Timmam pieticīgs spēles laiks zaudējumā pret CSKA, Šķēlem daudzpusīgs sniegums Francijā

02/03/2019 00:07

Latviešu basketbolists Jānis Timma piektdien guva trīs punktus ULEB Eirolīgas 24.kārtas mačā, neglābdams viņa un savainotā Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Pirejas “Olympiakos” no zaudējuma.

Grieķijas vicečempioni savā laukumā ar rezultātu 81:97 (23:21, 27:30, 14:21, 17:25) piekāpās Krievijas klubam Maskavas CSKA.

Timma laukumā pavadīja astoņas minūtes un 37 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no trim tālmetieniem un vienu reizi pārkāpa noteikumus.

Tikmēr Strēlnieks, kurš pirmdien Pasaules kausa kvalifikācijas mačā guva kājas muskuļa plīsumu, nebija pieteikumā. Viņa prognozētais atlabšanas periods ir aptuveni viens mēnesis.

“Olympiakos” rindās ar 21 punktu un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Zeks Lidejs, bet maskaviešiem ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Korijs Higinss.

Savukārt Rolands Šmits netika pieteikts spēlei, kura pārstāvētā Barselonas “Lassa” savā laukumā ar 77:70 (16:17, 26:20, 14:14, 21:19) pārspēja Madrides “Real”.

Barselonas komandā ar 22 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Ante Tomičs, bet viesiem 15 punktus guva Rūdijs Fernandess. Mājinieki pirms šīs spēles iemūžināja kluba leģendas Huana Karlosa Navarro 11.numuru.

Vēl piektdien Vācijas čempione Minhenes “Bayern” viesos ar rezultātu 89:75 (25:17, 16:27, 25:15, 23:16) uzveica Adrijas līgas čempioni Podgoricas “Buducnost”.

Uzvarētājiem 18 punktus guva Vladimirs Lučičs, bet mājiniekiem 19 punktus guva Edvīns Džeksons.

Kopvērtējumā līderpozīcijā ar 21 uzvaru 24 spēlēs ir Stambulas “Fenerbahce”, kurai ar 19 panākumiem seko Maskavas CSKA, bet 18 uzvaras ir Madrides “Real” kontā. Aiz pirmā trijnieka ar 15 panākumiem ir Stambulas “Anadolu Efes” un Barselonas “Lassa”, bet tālāk ar 13 panākumiem ir Milānas “Olimpia”. Jāņa Strēlnieka un Jāņa Timmas pārstāvētā Pirejas “Olympiacos” tikmēr ar 12 uzvarām ir septītā, kamēr 12 uzvaras ir Vitorijas “Kirolbet Baskonia”

Savukārt Grankanārijas “Herbalife” ar sešām uzvarām ir 14.pozīcijā, bet Stambulas “Darussafaka” tikusi pie trim panākumiem, ieņemot pēdējo vietu 16 vienību konkurencē.

Latviešu basketbolists Aigars Šķēle piektdien iemeta 11 punktus Francijas augstākās līgas mačā, taču viņa pārstāvētā Antibas “Sharks” piedzīvoja kārtējo zaudējumu.

“Sharks” izbraukumā ar rezultātu 71:88 (21:18, 10:26, 16:21, 24:23) piekāpās “BCM Gravelines-Dunkerque” vienībai.

Latviešu basketbolists šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā grozā raidīja četrus no sešiem divpunktu metieniem un trīs no sešiem soda metieniem, bet aizmeta garām četrus tālmetienus.

Vēl Šķēle izcēlās ar četrām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm, divām pārtvertām bumbām, trim kļūdām un sešiem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem, kad deva desmit efektivitātes koeficienta punktus.

Antibas komanda ar četrām uzvarām 21 spēlē ieņem pēdējo vietu 18 vienību konkurencē, no tuvākajiem konkurentiem atpaliekot par divu panākumu tiesu.