Timma un Mālmanis sezonu Spānijas ACB līgā noslēdz ar sudraba godalgām

19/06/2018 23:54

Par Spānijas ACB līgas čempioniem šovakar kļuva Madrides “Real” klubs, kas finālsērijas ceturtajā mačā viesos ar rezultātu 96:85 pārspēja Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvēto Vitorijas “Baskonia”, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1.

Timma šovakar 19:40 laukumā pavadītajās minūtēs guva septiņus punktus (1p. 0/1, 2p. 2/2, 3p. 1/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli, kā arī pārtvēra divas bumbas un izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu. Jāņa kontā arī četri noteikumu pārkāpumi, negatīvs +/- rādītājs -5 un septiņi efektivitātes koeficienta punkti.

Mālmanis mačam bija pieteikts, bet aizvadītajā pamatturnīrā viņš piedalījās 16 spēlēs, vidēji gūstot 1,9 punktus, izcīnot 1,4 bumbas zem groziem un izpildot 0,3 piespēles. “Play-off” Rinalds piedalījās trīs cīņās, sakrājot 1,7 punktus un 0,3 atlēkušās bumbas.

Tikmēr savā debijas sezonā ACB Timma kopumā aizvadīja 42 mačus, caurmērā nepilnās 23 minūtēs iekrājot 7,7 punktus, trīs atlēkušās bumbas un 1,3 rezultatīvas piespēles.

Rezultatīvākais Vitorijas kluba sastāvā šovakar ar 19 punktiem bija Rodrīgs Bobuā, bet viesiem ar 27 punktiem izcēlās Rūdijs Fernandess. Savukārt slovēņu supertalants Luka Dončičš, mačā iesaistoties no soliņa, atzīmējās ar astoņiem punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

“Baskonia” finālsēriju uzsāka ar panākumu pretinieku laukumā (94:90), kam sekoja zaudējums gan otrajā mačā Madridē (91:98), gan arī trešajā cīņā Vitorijā (78:83), līdz ar to “Real” šovakar basku zemes pilsētā bija iespēja pēc gada pārtraukuma atgriezties ACB līgas tronī.

Spēle nedaudz apņēmīgāk iesāka mājinieki, pirmajā ceturtdaļā iekrājot septiņu punktu handikapu (21:14), ko gan jau otrās ceturkšņa sākumā pēc Rūdija Fernandesa precīzā trejača viesiem jau bija izdevies pilnībā izdzēst (21:21). Perioda turpinājumā ritēja līdzīga spēkošanās, nevienai no komandai neiekrājot vērā ņemamu pārsvaru. Pirmo puslaiku ar nelielu vadību noslēdza “Real” – 42:38.

Pēc lielā pārtraukuma viesi pamazām sāka atrauties un vairākkārt iekrāja nedaudz komfortablāko +7 (52:45 un 61:54), bet izšķirošo spēles nogriezni madridieši iesāka pie rezultāta 65:57. Ceturtajā ceturtdaļā ciemiņu pārsvars pirmo reizi sasniedza divciparu skaitļa apmērus, tomēr “Baskonia” pēc Rodrīga Bobuā pieciem gūtajiem punktiem pēc kārtas perioda vidū pietuvojās līdz 71:75. Trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Tornike Šengelija jau panāca 76:79.

Spēles izskaņā aukstasinīgāki tomēr bija Madrides kluba spēlētāji, svarīgos brīžos realizējot savus metienus gan no spēles, gan soda līnijas, tādējādi droši soļojot pretī ACB līgas čempiontitulam –