Timmam mazs spēles laiks uzvarā pār “Buducnost”

08/03/2019 22:31

Latviešu basketbolistu Jāņa Timmas un Jāņa Strēlnieks pārstāvētais Grieķijas klubs Pireju “Olympiacos” piektdien ULEB Eirolīgas 25. kārtas ietvaros viesos ar 89:76 (27:21, 24:13, 22:20, 16:22) pārspēja Podgoricas “Buducnost” vienību.

Visu spēli droši kontrolēja latviešu pārstāvētā “Olympiacos” komanda, kas jau pēc pirmā puslaika bija iekrājusi 17 punktu pārsvaru – 51:34. Otrais puslaiks bija krietni līdzīgāks un mājiniekiem izdevās arī nedaudz sadeldēt viesu pārsvaru, taču atspēlēties neizdevās.

Timma šajā mačā laukumā pavadīja vien divas minūtes un 57 sekundes, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, vienu reizi pārkāpa noteikumus un izprovocēja vienu piezīmi. Strēlnieks joprojām ārstē pagājušajā pirmdienā Pasaules kausa kvalifikācijas mačā gūto kājas muskuļa plīsumu.

“Olympiakos” rindās ar 19 punktiem izcēlās Georgs Printezis, bet 15 punktus un 12 atlēkušās bumbas sakrāja Nikola Milutinovs. Mājiniekiem – 13 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles Edvīnam Džeksonam.

Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” viesos ar 70:92 (12:25, 19:18, 22:22, 17:28) piekāpās Stambulas “Anadolu Efes” vienībai. Šmits šai spēlei netika pieteikts.

“Barcelona” rindās 14 punktus guva ungārs Adams Hanga, bet 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Antem Tomičam. Uzvarētājiem lielisku spēli aizvadīja amerikānis Šeins Larkins, kurš guva 37 punktus, bet 22 punktus un 11 bumbas zem groziem savāca Adrjēns Mērmans.

Maskavas CSKA savā laukumā ar rezultātu 101:95 (27:24, 24:19, 25:23, 25:29) pārspēja Daira Bertāna bijušo komandu Milānas “Olimpia”. Mājiniekiem 19 punktus guva Otello Hanters, bet 18 punkti bija Korijam Higinsam. Viesiem pa 16 punktiem guva Vladimirs Micovs un Nemanja Nedovičs.

Jau ziņots, ka Žanis Peiners ceturtdien iemeta 12 punktus, kamēr viņa pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas “Dariššafaka Tekfen” savā laukumā ar rezultātu 67:91 zaudēja Grieķijas klubam Atēnu “Panathinaikos Opap”. Citviet kārtējo zaudējumu piedzīvoja arī Anžeja Pasečņika pārstāvētā Spānijas komanda Grankanārijas “Herbalife”, kas bez Latvijas basketbolista sastāvā izbraukumā pārliecinoši ar 64:98 piekāpās Lietuvas flagmanim Kauņas “Žalgiris”.

Tikmēr divu Eiropas grandu divcīņā pašreizējā Eirolīgas čempione Madrides “Real” no Spānijas savā laukumā ar 101:86 uzvarēja kopvērtējuma līderi Stambulas “Fenerbahce Beko” no Turcijas.

Kopvērtējumā līderpozīcijā ar 21 uzvaru 25 spēlēs ir Stambulas “Fenerbahce Beko”, kurai ar 20 panākumiem seko Maskavas CSKA, bet 19 uzvaras ir Madrides “Real” kontā. Aiz pirmā trijnieka ar 16 panākumiem ir Stambulas “Anadolu Efes”, 15 uzvaras guvusi Barselonas “Lassa”, bet tālāk ar 13 panākumiem ir Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, Pirejas “Olympiakos” un Vitorijas “Kirolbet Baskonia”.

Savukārt Grankanārijas “Herbalife” ar sešām uzvarām 25 mačos ir 14.pozīcijā, bet Stambulas “Dariššafaka Tekfen” tikusi pie trim panākumiem, ieņemot pēdējo vietu 16 vienību konkurencē.

ULEB Eirolīgā šosezon, tāpat kā iepriekšējās sezonās, spēlē 16 komandas, kuras aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām tiekot izslēgšanas spēlēs.

Iepriekšējā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva Madrides “Real” no Spānijas, kas finālā ar 85:80 uzvarēja Turcijas vienību Stambulas “Fenerbahce Doguš”, bet trešo vietu izcīnīja Lietuvas basketbola grands Kauņas “Žalgiris”.

Latviešu basketbolists Aigars Šķēle piektdien iemeta piecus punktus Francijas augstākās līgas mačā, viņa pārstāvētajai Antibas “Sharks” komandai izcīnot uzvaru.

“Sharks” savā laukumā ar rezultātu 76:71 (20:13, 23:29, 9:14, 24:15) pārspēja “Bourg-en-Bresse” vienību.

Latviešu basketbolists šajā mačā laukumā pavadīja sešas minūtes un 30 sekundes, kuru laikā grozā raidīja savu vienīgo divpunktu metienu un vienu no diviem tālmetieniem.

Vēl Šķēle izcēlās ar vien kļūdu, vienu piezīmi un trim efektivitātes koeficienta punktiem.