Tiks noslēgtas Tokijas OS

08/08/2021 08:36
Tokijas olimpiskās spēles

Šodien tiks slēgtas Tokijas vasaras olimpiskās spēles, kas Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārceltas no pērnā gada uz šo vasaru. Slēgšanas ceremonija Tokijas olimpiskajā stadionā sāksies plkst.14 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot Latvijas Televīzijai (LTV).

Olimpisko spēļu noslēguma ceremonija notiks Tokijas Olimpiskajā stadionā. Kā noteikts Olimpiskajā hartā, pasākumā būs apvienots oficiāls svinīgs šī starptautiskā sporta pasākuma noslēgums, ieskaitot noslēguma runas, karogu pacelšanu, sportistu parādi un olimpiskā karoga nodošanu nākamajiem spēļu saimniekiem, ar izrādi, kurā atspoguļota pašreizējās un nākamās rīkotājvalsts Francijas kultūra un vēsture. Noslēguma ceremonijas tēma būs “Kopīga pasaule”.

Kopš 1920.gada spēlēm notiek olimpiskā karoga nodošana nākamo spēļu rīkotājiem. Tokijas gubernatore Juriko Koike karogu nodos Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidentam Tomasam Baham, kurš pēc tam to nodos Parīzes pilsētas galvai Annai Idalgo. Tam sekos Francijas karoga pacelšana un Francijas valsts himnas atskaņošana. Pēc Francijas himnas 2024.gada vasaras olimpisko spēļu rīkotāji mākslinieciskā veidā demonstrēs Francijas un Parīzes kultūru. Pirmo reizi aptuveni 90% no tā sauktās Antverpenes ceremonijas, kas pirmoreiz notika 1920.gadā Antverpenes olimpiskajās spēlēs Beļģijā, notiks pašā Francijā, to filmējot un pārraidot pa satelītu.

Šī būs pirmā reize olimpiskajā vēsturē, kad nākamās rīkotājvalsts prezentācija notiks ierobežota skatītāju skaita priekšā. Arī franču mākslinieki nevarēja ceļot uz Japānu Covid-19 pandēmijas ierobežojumu Francijā dēļ. Pēc nākamo spēļu pilsētas prezentācijas un noslēguma runām olimpiskais karogs pametīs stadionu un sāks ceļu uz Parīzi olimpiskās himnas atskaņošanas laikā. Karogs atkal tiks pacelts 180 dienas vēlāk Pekinā 2022.gada 4.februārī, lai atklātu 2022.gada Ziemas olimpiskās spēles. Pēc māksliniecisko sarīkojumu beigām olimpiskā lāpa stadionā tiks nodzēsta.

Spēles Tokijā norisinājās no 23.jūlija līdz 8.augustam. Vasaras sporta veidu lielākajam forumam bija jānotiek pērn no 24.jūlija līdz 9.augustam, bet Covid-19 pandēmijas dēļ tas tika pārcelts par tieši vienu gadu uz priekšu. Tokijai olimpisko spēļu rīkošana tika uzticēta 2013.gadā, kad tās kandidatūra tika atzīta par labāko konkurencē ar Stambulu un Madridi. Tokija olimpiskās spēles uzņēma arī 1964.gadā. Tokijai tika uzticēta arī 1940.gada spēļu rīkošana, taču vēlāk tā atteicās uzņemt sporta forumu, kas vēlāk Otrā pasaules kara dēļ tika atcelts pavisam. Pēc trīs gadiem olimpiskās spēles norisināsies Parīzē, 2028.gada sportisti pulcēsies Losandželosā, bet 2032.gadā – Brisbenā. Nākamās ziemas olimpiskās spēles notiks jau 2022.gada februārī Pekinā.

Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Tokijā no 24.augusta līdz 5.septembrim norisināsies paralimpiskās spēles. Tokijā Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēja 33 sportisti 14 sporta veidos: 3×3 basketbolā, cīņā, džudo, jāšanas sportā, karatē, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā (šoseja un BMX), smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, tenisā un vieglatlētikā. No Tokijas Latvija atgriezīsies ar diviem medaļu komplektiem. Zelta medaļu izcīnīja Latvijas 3×3 basketbola izlase ar Latvijas delegācijas karognesēju atklāšanas ceremonijā Agni Čavaru, Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu sastāvā, bet bronzas medaļu svarcelšanā svara kategorijā līdz 109 kilogramiem izcīnīja Artūrs Plēsnieks.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
24/05/2022 14:35

Latvija varonīgi cīnās, taču ielaiž vārtus mazākumā un noslēdz dalību PČ

Latvijas vīriešu hokeja izlase pasaules čempionātu Tamperē otrdien beidza ar zaudējumu Zviedrijas valstsvienībai, izslēgšanas spēlēm nekvalificējoties. Latvija piekāpās Zviedrijai ar 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Spēles pirmajā trešdaļā ripu uzbrukuma zonā vairāk…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…