Timmam un Bertānam pieticīgs sniegums “Khimki” uzvarā Eirolīgas mačā

07/11/2019 23:46

Latviešu basketbolistu Jāņa Timmas un Daira Bertāna pārstāvētā Krievijas komanda Maskavas apgabala “Khimki” ceturtdien viesos ULEB Eirolīgas ietvaros ar rezultātu 87:73 (28:28, 15:24, 16:17, 19:13) apspēlēja Sanktpēterburgas “Zenit” vienību.

Timma šajā mačā laukumā pavadīja 22 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā guva piecus punktus (3pt. 1/7, 2pt. 1/2, 1pt. 0/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvo piespēli, pārtvēra divas bumbas un divas reizes kļūdījās.

Tikmēr Bertāns sev atvēlētajās 13 minūtēs un 17 sekundēs izcēlās ar sešiem punktiem (3pt. 2/2, 2pt. 0/1), vienu atlēkušo bumbu un vienu rezultatīvo piespēli.

Mača pirmā ceturtdaļa tika aizvadīta ļoti rezultāti, abām komandām gūst pa 28 punktiem. Otrās ceturtdaļas vidū “Khimki” komandai izdevās iekrāt astoņu punktu pārsvaru, kuru Maskavas apgabala vienība arī noturēja līdz pirmā puslaika beigām. Otrajā puslaikā turpinājās līdzīga cīņa, taču tuvāk par četriem punktiem mājinieki nespēja pietuvoties. Ceturtajā ceturtdaļā viesiem savu pārsvaru izdevās vēl vairāk palielināt un beigās “Khimki” svinēja gana pārliecinošu uzvaru

Labākais uzvarētaju rindās ar20 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Devins Bukers, bet Aleksejs Šveds pievienoja 19 punktus un piecas rezultatīvās piespēles. Zaudētājiem Ostins Holins izcēlās ar 24 punktiem.

Citā spēlē Madrides “Real” viesos ar 75:60 (12:9, 21:18, 16:25, 26:8) apspēlēja Serbijas klubu Belgradas “Crvena Zvezda”. Madridiešiem 12 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Serhio Ļuļam, 12 punkti Rūdijam Fernandesam un 11 punkti – Valteram Tavarešam. Mājinieku rindās 17 punkti Bilijam Beronam, 14 punkti, sešas bumbas zem groziem un piecas rezultatīvas piespēles – Lorenzo Braunam.

Tāpat izbraukumā panākumu svinēja Stambulas “Anadolu Efes”, kas Pirejā ar 86:67 (21:24, 32:11, 14:23, 19:9) pieveica turienes “Olympiacos”, izcīnot piekto uzvaru un pretiniekiem sagādājot piekto zaudējumu.

Viesiem Vasilije Micičs guva 27 punktus, esot precīzam sešos no deviņiem divpunktu un pieciem no sešiem trīspunktu metieniem. 24 punkti un sešas bumbas zem groziem Šeinam Larkinam. Grieķijas klubam 15 punkti Brendonam Polam un 14 – Georgam Printezim.

Piekto uzvaru izcīnīja un “Khimki” ar “Anadolu Efes” turnīra tabulā panāca Telavivas “Maccabi “, kas savā laukumā ar 104:78 (21:19, 31:18, 31:18, 21:23) sarūgtināja Berlīnes “Alba”. Telavivas komandai 19 punkti Džona Dibartolomeo kontā, 16 – Skotijam Vilbekinam, bet Vācijas klubam pa 14 punktiem guva Peitons Šiva, kurš izcēlās arī ar astoņām rezultatīvām piespēlēm, un Tailers Kavano.

Visbeidzot vēlajā ULEB Eirolīgas mačā par līderi vismaz līdz rītdienas spēlēm kļuva Milānas “Olimpia”, kas savā laukumā ar 81:74 (14:19, 26:15, 16:19, 25:21) vinnēja Spānijas komandu Vitorijas “Baskonia”.

Līgas līdervienībai 15 punktus guva Amedeo Della Valle, 13 – Serhio Rodrigess, pa 12 – Vladimirs Micovs un Maikls Rols, bet viesu rindās 15 punkti lietuviešu izcelsmes kanādietim Nikam Stauskam, pa 13 – Jusufam Folam un Henrijam Pieriam.