Tite pagarina līgumu un turpinās vadīt Brazīlijas futbola izlasi

26/07/2018 09:23

Brazīliešu futbola speciālists Tite piekritis Brazīlijas Futbola konfederācijas (CBF) piedāvājumam turpināt vadīt valsts nacionālo futbola valstsvienību arī nākamos četrus gadus, ziņo CBF.

57 gadus vecais speciālists pie pieckārtējo pasaules čempionu stūres stājās 2016. gada jūnijā. Viņa vadībā dienvidamerikāņi līdz šim aizvadījuši 26 spēles, tiekot pie 20 uzvarām, četriem neizšķirtiem un diviem zaudējumiem. Viens no tiem tika piedzīvots Pasaules kausa ceturtdaļfinālā 6. jūlijā Kazaņā, kad vieni no turnīra galvenajiem favorītiem nedaudz negaidīti ar rezultātu 1:2 piekāpās Beļģijai.

Tā bija Brazīlijas izlases pirmā neveiksme 16 spēļu laikā, taču tā vienlaikus liedza valstsvienībai turpināt cīņu par Pasaules kausu, kas pēdējo reizi brazīliešu īpašumā nonāca 2002. gadā. Neskatoties uz izstāšanos jau ceturtdaļfināla fāzē, CBF drīz vien pēc Pasaules kausa noslēguma piedāvāja Titem turpināt vadīt izlasi.

Speciālists ar sava lēmuma pieņemšanu nesteidzās un tā kārtīgai apdomāšanai prasīja divas nedēļas, taču nu tapis skaidrs, ka Tite pieņēmis CBF piedāvājumu. Jāatzīmē, ka Tite kļuvis par pirmo Brazīlijas izlases galveno treneri kopš 1978. gada, kuram pēc neizcīnīta pasaules čempiontitula piedāvāts turpināt darbu ar valstsvienību.

“CBF domā par Brazīlijas futbolu ilgtermiņā un piedāvā treneru kolektīvam darbu uz sešarpus gadiem. Ticam, ka apdomāta plānošana un precīza uzdevumu izpilde ļaus Brazīlijai sasniegt vēlamos rezultātus,” par sadarbības turpināšanu ar visu treneru kolektīvu izteicās CBF izpilddirektors Rožeriu Kaboklu.