Timma par Slovākijas “salaušanu”, kluba maiņu un Parīzes OS sapni

25/02/2024 21:24
Nokopēts
Jānis Timma

Latvijas izlases basketbolists Jānis Timma pēc izcīnītās uzvaras pār Slovākiju sarunā ar portālu “Sportazinas.com” dalījās iespaidos par spēli, nesen pieņemto lēmumu klubu karjerā un Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienība šovakar “Arēnā Rīga” 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā spēlē ar 64:52 uzvarēja Slovākiju. Latvijai panākums nāca ļoti smagā cīņā, spēles gaitu laužot tikai ceturtajā. “Jāatrod veids, kā uzvarēt, kad nekrīt tālie metieni, un mēs to arī izdarījām. Galvenais bija aizsardzība, jo ielaidām tikai 52 punktus. Lai gan viņiem iekrita pāris “smagi” metieni, bet kopsummā šodien vinnējām ar aizsardzību,” secināja Timma.

Latvija pirmajā ceturtdaļā aizmeta garām visus astoņus tālmetienus, pirmo “trejaci” realizējot vien otrās ceturtdaļas vidū. Spēlē kopumā latvieši trāpīja vien 28% jeb septiņus no 25 tālmetieniem. Timma gan atzina, ka vaina bija pašos, nevis pretinieku piedāvātajā spēles stilā.  “Bija brīvi metieni, tostarp ļoti daudz. Šī vienkārši bija diena, kad nekrita, gandrīz pilnībā visiem. Prieks, ka spējām atrast citus veidus – mēģinājām izmantot savu pārsvaru un “nospiest” viņus groza apakšā, spēlējām agresīvi aizsardzībā. Uzdevums ir izpildīts, uzvara ir, mēs ejam tālāk.”

Salīdzinājumā ar atlases cikla pirmo spēli izbraukumā pret Spāniju, kur pretinieki ļoti agresīvi spēlēja aizsardzībā, šoreiz bija novērojama pavisam pretēja situācija.”Nedomāju, ka tikām iemidzināti,” pārliecināts ir Timma. “Varbūt bija nedaudz grūtāk pēc mērotā ceļa atpakaļ – bija tikai viena diena atjaunošanās, un tad jau klāt bija spēle. Domāju, ka tas ietekmēja precizitāti vairāk [nekā slovāku spēles stils]. Ir dienas, kad ir jāpielāgojas un vienkārši jādara tas, kas sanāk.”

Gražulis Rīgā sarīko “koncertu” pārpildītajai arēnai, Latvija ne bez grūtībām “salauž” Slovākiju

Lai gan Slovākija FIBA rangā ieņem 60. vietu un Latvija pēc neatkarības atjaunošanas visās deviņās savstarpējās spēlēs ir izcīnījusi panākumu, Lukas Banki vadībā tieši mājas spēles pret slovākiem ir bijušas divas no smagākajām spēlēm pēdējo trīs gadu laikā. “Viennozīmīgi svarīgākais ir tas, ka nepadevāmies un varbūt neturpinājām pārmērīgu tālmetienu izpildīšanu,” par secinājumiem pēc šādas spēles pauda Timma. “Sapratām, ka ritmu sajutīsim, spēlējot uz groza apakšu un izmantotu pārsvaru tur.”

Pašam Timmam, kurš traumas dēļ pārbaudes spēlēs Latvijā pirms Pasaules kausa nespēlēja, šis bija pirmais mačs valstsvienības kreklā “Arēnā Rīga” kopš 2022. gada novembra. “Vienmēr ir patīkami spēlēt mājās, par to nav nekādu šaubu. Vēl patīkamāk ir spēlēt pie pilnām tribīnēm. Domāju, ka jebkurš profesionāls sportists novērtē tos mirkļus, kad tu spēlē tādas auditorijas priekšā. Bet, ja tas notiek mājās, pie saviem līdzjutējiem – tas ir kaut kas unikāls un neaizmirstams,” priecīgs bija basketbolists.

Slovākijas treneris atzīmē gaisotni Rīgā un Latviju sauc par vienu no pasaules TOP komandām

Tieši pirms nedēļas, kad nacionālajos čempionātos jau bija iestājies pārtraukums, Timma veica kluba maiņu. Sezonu iesācis Turcijas līgas vienībā Stambulas “Darussafaka”, viņš kopā ar Jāni Strēlnieku pievienojās Spānijas ACB līgas klubam “Obraidairo”. Timmam laiks Turcijā gan izvērtās savdabīgs – novembra izskaņā Stambulas klubs ar latvieti vienojās par sadarbības pārtraukšanu, bet decembrī pirms izšķirošajām Čempionu līgas spēlēm viņš tomēr atgriezās komandas sastāvā.

“Uz laiku Turcijā atskatos kā viennozīmīgi labu karjeras posmu – man patika komanda, patika treneri. Arī līga bija laba, pilsēta bija super. Komandai bija kaut kādas finansiālas problēmas, ar ko diemžēl nācās saskarties, bet, neskatoties uz to, mēs turpinājām spēlēt un demonstrējām labu sniegumu ar tādu sastāvu, kāds mums bija,” pauda Timma.

“Atnāca piedāvājums no Spānijas, viss izklausījās labi, tostarp Jānis arī tur būs – tas šķita interesanti, kas arī noveda pie likumsakarīga galarezultāta,” atzina krāslavnieks. “Mērķis atlikušajai sezonai ir vinnēt pēc iespējas vairāk spēļu – tāpēc ar mūs ar Jāni parakstīja, lai pastiprinātu komandu, iedotu jaunu enerģiju, dotu pieredzi.”

Ja tagad Latvijas izlasei februāra “logs” ir noslēdzies, tad nākamie mači jau būs pavisam atbildīgi – jūlijā sākumā Rīgā notiks Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs. Tur Latvija cīnīsies par iespēju pirmo reizi vēsturē kvalificēties Olimpiādei. “Olimpiskās spēles būtu augstākais punkts jebkuram profesionālam sportistam, ne tikai basketbolistam. Tas būtu karjerā visaugstāk sasniedzamais punkts, un to pavisam noteikti gribētos sasniegt – darīsim visu, lai tur nonāktu,” uzsvēra Timma.

Timma kopā ar Strēlnieku spēlēs ACB komandā

 

TOP notikumi
1
X
2
2.76
4.78
2.23
3.4
3.2
2.2
8.5
4.8
1.27
1.23
6.25
11
2.8
3.25
2.55
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām