Tikmers atvainojas LBS par izteiktajiem apvainojumiem

09/05/2023 19:32
Nokopēts
Žoržs Tikmers

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers otrdien atvainojās Latvijas Basketbola savienībai (LBS) par tai izteiktajiem apvainojumiem.

LOK un LBS aprīlī iesaistījās publiskā un konfliktējošā viedokļu apmaiņā pēc tam, kad Latvijas Televīzijas (LTV) “Sporta studijas” intervijā ar LOK prezidentu Tikmeru atklātībā nāca informācija par viņa bijušo un esošo ģimenes locekļu iesaisti uzņēmos, kas sniedz pakalpojumos olimpiskajiem centriem. Tikmers noraidīja aizdomas par iespējamu interešu konfliktu, viņa dzīvesbiedrēm nonākot vienu un to pašu ar LOK saistītu uzņēmumu dalībnieku rindās, apgalvojot, ka varot saskatīt LBS vēlmi īstenot pret viņu vērstu nomelnošanas kampaņu cīņā par ietekmi LOK.

Aprīlī LOK Ētikas komisijā tika ierosināta lieta par iespējamu interešu konfliktu Tikmera darbībā. Tāpat pēc LBS prezidenta Raimonda Vējoņa iesnieguma tika ierosināta arī lieta par LBS ieskatā nepamatotiem Tikmera izteikumiem saistībā ar LBS nomelnošanas kampaņas organizēšanu pret viņu.

“Sports dāvā emocijas, bet ceļā uz sasniegumiem tās jāsavalda. Vēlos apliecināt cieņu basketbola saimei, atzīstot, ka mans paziņojums bija pārāk emocionāls. Tikai strādājot vienoti un komandā, varam palīdzēt lieliskiem sportistiem sasniegt savu mērķi, pārstāvot Latviju Parīzes olimpiskajās spēlēs,” LOK paziņojumā citēts Tikmers.

Vējonis, atbildot uz LOK paziņojumu, otrdien tviterī paziņoja, ka atvainošanās ir pieņemta. “Pašlaik svarīgi, lai sieviešu un vīriešu basketbola izlases var labi sagatavoties finālturnīriem un godam pārstāvēt Latviju,” raksta Vējonis.

LTV sporta ziņu redakcija ziņoja, ka vairāki ar Tikmeru saistīti uzņēmumi bijuši ilggadēji piegādātāji LOK un tās paspārnē esošajiem olimpiskajiem centriem. Dažiem no tiem tas bijis laikā, kad Tikmers bija LOK viceprezidents un ģenerālsekretārs, bet pāris – kad viņš jau kļuvis par LOK prezidentu.

LTV guva apstiprinājumu informācijai par pieciem uzņēmumiem – SIA “SC Kafe”, SIA “Ice Ring”, SIA “Plus Fitness”, SIA “Express Travel” un SIA “Rumba koģenerācija” -, kuros līdzīpašnieces kādā brīdī bijušas vai joprojām ir Tikmera bijusī sieva Gita Ducmane un tagadējā dzīvesbiedre Inese Celmiņa. Trīs uzņēmumos Celmiņa kļuvusi par līdzīpašnieci Ducmanes vietā, kad Tikmers no Ducmanes šķīries.

Šo uzņēmum darbības nozares ir ēdināšana, trenažieru īre, slidotavas piegāde, koģenerācija un ceļošanas pakalpojumi. Atsevišķos uzņēmumos kapitāldaļas pieder arī bijušā LOK prezidenta Viļņa Baltiņa dzīvesbiedrei un bijušā finanšu direktora Alda Āboliņa meitai, ziņo LTV.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām