Timma rezultatīvs, “Khimki” pārsteidzoši zaudē pastarītei

10/01/2020 21:10

Latviešu basketbolists Jānis Timma piektdien guva 17 punktus ULEB Eirolīgas 18.kārtas spēlē, taču ar to nebija gana, lai Maskavas apgabala “Khimki” komanda izcīnītu uzvaru.

“Khimki” savā laukumā ar rezultātu 81:83 (15:16, 22:20, 11:15, 33:22) piekāpās turnīra pastarītei Sanktpēterburgas “Zenit”.

Timma šajā duelī laukumā pavadīja 29 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no četriem divpunktu metieniem, četrus no desmit tālmetieniem un savu vienīgo soda metienu.

Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, veica trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra trīs bumbas, pieļāva vienu kļūdu, trīs reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja trīs piezīmes, tikdams pie 15 efektivitātes koeficienta punktiem.

“Khimki” rindās ar 30 punktiem izcēlās Aleksejs Šveds, kurš pieļāva arī septiņas kļūdas. Pretiniekiem 20 punkti bija Vilam Tomasam, 15 punktus guva Ostins Holinss, bet 12 punkti bija Mateušam Poņitkam.

Mājinieki ceturtās ceturtdaļas sākumā bija iedzinējos ar 16 punktiem, taču Timma pusminūtes laikā ar trīspunktu gājienu un “trejaci” sešus punktus atguva. Turpinājumā viesu pārsvars tika sadeldēts līdz trim punktiem, taču “Zenit” pēdējās minūtēs sīvā cīņā noturēja vadību un svinēja uzvaru.

“Khimki” ar astoņām uzvarām 18 spēlēs turnīra tabulā ieņem 11.vietu.

Šovakar 18.kārtas spēles aizvadīs arī Rolanda Šmita, Riharda Lomaža un Jāņa Strēlnieka pārstāvētās komandas, taču trešais no viņiem savainojuma dēļ laukumā nedosies.

Jau ziņots, ka Madrides “Real” komanda ceturtdien svinēja savu 13.uzvaru pēc kārtas ULEB Eirolīgas spēlēs, savā laukumā ar rezultātu 88:82 apspēlējot Lietuvas klubu Kauņas “Žalgiris”. Citviet Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” mājās ar 96:87 guva virsroku pār Atēnu “Panathinaikos Opap”, Stambulas “Fenerbahce Beko” izbraukumā ar 79:65 pieveica Vitorijas “Kirolbet Baskonia”, bet Telavivas “Maccabi FOX” pretinieku frontē ar rezultātu 95:89 pārspēja Berlīnes “Alba”.

Šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir par divām vairāk nekā iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota maija beigās Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Iepriekšējā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni astoto reizi kļuva Maskavas CSKA, kas finālspēlē uzveica Stambulas “Anadolu Efes”.

Madrides “Real” ir tituliem bagātākā komanda, ULEB Eirolīgā triumfējot desmit reizes.