Šici izcīna otro vietu Sprinta kausā, Ķibermaņa ekipāžai vieta pieciniekā

19/12/2021 18:08
Brāļi Šici

Pasaules kauss kamaniņās

Latvijas kamaniņu braucēji Juris un Andris Šici svētdien Īglsas trasē izcīnīja otro vietu Pasaules kausa piektā posma Sprinta kausa sacensībās.

Šici sprinta nogriezni veica 29,960 sekundēs, uzvarētājiem Tonijam Egertam/Sašam Benekenam no Vācijas zaudējot 0,055 sekundes. Vienu sekundes simtdaļu aiz latviešiem palika austrieši Tomass Šteijs/Lorencs Kollers. Mārtiņš Bots/Roberts Plūme izcīnīja septīto pozīciju, no uzvarētājiem atpaliekot 0,145 sekundes.

Sieviešu sacensībās spraigā cīņā Elīza Tīruma izcīnīja dalītu ceturto vietu. Uzvarēja austriete Madeleine Egle, kuras finiša laiks bija 29,992 sekundes. Uz goda pjedestāla pārējiem diviem pakāpieniem kāpa vācietes Jūlija Taubica un un Anna Berreitere, kuras bija attiecīgi 0,050 un 0,123 sekundes lēnākas. Piecas sekundes tūkstošdaļas aiz pirmā trijnieka palika Tīruma un vēl viena vāciete Natālija Geizenbergere.

Tikmēr vīriešu vieninieku sacensībās Gints Bērziņš izcīnīja piekto vietu, bet Kristers Aparjods palika priekšpēdējā, 14.pozīcijā.  Uzvaru izcīnīja austrietis Volfgangs Kindls, kurš sprinta distanci veica 32,390 sekundēs, četras sekundes simtdaļas atpalika viņa tautietis Jonass Millers, bet 0,147 sekundes zaudēja vācietis Johanness Ludvigs. Bērziņu no uzvarētāja šķīra 0,206 sekundes, bet pirmais trijnieks bija 0,059 sekunžu attālumā, kamēr Aparjods zaudēja 0,425 sekundes.

Divnieku konkurencē kopvērtējumā, ieskaitot sprintā izcīnītos punktus, līderi ar 565 punktiem ir Šici, 506 punktus iekrājuši Egerts/Benekens, bet trešie ar 399 punktiem ir krievi Andrejs Bogdanovs/Jurijs Prohorovs. Botam/Plūmem 249 punkti dod 11.vietu.

Sievietēm līdere ar 594 punktiem ir Taubica, 522 iekrājusi Egle, bet 475 punkti ir Berreiterei. Tīruma ar 367 punktiem ir piektā, bet Kendija Aparjode, kura traumas dēļ nestartēja, atkāpusies uz sesto pozīciju ar 303 punktiem. Sigita Bērziņa ar 89 punktiem ir 23., Elīna Ieva Vītola iekrājusi 76 punktus un ir 26., bet Ulla Zirne ar 17 punktiem ir 44.pozīcijā.

Vīru vieniniekiem pirmais ar 575 punktiem ir Ludvigs, 481 punkti ir Kindlam, bet par simtu mazāk ir itālim Dominikam Fišnalleram. Aparjods ar 340 punktiem ir sestais, Bērziņš guvis 265 punktus un ir desmitais, bet Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis ar 121 un 112 punktiem ir 20. un 21.pozīcijā.

Pasaules kausa piektajam posmam startēt pieteicās 171 sportists no 28 valstīm. Pēc sezonas ievada Jaņcjinas trasē vairākām ekipāžām uz nākamo posmu norises vietām netika atsūtīta daļa no tehnikas un ekipējuma. Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL), ņemot vērā radušos nevienlīdzīgo situāciju, lēma mainīt kvalifikācijas noteikumus Pekinas olimpiskajām spēlēm, proti, atlasē ņemot vērā nevis šīs sezonas pirmos septiņus posmus, bet labākos četrus rezultātus no šiem septiņiem posmiem. Katra valsts olimpiskajās spēlēs varēs tikt pārstāvēta ar maksimums trīs vīriešu un sieviešu vieniniekiem, kā arī divām vīriešu divnieku ekipāžām.

Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Pasaules kauss bobslejā četriniekiem

Latvijas bobslejs pilota Oskara Ķibermaņa pilotētais četrinieks svētdien Altenbergas trasē Pasaules kausa posmā četriniekiem ieņēma piekto vietu.

Pirmo vietu izcīnīja Vācijas pilota Frančesko Frīdrihs, kurš divu braucienu summā finišēja minūtē un 48,88 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās kanādieša Džastina Kripsa četrinieks, zaudējot uzvarētājam 0,28 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza Krievijas ekipāža ar pilotu Rostislavu Gaitukēviču, kas atpalika no Frīdriha 0,35 sekundes. Ķibermanis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Lauri Kaufmani un Intaru Dambi divu braucienu summā Frīdriha ekipāžai piekāpās 0,67 sekundes.

Pēc pirmā brauciena Ķibermaņa ekipāža ierindojās ceturtajā vietā, labākā rezultāta īpašniekam Frīdriham piekāpjoties 0,34 sekundes. Latvijas ekipāžai izdevās vien 12.ātrākais starta laiks. Otrajā vietā pēc pirmā brauciena atradās Kripsa četrinieks, vācietim zaudējot 0,13 sekundes, bet trešajā pozīcijā atradās austrieša Benjamina Maiera ekipāža, piekāpjoties 0,22 sekundes. Visās sešās līdzšinējās četrinieku sacensībās uzvarējis Frīdrihs, kurš kopvērtējumā ar 1350 punktiem ir līderis. Otrais ar 1162 punktiem ir Kripss, trešais ar 1154 punktiem – austrietis Benjamins Maiers. Ķibermanis iekrājis 1018 punktus un ir septītais.

Pirmajā braucienā Ķibermanis startēja ar ceturto numuru. Posmos Insbrukā Ķibermanis četriniekos bija piektais un otrais, bet pirms nedēļas Altenbergā viņš finišēja desmitais, bet divos Vinterbergas posmos ieņēma astoto un 11.pozīciju. Pašlaik vadošais Latvijas stūmējs Matīss Miknis traumas dēļ nestartē. Šī paša iemesla dēļ ne divniekos, ne četriniekos šajā posmā nestartē arī Dāvis Kaufmanis.

Sestdien divnieku sacensībās Emīls Cipulis ar stūmēju Edgaru Nemmi sestdien apsteidza Oskaru Ķibermani ar stūmēju Intaru Dambi, ieņemot attiecīgi 17. un 18.vietu. Pagājušajā sezonā Pasaules kausā četriniekos notika tikai četras sacensības, un visās uzvarēja Frīdrihs. Oskara Melbārža četrinieks kopvērtējumā ierindojās astotajā, bet Ķibermanis – 23.vietā, startējot tikai vienā no četriem posmiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Jauno gadu komandas sagaidīs ar Pasaules kausa posmu Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.