Timmas “Baskonia” uzvar un pakāpjas uz otro vietu; Blūmam svarīgs panākums

29/04/2018 16:44

Svētdien mačus Spānijas augstākajā basketbola līgā aizvadīja trīs latvieši. Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā “Baskonia” noturēja uzvaru pār “Murcia”. Arī Jāņa Blūma pārstāvētais klubs izcīnīja svarīgu panākumu, bet Anžeja Pasečņika vienība piedzīvoja zaudējumu.

“Baskonia” jau no pašas spēles sākuma atradās vadībā un trešajā ceturtdaļā iekrāja pat 14 punktu pārsvaru. Noslēdzošajā ceturtdaļā “Murcia” spēja atspēlēties, tomēr Timmas un Mālmaņa pārstāvētais klubs uzvaru spēja nosargāt. Spēles rezultāts noslēgumā – 87:85.

Timma laukumā pavadīja 17 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā guva četrus punktus (2/3 2pt; 0/3 3pt). Tāpat Jānim mačā trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un trīs kļūdas. Trešās ceturtdaļas vidū Timma nopelnīja tehnisko piezīmi un laukumā vairs neatgriezās. Rinalds Mālmanis palika rezervē.

Tikmēr citā mačā Jāņa Blūma pārstāvētā Saragosas “Tecnyconta” atspēlēja 11 punktu pārsvaru un ar 81:78 pārspēja pēdējā vietā esošo “Real Betis”. Šī uzvara bija svarīga, lai “Tecnyconta” vienība paliktu augstākajā līgā.

Blūms laukumā pavadīja divas minūtes un 58 sekundes, kuru laikā paspēja izmest vienu “trejaci”, kurš grozam lidoja secen. Viņam mačā negatīvs +/- rādītājs -5.

Pēc divām pēc kārtas izcīnītām uzvarām, šodien neveiksmi piedzīvoja Anžeja Pasečņika pārstāvētā “Gran Canaria”, kas ar 68:76 atzina “Tenerife” pārākumu. Latvietim 16 laukumā pavadītajās minūtēs gūti divi punkti (1/5 2pt). Vēl viņam sešas atlēkušās bumbas un viena rezultatīva piespēle.