Timma, Pasečņiks un Kurucs šovasar cer nopelnīt NBA līgumus

06/07/2021 13:19
Nokopēts
Jānis Timma, Sportazinas.com

Latviešu basketbolisti Jānis Timma, Anžejs Pasečņiks un Rodions Kurucs šovasar plāno piedalīties Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Vasaras līgā, lai mēģinātu iegūt līgumus pasaules spēcīgākajā basketbola turnīrā.

“Jānis Timma, Anžejs Pasečņiks un Rodions Kurucs augusta sākumā gatavojas piedalīties NBA vasaras līgā,” pavēstījusi Latvijas Basketbola savienība (LBS). Visi šie basketbolisti šī iemesla dēļ palikuši ārpus Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki kandidātu saraksta gaidāmajam Pasaules kausa priekškvalifikācijas turnīram.

Vasaras līga risināsies no 8. līdz 17. augustam Lasvegasā. Tajā piedalīsies visas NBA vienības, un katra aizvadīs vismaz piecus mačus. Pagaidām gan nav zināms, kuras komandas interesējas par visiem trijiem latviešu spēlētājiem un kuras viņus gribētu pārbaudīt Vasaras līgas sacensībās. Vasaras līgas vienības pārstāvēs gados jauni talanti un spēlētāji, kuri mēģinās izkalt sev ceļu uz NBA. Sevi apliecinājuši basketbolisti šajos turnīros parasti nepiedalās.

NBA šobrīd aktīvi ilgtermiņa līgumi ir Kristapam Porziņģim un Dāvim Bertānam. Kurucs un Pasečņiks aizvadīto sezonu iesāka NBA klubos, taču tās gaitā abi tika atlaisti un palika bez darba. Timmam no šīs trijotnes vienīgajam nav NBA pieredzes. Lai arī viņu 2013. gadā ar pēdējo 60. numuru izvēlējās Memfisas “Grizzlies”, NBA viņš nekad nav spēlējis.

2015. gadā “Grizzlies” aizmainīja Timmas drafta tiesības uz Orlando “Magic”, pretī saņemot Lūku Ridnūru. Pēc tam latvietis veiksmīgi spēlējis ULEB Eirolīgas vienībās.

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām