Timma un Bertāns rezultatīvi “Khimki” zaudējumā Strēlnieka pārstāvētajai CSKA Eirolīgas mačā

17/10/2019 23:58

Ceturtdien zaudējumu ULEB Eirolīgas mačā piedzīvoja latviešu basketbolistu Jāņa Timmas un Daira Bertāna pārstāvētā Maskavas apgabala “Khimki“, kas viesos ar 86:99 (20:29, 24:25, 16:22, 26:23) piekāpās Jāņa Strēlnieka pārstāvētājai Maskavas CSKA.

Timma laukumā pavadīja 31 minūti un 44 sekundes, kuru laikā guva 12 punktus (3pt. 4/10), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra divas pretinieku bumbas un pieļāva četras kļūdas.

Tikmēr Bertāns nospēlēja 30 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā sakrāja 11 punktus (3pt. 1/5, 2pt. 2/2, 1pt. 4/4) un atdeva trīs rezultatīvās piespēles. Strēlnieks šajā mačā laukumā nedevās.

Maču teicami iesāka mājinieki, kas veica 12:3 izrāvienu jau pirmajās trīs minūtēs. Turpinājumā pārsvaru izdevās palielināt līdz 11 punktu pārsvaram, bet ceturtdaļas izskaņā “Khimki” izdevās nedaudz pietuvoties. Turpinājumā viesiem izdevās pietuvoties līdz -6, bet otrās ceturtdaļas gaitā CSKA atjaunoja 10 punktu pārsvaru.

Trešajā ceturtdaļā “Khimki” atkal izdevās pietuvoties līdz -6, bet pēc 16:6 izrāviena mājinieki jau panāca 16 punktu pārsvaru. Ceturtajā ceturtdaļā viesiem izdevās nedaudz sadeldēt pārsvaru, taču izcīnīt panākumu neizdevās.

Labākais uzvarētājiem ar 28 punktiem un piecām rezultatīvajām piespēlēm bija Maiks Džeimss, bet 21 punktu un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Vils Kleibērns. Zaudētāju rindās ar 25 punktiem atzīmējās Aleksejs Šveds, bet 18 punktus un septiņas atlēkušās bumbas pievienoja Devins Bukers.

Savukārt Rihards Lomažs savā otrajā Eirolīgas mačā palika tukšā, kamēr viņa pārstāvētā Vilērbānas ASVEL viesos ar 63:104 (13:30, 22:27, 16:26, 12:21) kapitulēja Minhenes “Bayern” komandai.

Lomažs nospēlēja četras minūtes un 28 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu, vienu reizi pārkāpa noteikumus un izprovocēja tikpat piezīmes, kā arī tika pie negatīva efektivitātes rādītāja -1.

Viesiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Amine Nuā, bet uzvarētājiem 19 punktus sameta Maodo Lo.

Citā mačā ar 39 punktiem Eirolīgas rezultativitātes rekordam pietuvojās Nando de Kolo, kura pārstāvētā Stambulas “Fenerbahce” mājās ar 87:80 (22:22, 17:14, 24:22, 24:22) uzveica Vitorijas “Baskonia”.

Eirolīgas rezultativitātes rekords vienā spēlē – 41 punkts – pieder uzreiz četriem basketbolistiem: latvietim Kasparam Kambalam, itālim Kārltonam Maiersam, kā arī amerikāņiem Alfonso Fordam un Bobijam Braunam.

De Kolo bija vienīgais uzvarētāju rindās, kurš pārsniedza desmit punktus, un ar 44 efektivitātes koeficienta punktiem, visticamāk, būs kārtas vērtīgākais spēlētājs.

Pretiniekiem 18 punktus guva Tornike Šengelija, bet 17 punkti bija Ševonam Šīldsam.

Kauņas “Žalgiris” izcīnīja pirmo uzvaru sezonā, savā laukumā ar 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) pārspējot Madrides “Real”.

Kauņas vienībā ar 26 punktiem un deviņām bumbām zem groziem izcēlās Zeks Lidejs, bet 15 punktus guva Naidžels Heiess. “Real” komandā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Entonijs Rendolfs.

Tikmēr Milānas “Olimpia” izbraukumā ar 79:78 (24:20, 14:18, 23:19, 18:21) guva virsroku pār Atēnu “Panathinaikos”. Uzvaras Itālijas klubam atnesa Rikardo Moraskīni, kurš astoņas sekundes pirms finālsvilpes realizēja divus soda metienus.

Uzvarētājiem 18 punktus guva Vladimirs Micovs, 17 punkti un deviņas bumbas zem groziem bija Luisam Skolam, bet 16 punktus iemeta Maikls Rolls. Mājiniekiem 23 punktus guva Niks Kalatess, bet 17 punkti bija Džeikobam Vilijam.

Visbeidzot Telavivas “Maccabi” savu līdzjutēju priekšā ar 84:69 (24:13, 15:17, 16:17, 12:20, 17:2) pagarinājumā uzveica Belgradas “Crvena Zvezda”.

Izraēlas klubā ar 16 punktiem atzīmējās Skotijs Vilbekins, bet pa 15 punktiem sameta Omri Kaspi un Neits Volterss. Viesiem 18 punktus guva Strats Perperoglu.

Šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir par divām vairāk nekā iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota maija beigās Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Iepriekšējā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni astoto reizi kļuva Maskavas CSKA, kas finālspēlē uzveica Stambulas “Anadolu Efes”.

Madrides “Real” ir tituliem bagātākā komanda, ULEB Eirolīgā triumfējot desmit reizes.