Timmas un Bertāna pārstāvētā “Khimki” vēlas iegūt Eirolīgas pastāvīgo licenci

Maskavas apgabala Khimki, sportazinas.com
Maskavas apgabala "Khimki" | Foto: Maskavas apgabala "Khimki"

VTB līgas un ULEB Eirolīgas vienība Maskavas apgabala “Khimki” agri vai vēlu plāno iegūt Eiropas spēcīgākā turnīra A licenci, taču, lai to izdarītu, klubam jāatrisina jautājums ar arēnas ietilpību, atklāja vienības ģenerālmenedžeris Pāvels Astahovs.

Aizvadītajā sezonā Eirolīgas turnīrā piedalījās 18 komandas. Sacensību reglaments paredz 11 vietas klubiem ar t.s. A licenci jeb pastāvīgiem dalībniekiem. Vēl pieciem klubiem ir B licences, kas dod tiesības piedalīties Eirolīgā uz vienu gadu – ULEB Eirokausa čempionei, kā arī Adrijas basketbola līgas, VTB līgas, Vācijas un Spānijas spēcīgākajām komandām. Savukārt vēl diviem dalībniekiem Eirolīga iedod “wild-card”.

No Krievijas klubiem A licence ir tikai CSKA, kas nozīmē, ka “Khimki”, lai regulāri piedalītos Eiropas klubu turnīrā, jāiekļūst VTB līgas finālā vai arī jāuzvar tajā, ja otrā fināliste nav CSKA. 2019./2020. gada sezona bija trešā pēc kārtas ar “Khimki” dalību.

Viens no noteikumiem pastāvīgās licences iegūšanai ir mājas arēna ar vismaz 10 tūkstošu ietilpību. Šobrīd “Khimki” savus mājas mačus aizvada Mitišču arēnā, kurā var sanākt ap 7 500 cilvēku. “Agri vai vēlu mēs vēlamies iegūt Eirolīgas A licenci, kas nozīmē, ka mums vajadzīga arēna ar lielāku ietilpību. Šobrīd runājam ar “VTB arēnu” Maskavā, kur mēs aizvadīsim VTB līgas atklāšanas maču. Bet ar to ir grūtības, jo šo objektu izmanto hokeja “Dynamo”, tāpat tur notiek daudz koncertu, šovu un citu pasākumu. Un viņi nevar mums neko garantēt,” atklāja Astahovs.

25. maijā Eirolīgas vadība paziņoja, ka sezona netiks pabeigta. Līdz ar to “Khimki” čempionātu noslēdza septītajā pozīcijā ar 13 panākumiem 28 mačos. 21 Eirolīgas spēlē vidēji iemeta 12,5 punktus, izcīnīja 3,1 atlēkušo bumbu un atdeva divas piespēles, kamēr viņa tautietis Dairis Bertāns 21 mača izcēlās ar caurmērā 4,6 punktiem un 1,1 piespēli.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par