Titomers iekļūst pasaules čempionāta finālā sprintā

30/06/2022 13:39
Endijs Titomers

Pasaules čempionātā orientēšanās sportā klasiskā sprinta finālsacensībās kā vienīgais no Latvijas pārstāvjiem iekļuva Endijs Titomers, vēsta sacensību organizatori.

Titomers vīriešu B kvalifikācijas grupā ieņēma dalītu 13.vietu, ar ko pietika lai kvalificētos finālam. Latvijas orintierists distanci veica 13 minūtēs un astoņās sekundēs, no apakšgrupas uzvarētāja beļģa Janika Mišelsa atpaliekot 40 sekundes. Vīriešu A kvalifikācijas grupā Jānis Tamužs ar finišu pēc 13 minūtēm un 26 sekundēm ierindojās 24.vietā, bet C apakšgrupā startējušais Andris Jubelis ar rezultātu 13 minūtes un 39 sekundes ieņēma 22.vietu.

Savukārt sieviešu A kvalifikācijas grupā Signe Sirmā ar rezultātu 14 minūtes un 37 sekundes ierindojās 22.vietā, bet C apakšgrupā Anna Eleonora Freimane finišēja pēc 15 minūtēm un 12 sekundēm, kas deva 24.vietu. Tikmēr B grupā diskvalificēta tika Latvijas komandas līdere Sandra Grosberga. Fināliem kvalificējās katras grupas 15 ātrākie sportisti.

Jau vēstīts, ka Grosmane otrdien kā vienīgā no Latvijas pārstāvjiem spēja kvalificēties ceturtdaļfinālam izslēgšanas sprintā, tomēr pusfinālu sasniegt neizdevās, kamēr komandu sprinta sacensībās Latvijas vienība izcīnīja 18.vietu. Komandas sastāvā bija Sirmā, Jubelis, Titomers un Grosberga. Pasaules čempionāts Dānijā bija paredzēts jau 2020. gada vasarā, taču Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārcelts.