“Timberwolves” līderis asi kritizē bijušo treneri: Tā bija necieņa…

Karls Entonijs Taunss, sportazinas.com
Kārls-Entonijs Taunss Foto: USA Today Sports

Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Minesotas “Timberwolves” līderis asi kritizējis vienības bijušo galveno treneri un prezidentu basketbola jautājumos Timu Tibodo.

Jau iepriekš bija izskanējis, ka vienības basketbolisti nav apmierināti ar trenera metodēm. 23 gadus vecais spēka uzbrucējs izteicies, ka Tibodo jauno spēlētāju attīstīšana bijis kā pļauka sejā.

“Tā bija necieņa un pļauka tieši sejā mūsu jauno spēlētāju attīstībai,” sarunā ar “WCC Radio” sacīja Taunss. “Vēlos turpmāk pārliecināties, lai spēlētāji tiek attīstīti ne tikai kā basketbolisti, bet arī kā cilvēki. Un tieši to arī mēs centīsimies darīt.”

Tibodo no komanda galvenā trenera amata tika atlaists janvāra sākumā pēc uzvaras pār Losandželosas “Lakers”, bet maijā vienības vadība pavēstīja, ka par galveno treneri iecelts tikai 33 gadus vecais Raiens Saunders, kurš iepriekš pildīja asistenta funkcijas.

“Mums ir lielisks treneru kolektīvs,” turpināja Taunss. “Uzskatu, ka mums ir labākais iespējamais treneru sastāvs, ņemot vērā talantu, pieredzi un kultūru. Un kultūra, kuru mēs būvējam būs īpaša. Esmu ļoti apmierināts, jo situācija, kas bija iepriekš, nedomāju, ka būtu nesusi panākumus komandai.”

Basketbolists, kuru ar pirmo numuru izvēlējās 2015.gada draftā, turpināja slavēt vienības jauno galveno treneri: “Viena no lielākajām lietām, ko arī uzsver Raiens, ka mums jābūvē kultūra, kura nav balstīta tikai uz basketbolu. Mums nepieciešama ģimenes atmosfēra, kad viens otro grūtos brīžos piesedz.”

Aizvadītajā sezonā 77 pamatturnīra spēlēs Taunss caurmērā laukumā pavadīja 33 minūtes ik spēli, vidēji izceļoties ar 24,4 gūtiem punktiem un 12,4 atlēkušajām bumbām.

Tibodo ar Minesotas komandu strādāja kopš 2016. gada, šajā klubā esot arī prezidentam basketbola jautājumos.

Pēc janvārī zaudētās spēles pret “Lakers”, Tibodo kabinetā ienākuši vienības vadītājs Ītans Kasons un ģenerālmenedžeris Skots Leidens, paziņojot par viņa atlaišanu. Kā vēsta Vodžnarovskis, Tibodo par šādu lēmumu bijis izbrīnīts.

Vienības vadītājs Kasons gan neesot bijis līdz galam apmierināts ar Tibodo paveikto klubā nepilnu trīs gadu laikā.

Pirms darba ar “Tomberwolves” vienību 60 gadus vecais Tibodo piecus gadus bija Čikāgas “Bulls” stūrmanis, bet iepriekš galvenā trenera palīgs Bostonas “Celtics”, Hjūstonas “Rockets”, Ņujorkas “Knicks”, Filadelfijas “76ers” un Sanantonio “Spurs” vienībās.

Ar “Timberwolves” viņš strādāja jau iepriekš un tā 1989. gadā bija viņa pirmā darba vieta NBA. 2011. gadā Tibodo tika nosaukts par līgas labāko treneri, bet gadu vēlāk viņš bija viens no zvaigžņu spēles galvenajiem treneriem. Savukārt 2008. gadā Tibodo kā galvenā trenera Doka Riversa palīgs ar “Celtics” vienību triumfēja NBA.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par