“Timberwolves” namiņš turpina brukt – diskvalificēts viens no līderiem

26/02/2021 13:47

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) par draudu izteikšanu, pavēršot ieroci pret personām, uz 12 spēlēm diskvalificējusi Minesotas “Timberwolves” vienu no līderiem Maliku Bīzliju. Pagājušā gada rudenī Bīzlijs Plimutā pie savas mājas pavērsis ieroci pret grūtnieci, viņas vīru, kā arī meiteni pusaudžu vecumā, izsakot šīm personām draudus.

Bīzlijam par šo nodarījumu būs jāveic sabiedriskais darbs 120 stundu apjomā vai arī biežāk laika nāksies pavadīt mājās, kur viņu pieskatīs tiesībsargājošās iestādes. Basketbolistam pirmā izlaistā spēle būs jau sestdien, kad “Timberwolves” tiksies ar Dāvja Bertāna pārstāvēto Vašingtonas “Wizards”. Ja spēļu kalendāru neietekmēs Covid-19, Bīzlijs laukumā varētu atgriezties 27.martā.

Kāds situācijai pietuvināts avots norādīja, ka šajā laika posmā Bīzlijam būs ļauts trenēties kopā ar komandu. Minesotas komandas prezidents Gērsons Rosas publicētajā paziņojumā norādīja, ka vienība pilnībā atbalsta NBA lēmumu.  Bīzlijs šogad aizvada savu labāko sezonu karjerā. Viņš vidēji spēlē līdz šim guvis 20,5 punktus un tālmetienus izpilda ar 41% prezitāti.

Lai arī incidents notika pagājušajā gadā, Minesotas komanda starpsezonā ar Bīzliju parakstīja jaunu četru gadu līgumu par 60 miljoniem ASV dolāru. Komandai būs iespēja izvēlēties, vai tā vēlas basketbolistu nodarbināt arī ceturtajā līguma gadā.

Bīzlijam sākotnēji arī draudēja sods par atrašanos narkotisko vielu iespaidā, bet vēlāk nolemts viņam piemērot trīs gadu probācijas periodu, kura laikā viņš nedrīkstēs lietot alkoholu vai narkotiskās vielas. Tāpat zināms, ka NBA pirms lēmuma paziņošanas vēlējās iepazīties ar Bīzlija lietas materiāliem. Situācijai pietuvināts avots portālam “Star Tribune” atklāja, ka NBA apžēloja basketbolistu un nepiešķīra vēl bargāku sodu.

9.februārī, kad tika paziņots spriedums, Bīzlijs norādīja, ka pieļāvis lielu kļūdu un patiesi nožēlo izdarīto. Atgadījuma dienā Plimutā notika māju apskatīšanas pasākumi, kā rezultātā arī Bīzlija dzīvesvieta tika iekļauta apmeklējamo māju katalogā. “Timberwolves” šosezon 33 spēlēs izcīnījusi vien septiņas uzvaras un Rietumu konferencē ieņem pēdējo jeb 15.vietu. Minesotas vienība ir vājākā visā līgā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

18/04/2021 11:19

Nosaukts hokeja izlases sastāvs spēlēm pret Slovākiju, iekļauts arī 40 gadus vecais Kr. Rēdlihs

Latvijas hokeja federācija (LHF) savā mājaslapā paziņojusi valstsvienības sastāvu gaidāmajām pārbaudes spēlēm pret Slovākiju. Jau rītdien, 19. aprīlī, hokeja izlase dosies uz Slovākiju, lai, gatavojoties 2021. gada pasaules čempionātam Rīgā,…