Timmas un Bertāna pārstāvētā “Khimki” svin uzvaru pār tuvāko konkurenti Eirolīgā

07/02/2020 23:55

Latviešu basketbolists Jānis Timma atzīmējās ar sešiem punktiem ULEB Eirolīgas spēlē, kurā viņa pārstāvētā Maskavas apgabala “Khimki” apspēlēja Belgradas “Crvena Zvezda” ar 78:72.

Timma šo spēli sāka starta pieciniekā. Laukumā pavadītajās 30:23 minūtēs viņš realizēja divus no septiņiem tālmetieniem, ka arī aizmeta garām abus pustālos metienus. Viņa kontā arī divas atlēkušās bumbas un divas piespēles.

Pirmajā ceturtdaļā mājinieki panāca desmit punktu pārsvaru, pēc pirmā puslaika “Khimki” bija vadībā ar +12, bet pēc trešās ceturtdaļas ar +13. Izšķirošajās desmit minūtēs “Crvena Zvezda” nospēlēja labāk un samazināja deficītu līdz -7, tomēr mājinieki nosargāja uzvaru.

Rezultatīvākais “Khimki” komandā bija Aleksejs Šveds ar 22 punktiem un deviņām piespēlēm. Pretinieku rindās 20 punkti Kevinam Punteram.

Līdz ar šo panākumu “Khimki” pārtrauca trīs neveiksmju sēriju Eirolīgā un panāca savus šodienas pretiniekus turnīra tabulā. Nākamo maču šajā turnīrā Maskavas apgabala vienība aizvadīs 20. februārī pret Milanas “Olimpia”.

Savukārt Rolands Šmits palika rezervē spēlē, kurā viņa pārstāvētā “Barcelona” mājās ar 84:80 (23:17, 13:28, 27:14, 21:21) uzveica Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”.

Barselonas komandā ar 26 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Malkolms Delanijs, kuram 36 efektivitātes koeficienta punkti dos kārtas vērtīgākā spēlētāja godu. Vēl ar 16 punktiem atzīmējās Kails Kurics, bet 15 punktus guva Nikola Mirotičs.

Milāniešiem 14 punktus guva Serhio Rodrigess, bet 13 punkti un deviņas atlēkušās bumbas bija Keilebam Tarčevskim.

Tikmēr Atēnu “Panathinaikos Opap” savu līdzjutēju priekšā ar 96:81 (30:11, 16:29, 25:20, 25:21) apspēlēja Sanktpēterburgas “Zeņit”.

Atēnu komandā ar 27 punktiem izcēlās Dešons Tomass, be 15 punkti bija Tairīsam Raisam. Ciemiņiem ar 21 punktu rezultatīvākais bija Gustavo Ajons.

Citā spēlē Telavivas “Maccabi FOX” izbraukumā izrāva uzvaru 78:77 (20:23, 21:17, 23:23, 14:14) pār Stambulas “Fenerbahce Beko”.

Uzvaras grozu divas sekundes pirms finālsvilpes guva Otello Hanters, kurš ar Deni Avdidžu katrs guva pa 13 punktiem un bija rezultatīvākie Telavivas komandā. Mājiniekiem 22 punktus guva Deriks Viljamss, bet pa 18 punktiem bija Nikolam Kaliničam un Kostam Slukam.

Citviet “Valencia” izbraukumā ar 66:59 (15:13, 9:17, 21:16, 21:13) guva virsroku pār Minhenes “Bayern”. Valensijas komandā pa 11 punktiem guva Ārons Dūrnekamps un Maiks Tobijs, bet laukuma saimniekiem 15 punktus iekrāja Gregs Monro.

Jau ziņots, ka Jānis Strēlnieks ceturtdien atgriezās laukumā un guva trīs punktus, bet viņa pārstāvētā Maskavas CSKA viesos ar 59:72 piekāpās Pirejas “Olympiacos”.

Vēl ceturtdien Vitorijas “Kirolbet Baskonia” savā laukumā ar 79:65 apspēlēja Vilērbānas ASVEL, kurai sešus punktus guva Rihards Lomažs, Stambulas “Anadolu Efes” mājās ar 96:91 uzveica Kauņas “Žalgiris”, bet citā mačā Berlīnes “Alba” ar 97:103 zaudēja Madrides “Real”.

Turnīra līderpozīcijā ar 21 uzvaru 24 spēlēs ir Stambulas “Anadolu Efes” komanda, kurai ar 18 panākumiem seko Madrides “Real” un “Barcelona”. Aiz pirmā trijnieka ar 16 uzvarām ir Maskavas CSKA un Telavivas “Maccabi FOX”. Maskavas apgabala “Khimki” ar desmit uzvarām un 14 zaudējumiem ieņem 11. vietu, bet Vilērbānas ASVEL ar deviņiem panākumiem un 15 neveiksmēm ir 15.pozīcijā.

Šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir par divām vairāk nekā iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota maija beigās Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Iepriekšējā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni astoto reizi kļuva Maskavas CSKA, kas finālspēlē uzveica Stambulas “Anadolu Efes”.

Madrides “Real” ir tituliem bagātākā komanda, ULEB Eirolīgā triumfējot desmit reizes.