Timma: Visu laiku trenēties ir tas pats, kas katru vakaru lasīt vienu un to pašu grāmatu

26/07/2023 18:35
Nokopēts
Jānis Timma

Latvijas basketbolists Jānis Timma no šovasar iekrātās pieredzes ASV profesionālajā strītbola līgā “Big3” uz izlasi mēģinās paņemt pozitīvas emocijas, sarunā ar žurnālistiem uzsvēra sportists.

Timma svētdien aizvadīja pēdējo spēli “Big3” līgā un jau no Latvijas izlases treniņnometnes pirmās dienas būs valstsvienības treneru rīcībā.  “Grūti ir atgriezties šajā laika joslā. Īsti neesmu izgulējies pēc ierašanās un no rīta jau bija medicīniskās pārbaudes. Paies kādas trīs līdz četras dienas, līdz būšu pielāgojies laika joslai,” stāstīja basketbols.

Pēdējās sezonās Timmam nav stabila spēļu prakse klubu basketbolā, taču viņš bija viens no izlases vadošajiem spēlētājiem Pasaules kausa kvalifikācijas cikla novembra spēlēs. “Pēc līdz šim pēdējās spēles izlasē bija skaidrs, ka gribu būt valstsvienībā. Ar “Big3″ līgu bijām vienojušies, ka pēc piecām spēlēm es pievienošos izlasei,” atklāja Timma, kuram mēģinājums nostiprināties Puertoriko čempionātā liedza piedalīties februāra izlases spēlēs, taču, viņaprāt, neesot jēgas cilāt pagātni.

Spēlēšanu “Big3” līgā Timma galvenokārt izvēlējies ar mērķi uzturēt sevi formā, lai būtu kas citādāks papildu basketbola treniņiem. “Visu laiku trenēties ir tas pats, kas katru vakaru lasīt vienu un to pašu grāmatu. Tas man bija jauns izaicinājums – jauna vieta, treneri, spēlētāji, pretinieki, foršas emocijas. Viennozīmīgi paņēmu visu pozitīvāko no turienes,” stāstīja Timma.

Lielākās grūtības “Big3” līgā bija pierast pie spēles ātrumā un tas, ka atšķirībā no klasiskā basketbolā, ir daudz brīvas vietas laukumā, skaidroja Timma. “Basketbolā vairāk ir jānospēlē taktiski, bet 3×3 – vairāk dabū ritmu un ej uz priekšu. Man šķiet, ka pēdējo reizi 3×3 biju spēlējis tad, kad vēl mācījos Rīgā un Grīziņkalnā spēlēju “Ghetto Games”. No “Big3″ mēģināšu paņemt pozitīvas emocijas,” stāstīja Timma.

Iespējamo spēlēšanu finālturnīrā 31 gadu vecais Timma minēja kā karjeras augstāko virsotni izlašu basketbolā. “No 15 gadu vecuma spēlēju izlasē, esmu pārstāvējis Latviju Eiropas čempionātos, tāpēc Pasaules kauss varētu būt labs punkts, uz ko atskatīties, kad man būs 50 gadi,” atzina basketbolists.

Pasaules kausa finālturnīra apakšgrupā Latvijas izlases pretinieki būs Francijas, Kanādas un Libānas basketbolisti. Timma gan norādīja, ka nav jāskatās uz pretinieku uzvārdiem, bet jākoncentrējas savam sniegumam. “Mums ir jāizmanto mūsu stiprās puses un nevajag mēģināt pielāgoties pretinieku spēlei. Jāuzspiež mūsu spēle, mūsu, eiropiešu, basketbols, kuru nav tik vienkārši saprast un pielāgoties,” secināja Timma.

No 27.jūlija līdz 2.augustam komanda trenēsies Liepājā, pirmo darba ciklu noslēdzot ar pārbaudes spēli Liepājas Olimpiskajā centrā pret Zviedrijas izlasi. Gatavojoties Pasaules kausa finālturnīram, Latvijas basketbolisti vispirms aizvadīs četras pārbaudes spēles savā laukumā pret Zviedriju, Gruziju, Dominikānas Republiku un Somiju, bet pēc tam plānoti vēl divi mači Taivānā ar Lietuvu un arī Puertoriko.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.

Banki: Mums ir četras nedēļas sagatavoties sacensībām pavisam jaunā līmenī

Dāvis Bertāns par izlasi: Satiekot visus, iestājās patīkama satraukuma sajūta

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām