Titulētā Jamaikas sprintere Freizere-Praisa pārliecinoši triumfē PČ 100 metros

Titulētā Jamaikas sprintere Šellija Anna Freizere-Praisa svētdien Dohā pārliecinoši triumfēja pasaules čempionāta vieglatlētikā prestižajā 100 metru distancē, tiekot pie sava ceturtā zelta.

Freizere-Praisa finālā 100 metrus skrēja 10,71 sekundē, par 0,01 sekundi atpaliekot no sava personīgā rekorda un arī čempionāta rekorda.

Otrā ar jaunu Lielbritānijas rekordu – 10,83 sekundēm – bija Dina Ešera-Smita, bet trešo vietu ar 10,90 sekundēm izcīnīja Kotdivuāras sprintere Marī Žozē Talū,

Freizere-Praisa 100 metros par čempioni kronēta arī 2009., 2013. un 2015.gadā. Viņas kontā arī viens zelts 200 metros un trīs augstākā kaluma godalgas 4×100 metru stafetē. Viņa ir arī divkārtēja olimpiskā čempione 100 metru sprintā.

Finālā iekļuva arī slavenā nīderlandiete Dafne Shipersa, taču sāpes cirksnī liedza viņai piedalīties titula skrējienā.

Savukārt par četrkārtēju pasaules čempionu trīssoļlēkšanā kļuva Kristiāns Teilors, kurš finālā savā labākajā mēģinājumā lēca 17,92 metru tālumā.

Otrais ar 17,74 metriem bija viņa tautietis Vils Kleije, bet trešo vietu ar 17,66 metriem izcīnīja Burkinafaso atlēts Ige Fabriss Žango.

Teilors par čempionu kļuvis četrās no pēdējām piecām meistarsacīkstēm, tikai 2013.gadā paliekot goda pjedestāla pakājē.

Tikmēr Elisona Fēliksa kļuva par pirmo vieglatlēti, kur pasaules čempionātā izcīnījusi 12 zelta medaļas, palīdzot amerikāņiem triumfēt 4×400 metru jauktajā stafetē.

ASV kvartets, kura sastāvā bija arī Vilberts Londons, Kortnija Okolo un Maikls Čerijs, finālā distanci veica trīs minūtēs un 12,42 sekundēs, kas ir jauns pasaules rekords. Amerikāņi laboja saviem kolēģiem piederošo pasaules rekordu, kuru viņi laboja sestdien priekšsacīkstēs.

Sudraba godalgas izcīnīja jamaikieši, kuri zaudēja 2,44 sekundes, bet trešo vietu guva Bahreinas kvartets, kas bija vēl 0,04 sekundes lēnāks.

Savukārt kārtslēkšanā sievietēm savu lielāko godalgu karjerā izcīnīja zem neitrālā karoga startējošā Anželika Sidorova, kuras rezultāts bija 4,95 metri.

Par pieciem centimetriem zemāku latiņu pārvarēja amerikāniete Sendi Morisa, bet vēl piecus centimetrus mazāks rezultāts bija 2017.gada čempionei Katerinai Stefanidi no Grieķijas.

Naktī uz svētdien kļūs zināma arī pasaules čempione 20 kilometros soļošanā sievietēm.

Pasaules čempionāts līdz 6.oktobrim norisināsies Kataras galvaspilsētā Dohā. Čempionāts notiks desmit dienas, sadalot medaļu komplektus 49 disciplīnās.

Latviju šajās meistarsacīkstēs pārstāvēs 12 sportisti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par