Timma ar rezultatīvu sniegumu kaldina “Khimki” iekļūšanu VTB līgas finālā un ceļazīmi uz Eirolīgu

29/05/2019 21:10

Latviešu basketbolista Jāņa Timmas pārstāvētā Krievijas komanda Maskavas apgabala “Khimki” ar 92:91 (23:27, 21:22, 23:18, 25:24) apspēlēja Kazaņas “Unics”.

Līdz ar to “Khimki” sērijā līdz trim uzvarām izcīnīja panākumu ar 3-1.

Timma šajā spēlē laukumā pavadīja 31 minūti un 35 sekundes, kuru laikā izcēlās ar 24 gūtiem punktiem (3pt. 4/6, 2pt. 2/3, 1pt. 8/8), atdeva divas rezultatīvas piespēles, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un pārtvēra vienu pretinieku bumbu.

Finālā “Khimki” tiksies ar Eirolīgas čempioni Maskavas CSKA, kas pusfinālā ar 3-0 uzveica Sanktpēterburgas “Zenit” komandu.

Maču ar izrāvienu 7:0 iesāka “Unics” basketbolisti, kuri pirmajā ceturksnī iekrāja 13 punktu pārsvaru. “Himki” vairākas reizes samazināja pretinieku pārsvaru un lielajā pārtraukumā devās ar piecu punktu deficītu (44:49), Timamm pirmajās 20 minūtēs gūstot 14 punktus.

Mājinieki otrajā puslaikā sadzēsa pretinieku pārsvaru un vadība vairākas reizes mainījās līdz mača pēdējām minūtēm. Divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Timma ar trīs punktu gājienu no 81:81 panāca 84:81 “Himki” vienības labā, pretiniekiem vairs neatspēlējoties. Tāpat viņš sešas sekundes pirms finālsvilpes iemeta divus soda metienus, panākot 92:88, tādējādi “Unics” komandai ar vienu tālmetienu nebija gana rezultāta izlīdzināšanai.

Uzvarētājiem ar 25 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Aleksejs Šveds, bet zaudētājiem 27 punkti un piecas piespēles Reimaram Morganam.

“Khimki” ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 3-0 pievieca “Astana” vienību, bet Kazaņas “Unics” ar tādu pašu rezultātu guva virsroku pār Igaunijas čempioni Tallinas “Kalev”/”Cramo”.