Timma un NBA – vai sapnis ir izsapņots?

12/04/2022 18:22
Nokopēts
Jānis Timma

Latviešu basketbolists Jānis Timma aprīļa sākumā noslēdza savu karjeras pirmo sezonu G līgā jeb Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) fārmklubu čempionātā, pārstāvot Leiklendas “Magic” komandu. Tobrīd dažas spēles regulārajā čempionātā bija palikušas Orlando vienībai NBA un kluba apskatnieki iepriekš minēja, ka diez vai Timma paliks bez iespējas debitēt lielajā līgā, sakot, ka bez šāda solījuma viņš mazticams būtu devies uz G līgu.

Pēdējās “Magic” spēles NBA regulārajā sezonā aizritēja, un Timma tā arī netika pie iespējas debitēt augstākajā basketbola līmenī. Pēc tam nekāda informācija vairs nav izskanējusi publiski – “Magic” apskatnieki par Timmu neko neraksta, arī no paša basketbolista un viņa aģenta Artūra Kalnīša ir klusums. Rodas sajūta, ka šī bija viņa pēdējā iespēja izsisties uz NBA un tagad šis sapnis, visticamāk, ir izsapņots.

No fārmkluba šosezon uz galveno klubu tika izsaukti pieci spēlētāji – Roberts “BJ” Džonsons, Džefs Dovtins, Devins Kenedijs, Alīms Fords un Hasani Gravets, proti, visi pieci rezultatīvākie Leiklendas basketbolisti un vienības līderi. “Magic” fārmkluba sastāvā šosezon laukumā gāja 20 spēlētāji, bet Timma bija 16. rezultatīvākais (6,4), 11. atlēkušo bumbu vācējs (3,3) un 13. vietā rezultatīvo piespēļu sarakstā (1,5). Viņš laukumā pavadīja vidēji 20,2 minūtes, kas bija 14. rādītājs komandā, bet metienus no spēles realizēja ar 35,2% precizitāti, kas bija 17. sliktākais rādītājs komandā, turklāt pārsvarā visi izdarītie metieni bija trīspunktnieki.

Esošajā situācijā būtu naivi cerēt, ka 29 gadus vecs spēlētājs ar šādu statistiku G līgā varētu cerēt uz iespējām NBA. Piemēram, 25 gadus vecais Kenedijs ar 15,8 punktiem G līgā nospēlēja piecus mačus NBA, bet 26 gadus vecais Džonsons ar vidēji 20,8 punktiem un 4,7 atlēkušajām bumbām aizvadīja četrus NBA mačus.

Neskatoties uz to, ka “Magic” bija viena no NBA vājākajām komandām, pat labākie spēlētāji no fārmkluba aizvadīja vien dažas spēles lielās vienības sastāvā. Timmas sniegums NBA fārmklubu čempionātā nebija tik pārliecinošs, lai “Magic” galvenais treneris Džamals Moslijs apsvērtu viņa izsaukšanu uz augšu. Latvietis palīdzēja ar savu pieredzi, bija komandas veterāns, taču tas arī viss. Spēles ziņā viņš neparādīja neko grandiozu.

“Es būšu pārsteigts, ja Timma šosezon nenospēlēs vismaz vienu NBA spēli un jāsaka, ka viņam šī iespēja ir atnākusi astoņus gadus par vēlu. Būtu patīkami viņu redzēt Orlando sastāvā, jo komandas jaunie puiši viennozīmīgi ar viņu labi sastrādājas un citādā gadījumā viņš nemaz nebūtu piesaistīts. Savukārt “Magic” ir vajadzīgs veterāns uz soliņa, tāpēc, manuprāt, viņš tiks pie NBA iespējas,” īsi pēc Timmas pievienošanās Leiklendai savā podkāstā teica komandas apskatnieks Adams Papadžordžs. Viņa uzskats, ka latvieša iespēja atnāca krietni par vēlu diemžēl ir pilnīgi precīzs.

Ieliekot bildi lielākā perspektīvā, Timma bija G līgas 362. rezultatīvākais spēlētājs no 483 basketbolistiem, kuri šosezon izgāja laukumā. Šajā sezonā viņš nepārliecināja “Magic” trenerus, un teorētiski Timma var mēģināt vēlreiz nākamgad, taču šāda iespējamība, domājams, ir mazticama. Nevis tāpēc, ka viņu neviens G līgas klubs neņemtu, bet tāpēc, ka 30 gadu vecumā, kad karjeras labākie gadi lēnām sāk palikt aiz muguras, mēģināt ielauzties NBA par salīdzinoši mazajām G līgas algām nebūtu prātīgākais lēmums finansiāli.

Timma, spēlējot Eiropā, var saņemt krietni lielāku atalgojumu un tādējādi karjeras otro pusi maksimizēt no finansiālā viedokļa, nevis to aizvadīt ar izmisīgiem centieniem nokļūt NBA. Jāatgādina, ka basketbolista pārstāvis Kalnītis ir visai jaudīgs aģents, kurš iepriekš NBA iespēju nodrošinājis gan Dairim Bertānam, gan Anžejam Pasečņikam, gan arī tagad dāņu basketbolistam Gabrielam Lundbergam. Šajā gadījumā gribētos teikt, ka Kalnīša izcilās pārliecināšanas prasmes un viņa spējas klientu “pārdot” NBA organizācijai, ir pēdējā Timmas cerība, taču, šķiet, arī tā ir pavisam maza.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām