Timma: Krievijā visi taksisti domā, ka esmu krievs

Jānis Timma, sportazinas.com
Jānis Timma | Foto: ULEB Eirolīga

Latviešu basketbolists sarunā ar Krievijas portālu “Sport24” pastāstīja par dzīvi Krievijā, treniņiem Maiami un atšķirībām starp cilvēku mentalitātēm.

Aizvadītajā sezonā latvietis kopā ar Dairi Bertānu pārstāvēja Maskavas apgabala “Khimki” VTB līgā un ULEB Eirolīgā. Koronavīrusa Covid-19 izplatības dēļ marta vidū sezona tika pārtraukta. Timma atceras, ka viņam tas bija visai grūts laiks. “Man parādījās iespēja būt kopā ar ģimeni, tas noteikti nebija sarežģīti. Bet ķermenis nevarēja saprast, kādēļ ir iedota tik ilga atpūta. Mums blakus pagalmā bija slēgts bērnu basketbola laukums. Gāju tur un trenējos, sanāk, ka pārkāpu noteikumus.”

Timmas topošā sieva: Karantīnas laikā Jānis gulēja ar basketbola bumbu rokās

Pašlaik 28 gadus vecais basketbolists aizvada individuālo pirmssezonas nometni ASV pilsētā Maiami. “Jau vairāk nekā piecus gadus dodos šeit vasarās. Te man ir lielisks treneris. Katru rītu pieceļos sešos un braucu uz treniņu līdz 12. Pirmdien, trešdien un piektdien – individuālā tehnika un svaru zāle. Otrdien, ceturtdien un svētdien – metieni un treniņš pludmalē,” savu ikdienu iezīmē “Khimki” spēlētājs.

Pirmo reizi Timma Krievijā ieradās 2015. gadā un līdz 2017. gadam viņš pārstāvēja Sanktpēterburgas “Zenit”. Kopš 2019. gada latvietis spēlē “Khimki”. Uz jautājumu par kultūršoku latvietis atbildēja, ka viņam nav laika visādiem sīkumiem. Tomēr atzīst, ka kuriozi ik pa laikam tomēr atgadās. “Visi taksisti domā, ka esmu krievs. Jautā, pa kādu maršrutu braukt. Bet man nav ne jausmas.” Timma atzīst, ka viņš bez problēmām saprot Krievijas mentalitāti. “Latvija vienmēr paliks mana dzimtene un vienmēr būs manā sirdi, bet arī pret Krieviju man ir vissiltākās jūtas. Tur, kur ir ģimene un komanda – tur ir manas mājas,” saka Latvijas izlase basketbolists.

Karjeras laikā Timma pārstāvējis arī Rīgas ASK, Liepājas “Lauvas”, “Ventspils”, “VEF Rīga”, Vitorijas-Gasteisas “Baskonia” un Pireju “Olympiacos”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par