Timmas un Bertāna komandas biedrs noraida piedāvājumu no Ķīnas

Aleksejs Šveds, sportazinas.com
Aleksejs Šveds | Foto: Maskavas apgabala "Khimki"

ULEB Eirolīgas un VTB līgas kluba Maskavas apgabala “Khimki” basketbolists noraidījis piedāvājumu no Ķīnas un joprojām skatās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) virzienā, atklājis sporta aģents Obrads Firmičs.

Iepriekš “Khimki” ģenerālmenedžeris Pāvels Astahovs atklāja, ka klubam būs grūti pierunāt Krievijas basketbola zvaigzni palikt vienībā, ja pieredzējušajam spēlētājam tiešām būs varianti NBA. “Ja viņam būs nopietns piedāvājums no NBA, mums nebūs viegli Švedu noturēt komandā. Neskatoties uz to, ka Šveds jau ir spēlējis NBA, viņš tik un tā varētu pieņemt lēmumu atgriezties, ja klubs un treneris viņam apsolītu zināmas garantijas,” norādīja Astahovs.

Savukārt basketbolista aģents pastāstījis, ka skaidrības par viņa klienta nākotni vēl nav. “Nav noslēpums, ka brīvo aģentu tirgum Aleksejs pievienojies kā viens no labākajiem basketbolistiem ārpus NBA. Virkne klubu zvanīja un interesējās par viņa pieejamību. Nesen noraidījām piedāvājumu no Ķīnas kluba. “Khimki” rindās viņš jūtas komfortabli, taču mēs izskatīsim visus variantus un pieņemsim pareizu lēmumu,” teica Firmičs.

Viens no šī brīža Krievijas labākajiem basketbolistiem spēlēja NBA no 2012. līdz 2015. gadam, šajā laika posmā aizvadot 182 spēles. Tajās aizsargs izcēlās ar vidēji 7,4 punktiem, divām atlēkušajām bumbām un 2,5 piespēlēm. Ziemeļamerikā Šveds pārstāvēja Minesotas “Timberwolves”, Filadelfijas “76ers”, Hjūstonas “Rockets” un Ņujorkas “Knicks” komandas.

2015. gadā basketbolists atgriezās Krievijā un kopš tā laika viņš pārstāv “Khimki” vienību. Viņš ir viens no vislabāk pelnošajiem basketbolistiem ULEB Eirolīgā.

Aizvadītajā sezonā Šveds laukumā gājis 26 Eirolīgas mačos, kuros viņš izcēlies ar vidēji 21,4 punktiem, 2,7 atlēkušajām bumbām un 6,2 piespēlēm. Savukārt 13 VTB Vienotās līgas spēlēs Šveda kontā caurmērā 22,4 punkti, 3,1 atlēkusī bumba un 9,2 piespēles.

Pirms došanās uz NBA Šveds vairāku gadu garumā pārstāvēja Maskavas CSKA. Krievu basketbolists ir 2008. gada Eirolīgas čempions, divkārtējais VTB līgas čempions, ka arī 2012. gada olimpisko spēļu basketbola turnīra bronzas medaļas ieguvējs. Viņa kontā arī 2011. gada Eiropas basketbola čempionāta bronza.

Krievu basketbola zvaigzne gatavs atgriezties NBA, ja saņems garantiju

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par