Timma par savu nometni: Jauno spēlētāju acīs varēja redzēt, ka viņiem iedegas liesmiņa

Jānis Timma, sportazinas.com
Foto: BC Khimki

Liepājā veiksmīgi aizritējusi Latvijas izlases basketbolista Jāņa Timmas organizētā basketbola nometne, kas norisinājās jau otro gadu.

Basketbola nometne jaunajiem talantiem šogad norisinājās Liepājā un tā bija jau otrā Timmas organizētā nometne. Jaunie basketbolisti vienkopus trenējās no 9. līdz 11.jūlijam, un tā aizvadīta sadarbībā ar basketbola klubu “Liepāja” un profesionālo basketbola skolu VEF.

Gandarījumu par notikušo pasākumu pauda arī pats idejas autors un rīkotājs Timma. “Emocijas pēc nometnes ir fantastiskas! Šādas nometnes rīkošana sniedz patiesu prieku un baudu – atmaksājas treneru un visa personāla ieguldītais darbs. Jauno spēlētāju acīs varēja redzēt, ka viņiem iedegas liesmiņa un to, ka viņi grib sevi pierādīt, mācīties un saprast lietas, kuras pirms tam tik labi nezināja,” par gūtajām sajūtām nometnē teica basketbolists.

“Ceru, ka jaunie spēlētāji paņēma labāko no katra viesa – uzklausot konkrētus padomus un, kā labāk reaģēt uz situācijām laukumā. Novēlu visiem puišiem atcerēties to visu un noderīgāko ielikt savā bagāžā, lai atkal varētu tikties nākamgad,” teica Timma.

Aizvadītajā nometnē piedalījās 28 jaunie basketbolisti no visas Latvijas, kuriem dalība bija bezmaksas. Katrā no trim dienām treniņos tika iesaistīti treneri, strādājot pie dažādiem basketbola spēles aspektiem. Tās laikā treniņus vadīja Raimonds Feldmanis, Artūrs Štālbergs, Kristaps Zeids, Raitis Timma, Valdis Razumovskis un Gatis Jahovičs. Tāpat atsevišķus uzdevumus vadīja Timma.

Papildus basketbola nodarbībām nometni katru dienu apmeklēja kāds no profesionāliem basketbolistiem, lai padalītos ar savu pieredzi un stāstiem. Pirmajā dienā tas bija ilggadējais Latvijas valstsvienības kapteinis Jānis Blūms, otrajā dienā – viens no šā brīža labākajiem Krievijas basketbolistiem, Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pieredzi guvušais Sergejs Karasjovs, trešajā dienā – pašreizējais NBA spēlētājs Dāvis Bertāns.

Nometnes otrās un trešās dienas noslēgumā norisinājās Zvaigžņu spēle, kurā piedalījās nometnes labākie spēlētāji. Katrā Zvaigžņu spēlē tika izvēlēts mača vērtīgākais spēlētājs, balvā saņemot Timmas spēļu kreklus no viņa pārstāvētajām komandām. Nometnes noslēdzošajā dienā Zvaigžņu spēlē kopā ar nometnes dalībniekiem devās arī pats Timma.

Tikmēr prieku par iespēju palīdzēt jaunajiem basketbolistiem neslēpa arī Blūms. “Paldies Timmam par aicinājumu! Bija prieks piedalīties un izstāstīt spēlētājiem par to, kāds bijis mans ceļš basketbolā,” teica pieredzējušais basketbolists. “Ceru, ka spēlētāji paņēma sev ko noderīgu no tā visa.”

“Šāda nometne ir izcila, jo manā laikā tādas nebija un domāju, ka Jānis dara ļoti labu darbu to rīkodams, tādējādi palīdzot jaunajiem talantiem progresēt, iemācīties jaunas lietas un kļūt profesionālākiem gan laukumā, gan ārpus tā. Tas ir labs projekts un novēlu to turpināt,” piebilda Blūms.

Latvijas basketbolistam piekrita arī otrās dienas viesis Karasjovs. “Man ļoti patīk šādi projekti – tā ir iespēja palīdzēt jauniešiem ar padomu, lai viņi kļūtu labāki. Arī pats gribētu savās mājās rīkot līdzīgu nometni kā Jānim. Šī konkrētā nometne lieliski funkcionē, pulcējot daudz jauno talantu. Esmu ļoti priecīgs par iespēju palīdzēt jaunajiem basketbolistiem, piedaloties šādā pasākumā,” gandarījumu pauda Karasjovs.

Līdzīgs viedoklis bija arī Bertānam, kurš uzsvēra, cik būtiski ir sniegt padomus jaunajiem talantiem, kad pašam jau ir izdevies izsisties līdz virsotnēm. “Bija prieks ciemoties Jāņa nometnē. Kad paši bijām šo spēlētāju vecumā, mums tādas nometnes nebija, bet tagad situācija ir mainījusies un ir daudz plašākas iespējas,” savas basketbola gaitas atminējās spēlētājs.

“Prieks redzēt, ka jaunieši grib strādāt, trenēties un mācīties, ko vienlaikus var apvienot ar laba laika pavadīšanu. Kad pats esi kaut ko sasniedzis, ir jādod atpakaļ un jāmēģina nodot tālāk jaunajiem spēlētājiem daļu no tā, ko esam iemācījušies. Tas ir svarīgi, ka Jānis rīko šādus pasākumus jaunajiem basketbolistiem,” atzinīgus vārdus Timmam veltīja jaunākais no Bertānu brāļiem.

Jāņa Timmas basketbola nometni plānots rīkot arī nākamajā gadā, bet tās norises laiks un vieta vēl nav zināma. Savukārt vēl šovasar paredzēts viens atvērtais treniņš ikvienam interesentam ar Timmu, kas notiks 28. jūlijā plkst.11 Rīgā, “Elektrum Olimpiskajā centrā.

Līdzīgas nometnes jaunajiem basketbolistiem šovasar sarīkoja arī NBA spēlējošais Kristaps Porziņģis, kā arī brāļi Dāvis un Dairis Bertāni.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par