Timma pieticīgs, “Baskonia” piedzīvo pirmo zaudējumu Spānijas pusfinālā

08/06/2018 23:57

Spānijas ACB līgas pusfinālā pirmo zaudējumu piedzīvojusi Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Baskonia”, kas sērijas trešajā spēlē viesos ar 65:67 piekāpās “Barcelona Lassa” vienībai, tādējādi sērijā līdz trim uzvarām katalāņiem izdevās pietuvoties līdz 1-2.

Timma aizvadītajās 16:20 minūtēs guva piecus punktus (2p. 1/2, 3p. 1/3), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izpildīja divas rezultatīvas piespēles un nopelnīja vienu piezīmi. Jānim arī pozitīvs +/- rādītājs +6 un četri efektivitātes koeficienta punktu. Mālmanis atradās uz “Baskonia” kluba rezervistu soliņa, taču pie teikšanas netika.

Pusfināla pirmajos divos mačos “Baskonia” laukumā mājinieki guva divas ļoti atšķirīgas uzvaras – vispirms tika izcīnīts graujošs panākums ar 86:61, kam sekoja smaga uzvara ar 85:79.

Sērijas trešā spēle Barselonā iesākās ļoti līdzīgi, pirmajā ceturtdaļā nevienai no komandai nespējot iekrāt pārsvaru, kas lielāks par četriem punktiem. Mājinieki teju visu pirmo ceturtdaļu atradās vadībā, taču francūža Rodrīga Bobuā precīzais trejacis līdz ar perioda beigu sirēnu nozīmēja vadības maiņu (19:18).

Otrajā ceturksnī rezultativitāte kritās, un punkti kā vienai, tā otrai komandai nāca ļoti grūti. “Baskonia” uz īsu brīdi atradās priekšā ar +5 (23:18), bet sekmīgs turpinājums nesekoja. Puslaika beigu daļā Viktora Klavera sodiņš jau priekšā izvirzīja laukuma saimniekus (31:29), taču īsi pirms lielā pārtraukuma Tornikes Šengelijas četri punkti pēc kārtas atkal panāca vadības maiņu (33:31).

Scenārija ziņā nekas sevišķi nemainījās arī trešajā ceturtdaļā. Zema rezultativitāte, regulāras vadības maiņas un visas pazīmes, kas liecināja par to, ka cīņas galvenie notikumi būs vēl tikai priekšā. Sākoties izšķirošajam ceturksnim, “Barcelona Lassa” bija minimāls pārsvars (47:45), un viena precīza raidījuma tiesa abas komandas šķīra teju visu periodu.

59 sekundes pirms pamatlaika beigām Bobuā trejacis deva 65:64 “Baskonia” labā, bet nākamajā uzbrukumā +1 (66:65) mājiniekiem nodrošināja Ante Tomičs. Liktenīgā izrādījās Šengelijas kļūda – gruzīnam izdevās pārtvert viesu komandas spēlētāju piespēli, taču drīz vien pašam Tornikem bumbu nozaga Tomā Ertels, pret kuru Šengelijam pamatlaika pēdējās sekundēs nekas cits neatlika, kā pārkāpt noteikumus. Francūzis realizēja tikai vienu no diviem sodiņiem, taču ar to bija gana uzvaras nodrošināšanai, jo Vitorijas kluba spēlētājiem vairs neatlika laika savam uzbrukumam – 67:65.