Timma: Kas ar Latvijas izlasi notiks pēc pieciem gadiem? Tagad jauniešiem nav kur attīstīties

25/11/2022 09:49
Nokopēts
Jānis Timma

Latvijas basketbolists Jānis Timma sarunā “VEF Rīga podkāstā” izteicies, ka viņš šobrīd neredz iespēju kā Latvijas basketbols varētu turpmāk attīstīties, ja Latvijas basketbola klubu līmenis turpinās kristies.

“Es spēlēju basketbolu vairāk nekā 20 gadus,” par atgriešanos Latvijas valstsvienībā izteicās Timma. “Trenējos katru dienu, attīstos joprojām, lai varētu spēlēt. Spiedienu vari izveidot tikai pats sev. Protams, ka var gadīties kļūdas, bet tas ir sports, tas ir basketbols. Galvenais ir tas, kā tu tam pieej un svarīgi ir celties un spēlēt tālāk. Protams, kad jūtu, ka spēle aiziet un viss ir kārtībā, tad tur nav daudz iespēju, lai kaut kas izmainītos.”

“Diemžēl, bet sanāk pasekot līdzi Latvijas basketbolam,” atklāja Timma. “Dotajā mirklī vispār neredzu, ka nākotnē kaut kas var attīstīties. Es esmu Latvijas čempions un tagad mums pat nav Latvijas čempionāts. Čaļi, kas spēlē viņi nevar pateikt, ka viņi ir Latvijas čempioni. Tas mani biedē visvairāk un tieši par to es arī gribu parunāt. Kas ar Latvijas izlasi notiks pēc pieciem gadiem? Tagad jauniešiem nav kur attīstīties. Es sāku no pašas apakšas.”

“Šobrīd LBL otrā divīzija no pirmās atšķiras ļoti minimāli,” atzina basketbolists. “Algās arī nav baigā starpība, varbūt 1000 eiro. Ar tiem pašiem, piemēram, 1000 eiro spēlētājs nevar dzīvot viens pats. Un arī, ja viņš grib spēlēt profesionāli, tad viņš nevar apvienot darbu ar basketbolu. Tas nav iespējams. Cilvēki, protams, izvēlas, ka viņi spēlē basketbolu, kad viņiem ir laiks. Latvijas sports pamazām pazūd, kas būs tālāk nezinu…”

“Tagad vienīgā komanda ir “VEF Rīga”. Cepuri nost visiem, kas ir iesaistīti, jo bez tā, manuprāt, Latvijas basketbola nebūtu. Tā šobrīd ir vienīgā komanda, kas var attīstīt Latvijas spēlētājus. Pēc tā nākamais solis ir Latvijas izlase. No citiem klubiem cilvēki nav izlasē, jo nav tas nav tas līmenis.”

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām