Tiesnesis atklāj patiesību – VAR šogad Anglijas premjerlīgā kļūdījies četras reizes

VAR sistēma, sportazinas.com
VAR sistēma | Foto: Premier League

Video tiesneša asistenti (VAR) pirmajās četrās Anglijas futbola premjerlīgas spēlēs pieņēmuši nepareizus lēmumus, paziņoja tiesnešu direktors Maiks Railijs.

Aizvadītajā sezonā Anglijas premjerlīgā pirmo reizi tika izmantota VAR sistēma, bet gada laikā tā kopumā palīdzēja atšķetināt 227 epizodes, kurās tika lemts par vārtu guvumiem, brīdinājumu vai noraidījumu piešķiršanu, kā arī par aizmugures stāvokli.

Seši lēmumi par aizmugures stāvokļiem vēlāk gan tika mainīti, bet citādam gala iznākumam bija jābūt vēl četros gadījumos, kas aizvien palikuši nemainīti.

Tostarp ir arī Ņūkāslas komandas Fabiana Šāra gūtiem vārti, kuros spēlētājs patiesībā nospēlēja ar roku. Tāpat sarkanā kartīte par uzkāpšanu pretiniekam netika piešķirta Lesteras “City” futbolistam Juri Tīlemansam.

“Aizvien vēl noris mācību process, kurā turpinām augt. Ir bijuši četri gadījumi, kad VAR neiejaucās, bet viņiem to darot, mums būtu bijusi vēl lielāka izpratne par tā nozīmi spēļu laikā,” intervijā “Sky Sports” teica Railijs. “Šie piemēri tikai parāda, ka iejaucoties VAR, tiesnešu darbs konkrētajā dienā tiek atvieglots.”

Vēl pērnā gada aprīlī Anglijas premjerlīgas klubi nobalsoja pret VAR ieviešanu aizvadītajā futbola sezonā, tomēr vēlāk šī tehnoloģija tika pielietota vairākos mačos

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par