Timma iemet deviņus punktus, taču zaudē Itālijas klubam

08/12/2020 22:27
Jānis Timma

ULEB Eirolīga

atvijas basketbolists Jānis Timma Maskavas apgabala “Khimki” komandas neveiksmē savā laukumā otrdien guva deviņus punktus, bet zaudējumu atlikto maču izspēlē otrdien piedzīvoja arī Riharda Lomaža pārstāvētā Vilērbānas ASVEL un Rolanda Šmita “Barcelona”.

Maskavas apgabala “Khimki” mājās ar 93:102 (20:28, 27:26, 21:18, 25:30) piekāpās Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”.

Mājinieku rindās Timma spēlēja 24 minūtes un 42 sekundes, šajā laikā atzīmējoties ar trim precīziem tālmetieniem no pieciem iemestiem. Viņa kontā arī pa vienai pārķertai bumbai un kļūdai, divas personiskās piezīmes, viens izprovocēts pārkāpums pretiniekam un efektivitātes koeficients seši.

Dairis Bertāns nebija komandas pieteikumā. “Khimki” komandā Jonass Žerebko guva 20 punktus un sakrāja septiņas atlēkušās bumbas, 18 punkti Erikam Makkolumam, 17 – Džordanam Mikijam. Milāniešu rindās 26 punkti Šavonam Šīldsam, kurš grozā trāpīja visus sešus divpunktu metienus un abus soda metienus, kā arī četrus no pieciem trīspunktu metieniem.

“Khimki” ar bilanci 2-10 ir pēdējā 18.vietā, kamēr Milānas klubs ar septiņām uzvarām 11 mačos ieņem ceturto vietu.

Turcijas klubs Stambulas “Anadolu Efes” savā laukumā pieveica Vilērbānas ASVEL ar 72:68 (13:19, 20:8, 15:17, 24:24). Rihards Lomažs viesu rindās spēlēja vien piecas minūtes un 48 sekundes, šajā laikā aizmetot grozam garām divus trīspunktu metienus, sapelnot pa vienai personiskajai piezīmei un vienam izprovocētam pārkāpumam, kā arī spēli beidzot ar lietderības koeficientu -2.

Viesu rindās pa 14 punktam sakrāja Dievids Laitijs un Viljams Hovards. Uzvarētāju labā 22 punkti Vasilijem Micičam, 18 – Šeinam Larkinam. ASVEL ar bilanci 3-8 ir 17.vietā, bet “Anadolu Efes” ar septiņiem panākumiem 12 mačos ieņem septīto vietu.

Lietuviešu speciālista Šarūna Jasikeviča vadītā “Barcelona” mājās piekāpās Pirejas “Olympiakos” ar 88:96 (17:26, 30:25, 16:21, 25:24). Šmits mājinieku rindās spēlēja deviņas minūtes un 26 sekundes, gūstot divus punktus. Viņš realizēja vienīgo divpunktu metienu un garām grozam raidīja vienīgo tālmetienu. Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba, viena kļūda, trīs personiskās piezīmes un efektivitātes koeficients mīnus divi.

Nikola Mirotičs guva 16 punktus, 15 punkti un sešas atlēkušās bumbas Brendonam Deivīsam, bet viesiem 17 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Hasans Martins, 16 punkti Šakvielam Makkisikam un “double-double” – 15 punkti un desmit rezultatīvas piespēles – Kostam Slukam.

“Barcelona” ar deviņām uzvarām 12 dueļos joprojām ieņem pirmo ailīti turnīra tabulā, bet “Olympiakos” ar sešiem panākumiem 11 cīņās ir devītā.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs. Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.

VTB Vienotā līga

Latvijas basketbola izlases spēlētājs Rolands Freimanis otrdien VTB Vienotās līga spēlē guva 12 punktus, taču Zelonas Guras “Stelmet Enea” izbraukumā piekāpās Maskavas CSKA.

Zelonas Guras komanda viesos ar 73:105 (18:31, 24:23, 14:24, 17:27) zaudēja Maskavas CSKA, kurai savainojuma dēļ nevar palīdzēt Jānis Strēlnieks.

Freimanis Polijas kluba rindās laukumā pavadīja 30 minūtes un trīs sekundes, kuru laikā izcēlās ar 12 punktiem, grozā raidīja sešus no desmit divpunktu metieniem un garām metot divus trīspunktniekus. Tāpat viņam sešas atlēkušās bumbas, rezultatīva piespēle, bloķēts metiens, divas kļūdas, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums pretiniekam un trīs personiskās piezīmes, kā arī efektivitātes koeficients 12 un spēlē sliktākais +/- rādītājs -33.

Otrs Latvijas izlases spēlētājs Jānis Bērziņš guva divus punktus, grozam garām raidot gan divus divpunktu, gan trīs trīspunktu metienus, kā arī realizējot divus no četriem “sodiņiem”. Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja, pa trīs reizēm izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu un nopelnīja personiskās piezīmes, kā arī spēli noslēdza ar efektivitātes koeficientu nulle.

Viesu rindās 22 punktus guva Ife Lundbergs, bet otrā laukuma pusē 18 punkti Tornikem Šengelijam.

CSKA ar septiņām uzvarām deviņās spēlēs ieņem trešo vietu, kamēr Polijas klubs ar trim uzvarām sešos mačos atrodams devītajā pozīcijā.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Himki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

ULEB Eirokauss

Badalonas “Joventut” rindās Latvijas izlases spēlētājs Artūrs Žagars guva punktus, komandai izbraukumā otrdien svinot jau sesto uzvaru ULEB Eirokausa turnīrā.

“Joventut” viesos ar 89:75 (24:21, 26:14, 18:18, 21:22) uzvarēja Venēcijas “Umana Reyer”. Žagars atkal bija pieteikumā pēc Covid-19 uzliesmojuma komandā, kamēr Krišs Helmanis spēlei nebija pieteikts.

Žagars laukumā pavadīja astoņas minūtes un 21 sekundi, realizēdams vienīgo trīspunktu metienu un vienu no diviem soda metieniem, kā arī garām grozam raidīdams vienīgo divpunktu metienu. Viņa kontā arī pa rezultatīvai piespēlei un kļūdai, divas personiskās piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un lietderības koeficients trīs.

Badalonas komandā ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Ante Tomičs, bet mājiniekiem 20 punktus guva Aizeks Fotu. Badalonas vienība šosezon Eirokausā astoņās spēlēs izcīnījusi sešas uzvaras un A grupā starp sešām komandām ir pirmajā vietā.

ULEB Eirokausā 24 komandas ir sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniegs katras grupas četras labākās vienības, kamēr tālāk ceturtdaļfinālā iekļūs katras “Top16” kārtas apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām. Iepriekšējā sezonā turnīrs tika pārtraukts pirms ceturtdaļfināla izspēles un čempioni netika noskaidroti.