Šiciem vēl viena uzvara PK posmā, Aparjods finišē otrajā vietā

09/01/2022 14:21
Brāļi Šici

Pasaules kauss kamaniņās vīriešiem

Latvijas kamaniņu braucēji Juris un Andris Šici svētdien Siguldā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa septītā posma Sprinta kausā, kamēr Kristers Aparjods bija otrais. Vīriešu divnieku ekipāžu sacensībās Šici mājas trasi veica 31,157 sekundēs, labodami sprinta distances rekordu. Viņi revanšējās par otro vietu pamatsacensībās, kur piekāpās vāciešiem Tonijam Egertam/Sašam Benekenam, kuri šoreiz bija 0,021 sekundi lēnāki. Arī uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa vācieši – 0,069 sekundes zaudēja Tobiass Vendls/Tobiass Arlts. Tikmēr Mārtiņš Bots/Roberts Plūme bija piektie, Šiciem zaudējot 0,212 sekundes.

Vīriešu vieninieku sacensībās sprinta nogriezni visātrāk veica vācietis Fēliks Lohs, kurš finišēja 27,819 sekundēs. Pamatsacensību uzvarētājs Aparjods pieļāva kļūdu un zaudēja 0,014 sekundes, bet 0,071 sekundi atpalika itālis Dominiks Fišnallers. Gints Bērziņš ar 0,121 sekundes deficītu bija sestajā vietā. Tikmēr Riks Kristens Rozītis, kurš nolēmis likt punktu karjerai un svētdien aizvadīja savas, visticamāk, pēdējās starptautiskās sacensības Siguldā, piedzīvoja kritienu un samierinājās ar pēdējo 15.pozīciju.

Savukārt Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Siguldā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa septītā posma Sprinta kausā, Gints Bērziņš bija sestajā, bet Riks Kristens Rozītis – 15.pozīcijā. Siguldā sprinta nogriezni visātrāk veica vācietis Fēliks Lohs, kurš finišēja 27,819 sekundēs. Pamatsacensību uzvarētājs Aparjods pieļāva kļūdu un zaudēja 0,014 sekundes, bet 0,071 sekundi atpalika itālis Dominiks Fišnallers.

Bērziņš ar 0,121 sekundes deficītu bija sestajā vietā. Tikmēr Rozītis, kurš nolēmis likt punktu karjerai un svētdien aizvadīja savas, visticamāk, pēdējās starptautiskās sacensības Siguldā, piedzīvoja kritienu un samierinājās ar pēdējo 15.pozīciju. Posms Siguldā ir noslēdzošās kvalifikācijas sacensības, kurās tiks noskaidroti tie kamaniņu sportisti, kuri pārstāvēs Latvijas valstsvienību Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Ja pirmās divas kvotas jau bija nodrošinājuši Aparjods un Bērziņš, tad par trešo cīnās Rozītis un Artūrs Dārznieks, kurš sprintam nekvalificējās.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc septiņām pamatsacensībām un trīs Sprinta kausa posmiem divnieku konkurencē līderi ar 773 punktiem ir Šici, 691 punktu iekrājuši Egerts/Benekens, bet 626 punkti ir Vendlam/Arltam. Botam/Plūmem 419 punkti dod astoto vietu.

Vīriešu vieninieku ieskaitē pirmais ar 737 punktiem ir vācietis Johanness Ludvigs, 636 punkti un otrā vieta ir austrietim Volfgangam Kindlam, bet dalītā trešajā pozīcijā ar 567 punktiem ir Fišnallers un Aparjods. Bērziņš ar 390 punktiem ir desmitais, bet Rozītis un Artūrs Dārznieks ar 206 un 165 punktiem noslēdz pirmo divdesmitnieku.

Pasaules kauss kamaniņās sievietēm

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma svētdien Siguldas trasē Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā izcīnīja sesto vietu, Elīna Ieva Vītola ieņēma astoto vietu, Ulla Zirne ierindojās 14.pozīcijā, bet Sigita Bērziņa – 19.vietā.

Posms Siguldā ir noslēdzošās kvalifikācijas sacensības, kurās tiks noskaidroti tie kamaniņu sportisti, kuri pārstāvēs Latvijas valstsvienību Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Pirms šīm sacensībām Vītola un Bērziņa bija apmēram līdzvērtīgās pozīcijās uz trešo kvotu, bet tagad ceļazīmi, visticamāk, nodrošinājusi ir Vītola. Pirmās divas ceļazīmes pienākas Latvijas izlases vadošajām sportistēm Tīrumai un Kendijai Aparjodei.

Uzvaru Siguldas trasē izcīnīja austriete Madeleine Egle, kura divu braucienu summā finišēja minūtē un 24,192 sekundēs. Otro vietu ieņēma vāciete Jūlija Taubica, piekāpjoties 0,18 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza Krievijas sportiste Tatjana Ivanova, kura atpalika 0,218 sekundes. Tīruma otrajā braucienā veiksmīgi brauca trases augšdaļā, taču, tuvojoties trases beigām, sportiste pieļāva kļūdu un iestūrēja apmalē, kā rezultātā visu pārsvaru zaudēja un divu braucienu summā Eglei piekāpās 0,408 sekundes.

Savukārt Vītola, aizvadot otro braucienu bez rupjām kļūdām, divu braucienu summā no uzvarētājas atpalika 0,529 sekundes. Zirnei neizdevās uzlabot pozīcijas otrajā braucienā, un pēc diviem braucieniem Eglei piekāpās 0,859 sekundes. Otrajā braucienā Bērziņai izdevās uzlabot brauciena laiku par gandrīz sešām sekundes desmitdaļām, taču divu braucienu summā viņa uzvarētājai zaudēja 1,141 sekundi.

Tīruma mājas trasē pirmajā braucienā finišēja 42,301 sekundē, brauciena līderei austrietei Madeleinei Eglei piekāpjoties 0,214 sekundes, bet Vītola, kura piektdien Nāciju kausā bija ātrākā, brauca piesardzīgi un nepieļāva kļūdas, taču no labākā rezultāta atpalika 0,291 sekundi. Tikmēr Zirnei neizdevās pietiekoši ātrs starts un trases sākumdaļa, un, veicot pietiekoši labi atlikušo trases daļu, tāpat nesanāca samazināt deficītu attiecībā pret labāko rezultātu. Pēc pirmā brauciena viņa austrietei zaudēja 0,416 sekundes. Bērziņa kļūdījās jau trases augšdaļā un vairs nespēja atgūt zaudēto, pēc pirmā brauciena ieņemot tikai 25.pozīciju un līderei piekāpjoties 0,882 sekundes. Otrajā vietā pēc pirmā brauciena ierindojās vāciete Jūlija Taubica, bet labāko trijnieku noslēdza Krievijas sportiste Tatjana Ivanova.

Sievietēm līdere ar 834 punktiem ir vāciete Jūlija Taubica, 762 punkti otro vietu dod Eglei, bet trešā ar 612 punktiem ir Geizenbergere. Tīruma ar 491 punktu ir piektā, Aparjode ar 303 punktiem 12., Vītola ar 190 punktiem 20., Sigita Bērziņa ar 141 punktu ir 24., kamēr Zirne iekrājusi 91 punktu un atrodas 28.pozīcijā.

Latvijas vadošā kamaniņu braucēja Kendija Aparjode pēdas traumas dēļ vēl nestartēja, bet nākamajā nedēļā, iespējams, atgriezīsies sacensību apritē. Iepriekšējā sezonā Tīruma kopvērtējumā bija sestā, bet Vītola 22.. Ar uzvaru sezonas pēdējās sacensībās Sanktmoricā priecēja Vītola.

Sprinta kausa sacensības svētdien plkst.13.15 uzsāks vīrieši, bet vēlāk būs sacensības divnieku ekipāžām un sievietēm. Jau ziņots, ka sestdien Siguldā vīriešu sacensībās otro uzvaru šosezon Pasaules kausa posmā izcīnīja Kristers Aparjods, astoto vietu ieņēma Riks Kristers Rozītis, desmito – Gints Bērziņš un 19.vietu – Artūrs Dārznieks. Savukārt divnieku sacensībās brāļi Šici ierindojās otrajā, bet Bots/Plūme – piektajā vietā.

Sacensībām Siguldas posmā startēt pieteikušies 166 sportisti no 27 valstīm – 54 sievietes, 52 vīrieši, kā arī 30 divvietīgās ekipāžas. Pēc šīm sacensībām mēneša vidū, 15./16.janvārī, būs astotais Pasaules kausa posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Pasaules kauss bobslejā

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Intaru Dambi svētdien Vinterbergā ieņēma devīto vietu Pasaules kausa četrinieku ekipāžu sacensībās. Mainīgos laikapstākļos notikušajās sacensībās uzvaru svinēja titulētais vācietis Frančesko Frīdrihs.

Pirmajā braucienā nepārspēts bija Frīdrihs, kura vadītais četrinieks finišēja 54,40 sekundēs, divas sekundes desmitdaļas zaudēja kanādietis Džastins Kripss un vēl viens Vācijas pilots Johanness Lohners, kamēr septiņas sekundes simtdaļas aiz trijnieka bija brits Breds Hols, kurš kopā ar partneriem iestūma visātrāko starta laiku.

Ķibermaņa četrinieks startā bija desmitais un finišā uzrādīja devīto rezultātu, 0,62 sekundes lēnāku par Frīdrihu. Otrajā braucienā latviešu uzlaboja starta ieskrējienu un uzrādīja astoto rezultātu, bet finišā bija desmitie. Summā Frīdrihs bija 1,12 sekunžu attālumā. Frīdrihs bija ātrākais arī otrajā braucienā, kamēr Hols pakāpās uz otro vietu, uzvarētājam zaudējot 0,42 sekundes. Vēl četras sekundes simtdaļas atpalika amerikānis Hanters Čērčs, bet vienu simtdaļu pirmajam trijniekam zaudēja Lohners.

Piedalījās 18 ekipāžas. Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 1575 punktiem ir Frīdrihs, Kripss iekrājis 1346 punktus un ir otrais, bet trešajā vietā ar 1280 punktiem ir krievs Rostislavs Gaitjukevičs. Ķibermanim 1170 punkti dod sesto vietu, bet Dāvis Kaufmanis ar 236 punktiem ir 25.pozīcijā.

Posmos Insbrukā Ķibermanis četriniekos bija piektais un otrais, bet pēc tam Altenbergā viņš finišēja desmitais, un divos Vinterbergas posmos ieņēma astoto un 11.pozīciju. Pēdējās aizvadītajās sacensībās Altenbergā viņš ierindojās piektajā vietā. Pagājušajā sezonā Pasaules kausā četriniekos notika tikai četras sacensības, un visās uzvarēja Frīdrihs. Oskara Melbārža četrinieks kopvērtējumā ierindojās astotajā, bet Ķibermanis – 23.vietā, startējot tikai vienā no četriem posmiem.

Jau ziņots, ka sestdien Ķibermanis kopā ar stūmēju Dāvi Spriņģi bobslejā divniekiem izcīnīja 11.vietu. Pēc šīm sacensībām pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Eiropas U20 čempionāts skeletonā

Latvijas skeletonists Elvis Veinbergs svētdien Altenbergas trasē izcīnīja zelta medaļu Eiropas U-20 čempionātā, U-23 meistarsacīkstēs viņš bija trešais, bet Eiropas kausa ieskaitē ieņēma ceturto vietu. Uzvaru sacensībās izcīnīja vācietis Štefans Retigs, kurš nestartēja junioru čempionāta ieskaitē. Divu braucienu summā otrās vietas ieguvējs Jevgeņijs Rukosevs no Krievijas zaudēja 0,49 sekundes, bet vācietis Sedriks Renners bija 0,79 sekundes lēnāks.

Veinbergs startā uzrādīja 12. un devīto rezultātu, bet trasē braucienos viņam bija piektais un ceturtais finiša laiks. Summā uzvarētājam viņš zaudēja 1,20 sekundes. Krists Netlaus startā bija ceturtais labākais, toties finišā viņam vien 11. un 14.vieta, bet summā – 13.pozīcija, kā arī 3,05 sekunžu deficīts pret uzvarētāju. Eiropas U-23 čempionāta ieskaitē Netlauam bija astotā vieta.

Eiropas kausa posmā startēja 23 skeletonisti. Sievietēm Eiropas kausa posmā Dārta Zunte ieņēma 12.vietu 17 skeletonistu konkurencē. Pirmajā braucienā viņa startā bija sestā labākā un finišā ieņēma 13.vietu, bet otrajā braucienā latviete uzrādīja ceturto laiku startā, vienā no starpfinišiem bija pat trešā, taču finišā sasniedza astoto laiku.

Uzvarētājai Agatei Besārai no Francijas viņa divu braucienu summā zaudēja 2,88 sekundes. Eiropas U-23 čempionātā latviete bija devītā. Eiropas kauss skeletonā ir trešā līmeņa sacensības aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa. Arī tajās sportisti krāj punktus Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…