Timmas un Mālmaņa “Baskonia” ielaužas labāko astotniekā, “Barca” grauj “Olympiacos”

15/03/2018 23:43

“Turkish Airlines” Eirolīgā šovakar latviešu pārstāvēto klubu duelī graujošu uzvaru izcīnīja Rodiona Kuruca “Barcelona”, kas viesos ar 90:63 (22:17, 18:21, 23:14, 27:11) pārspēja Jāņa Strēlnieka Pireju “Olympiacos”. Katalonijas komanda pirmās 20 minūtes noslēdza, esot vadībā tikai ar +2 (40:38), tomēr pēc lielā pārtraukuma grieķu klubs pilnībā dominēja, veicot 17:0 izrāvienu un gūstot divas reizes vairāk punktu (50:25).

Uzvarētājiem ar 19 punktiem izcēlās horvāts Ante Tomicš, bet vismaz 13 punktus guva vēl četri “Barcelona” spēlētāji. Kurucs pēc ilgāka pārtraukuma atkal tika pie iespējas iziet laukumā katalāņu vienības rindās un 2:25 minūtēs pa grozu nemeta, taču atzīmējās ar vienu atlēkušo un vienu pārtvertu bumbu.

“Olympiacos” rindās Georgiss Printezis un Džamels Maklīns guva 14 punktus. Strēlnieks nospēlēja 15:01 minūtes, guva piecus punktus (1p. 2/2, 3p. 1/3), izcīnīja vienu bumbu zem groziem, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli, kā arī nopelnīja trīs personiskās piezīmes.

Turnīra kopvērtējumā “Olympiacos” ar 18 panākumiem un astoņiem zaudējumiem atkāpusies uz trešo pozīciju, savukārt “Barcelona” ar deviņām uzvarām pacēlusies uz 13.vietu.

Pārliecinošu uzvaru šovakar guva arī Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Baskonia, savā laukumā vairāk nekā 11 tūkstošu skatītāju klātbūtnē ar 84:64 (27:19, 16:14, 24:12, 17:19) pārspējot Kauņas “Žalgiris” komandu. Basku zemes klubs jau pirmo puslaiku noslēdza ar itin drošu handikapu (45:33), trešajā ceturtdaļā to padarot divreiz lielāku (67:45). Arī noslēdzošajā ceturksnī Lietuvas klubs nopietnus draudus “Baskonia” panākumam neradīja, ļaujot Vitorijas klubam svinēt 13.panākumu aizvadītajās 26 cīņās.

Jānis Timma tika iekļauts “Baskonia” starta pieciniekā un nospēlētajās 24:52 minūtēs savā kontā ieskaitīja septiņus punktus (1p. 1/1, 3p. 2/4), divas atlēkušas bumbas, vienu rezultatīvu piespēli, kā arī trīs pārtvertas bumbas un vienu kļūdu. Rinalds Mālmanis sev atvēlētajās 7:01 minūtēs realizēja abus izpildītos soda metienus (1p. 2/2, 2p. 0/2), izcīnīja vienu bumbu zem groza un pārtvēra vienu bumbu. Ražīgākais punktu vācējs Vitorijas kluba rindās ar 20 bija Džeisons Grendžers, tikmēr “Žalgiris” sastāvā 12 punkti Kevinam Pangosam.

Panākums ļāvis “Baskonia” ielauzties turnīra labāko astoņu komandu pulkā.