Titulētais Apinis varētu startēt arī Parīzes paraolimpiskajās spēlēs

Aigars Apinis, sportazinas.com
Aigars Apinis | Foto: Evija Trifanova

Titulētais paravieglatlēts pieļauj iespēju, ka vairāku apstākļu sakritības rezultātā varētu startēt arī 2024.gada Parīzes paraolimpiskajās spēlēs, aģentūrai LETA atklāja sportists.

Covid-19 ierobežojošo pasākumu dēļ arī paraolimpiskajiem sportistiem šopavasar nav bijušas pieejamas sporta bāzes, tāpēc treniņu procesam jāpieiet radoši.

“Pateicoties tam, ka dzīvoju lauku teritorijā, varu regulāri trenēties mājas apstākļos. Kā profesionālam sportistam man ir jāveic savs darbs un jāizdomā kādas inovācijas. Stadionus līdz 1.jūnijam nedrīkstam izmantot, tāpēc Bišumuižā uz paraolimpiskā sporta centra zemes aizvadīju diska mešanas treniņus. Tādā veidā izgājām no šīs situācijas,” treniņu apstākļus ieskicēja Apinis.

“Zinājām, ka šādi apstākļi nebūs ilgstoši, taču, neko nedarot, fizisko formu var zaudēt dažu nedēļu – mēneša laikā. Paraolimpiskā komiteja prasīja visiem sportistiem iesniegt treniņu plānus, atbildīgi pieejot tam, ka saņemam finanses no valsts budžeta,” atzīmēja sportists.

Kā zināms, šogad paredzētās Tokijas paraolimpiskās spēlēs pēc olimpisko spēļu pārcelšanas arī tika pārceltas uz nākamo gadu. Tā kā Apinim jau nodrošināta kvota paraolimpiskajās spēlēs, tad viņa plānos nebija doties uz šī gada Eiropas čempionātu, kam šajā laikā bija jānotiek Polijā.

“Ja rudenī atļaus rīkot Eiropas čempionātu, tad būšu gatavs braukt uz sacensībām,” par iespējamo startu Vecā kontinenta meistarsacīkstēs teica Apinis.

Šobrīd Apinis augstākajā līmenī startē tikai diska mešanā.

“Lodes grūšana man vairs nav kopš 2013.gada. Mazliet rūgtums ir, bet ceru, ka varbūt nākotnē atkal tikšu pie vēl vienas disciplīnas. Ja vienu disciplīnu noņem, tad jācenšas nostabilizēties kādā citā,” uzsvēra Apinis.

Apinis savas sportista gaitas uzsāka 1998.gadā un līdz šim piedalījies piecās paraolimpiskajās spēlēs. Latviešu sportists neizslēdz, ka pēc Tokijas varētu piedalīties vēl vienās spēlēs.

“Šajā neparastajā laikā manī iemājojis lielāks niknums un darba spars. Ja atcels šīs paraolimpiskās spēles, tad viennozīmīgi arī Parīzē startētu. Viss ir atkarīgs no veselības un vēlēšanās. Vēlēšanās ir, un galvenais, lai būtu arī veselība,” atklāja Apinis, kurš jūnija sākumā svinēs savu 47. dzimšanas dienu.

Apinis ir četrkārtējs paraolimpisko spēļu čempions, trīs zeltus izcīnot diska mešanā, bet vienu – lodes grūšanā. Viņa kontā arī pa divām sudraba un bronzas medaļām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par