Titulētais ASV sprinteris Getlins paziņo par karjeras beigām

11/02/2022 14:06
Džastins Getlins, www.sportazinas.com

Par karjeras beigām paziņojis titulētais ASV sprinteris Džastins Getlins, kurš izcīnījis gan olimpiskā čempiona titulu, gan vairākus pasaules čempiona titulus karjerā, ko pavadījuši dopinga skandāli.

40 gadus vecais sportists, kurš 2004.gadā Atēnu olimpiskajās spēlēs triumfēja 100 metru distancē, par karjeras beigām paziņoja ar ierakstu vietnē “Instagram”, kuram bija devis nosaukumu “Mīļais celiņš”. “Esmu tevi mīlējis, celiņ. Tevis dēļ esmu raudājis aiz bēdām un no prieka, esi man iemācījis to, ko nekad neaizmirsīšu,” Getlins rakstīja. “Lāpa ir nodota, bet mīlestība nekad nezudīs. Ieņemt vietas, uzmanību, gatavību… aizgājis!” viņš turpināja.

Getlins mēģināja kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm, kas pandēmijas dēļ tika atliktas un notika pērn, tomēr ASV atlases sacensībās guva paceles cīpslas traumu.

2005.gadā pasaules čempionātā Helsinkos viņš triumfēja gan 100 metru, gan 200 metru distancē. 2017.gadā pasaules čempionātā Londonā viņš ieguva zeltu 100 metru distancē, pārspējot Jamaikas sprinteri Useinu Boltu. Saistībā ar dopinga skandāliem tolaik sporta līdzjutēji medaļu pasniegšanas laikā izsvilpa Getlinu un skandināja Bolta vārdu. 2015.gadā pasaules čempionātā Pekinā Getlina un Bolta dueli daži raksturoja kā cīņu par vieglatlētikas dvēseli, atvieglotu uzelpojot pēc Bolta uzvaras. 2019.gadā viņš kopā ar ASV komandas biedriem pasaules čempionātā Dohā izcīnīja zelta medaļu 4×100 metru stafetē.

Getlins karjeras laikā divreiz ticis diskvalificēts par dopinga lietošanu. Vispirms 2001.gadā viņa organismā tika konstatēts amfetamīns, par ko skrējējs saņēma divu gadu diskvalifikāciju. Tiesa, vēlāk šis sods tika samazināts uz pusi, jo sportists pierādīja, ka kopš mazotnes lietojis aizliegto vielu saturošu medikamentu, kas viņam palīdzēja ārstēt uzmanības deficīta sindromu. Savukārt 2006.gadā, kad Getlins jau bija kļuvis par pasaules čempionu 100 metru distancē, viņa organismā tika konstatēts paaugstināts testosterona līmenis. Par šo pārkāpumu Getlins saņēma astoņu gadu diskvalifikāciju, lai arī draudēja mūža diskvalifikācija. Tā netika piešķirta, jo skrējējs sadarbojās ar dopinga apkarotājiem, piedevām, vēlāk arī šis sods apelācijas kārtībā tika samazināts uz pusi.

Starp abām diskvalifikācijām Getlins 2004.gadā triumfēja Atēnu olimpiskajās spēlēs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Adams Silvers un Paolo Bankero
24/06/2022 07:19

Bankero kļūst par pirmo izvēli NBA draftā, “Knicks” aizmaina Vokeru

Šonakt risinājās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafts, kurā ar pirmajiem trīs numuriem bez pārsteigumiem izvēlēti Paolo Bankero, Čets Holmgrens un Džabari Smits. Tāpat notikuši daži maiņas darījumi, bet kuros iesaistītas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām