Titulētais Bebkoks atgriežas galvenā trenera darbā

20/02/2021 23:27
Nokopēts
Maiks Bebkoks, www.sportazinas.com

Bijušais Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Toronto “Maple Leafs” stūrmanis Maiks Bebkoks, kurš līdz šim pildīja konsultanta pienākumus ASV koledžu (NCAA) čempionāta vienībā Vermontas “Catamounts”, kļuvis par Saskačevanas Universitātes hokeja komandas galveno treneri, vēstīts mācību iestādes mājaslapā.

Pēc tam, kad 2019.gada novembrī 57 gadus vecais speciālists tika atlaists no Toronto “Maple Leafs” galvenā trenera amata, viņš strādāja par hokeja ekspertu ASV televīzijas kanālā “NBC Sports”. Par iemeslu atlaišanai no NHL komandas kalpoja ne vien sešu zaudējumu sērija, bet arī informācija par speciālista nepieņemamām darba metodēm un toksisko darba vidi.

Hokejisti, kas savulaik spēlējuši Bebkoka vadībā, pēc trenera atlaišanas dalījušies par viņu atmiņās. Tā, piemēram, bijušais Detroitas “Red Wings” spēlētājs, zviedru hokejists Johans Franzens atklājis, ka regulāri saņēmis verbālus uzbrukumus no Bebkoka. “Man šermuļi skrien pār kauliem, domājot par viņu,” medijam “Expressen” sacīja Franzens. “Biju šokēts par viņa darbībām, bet tā bija tikai redzamā aisberga daļa.”

Pieredzējušais Bebkoks ir pasaulē vienīgais treneris – “Triple Gold” kluba dalībnieks, kurš aizvedis savas komandas līdz pasaules čempionāta un olimpisko spēļu zeltam, ka arī līdz Stenlija kausam. NHL karjeras laikā viņš trenējis Anahaimas “Ducks”, ar kuru debijas gadā nonāca līdz Stenlija kausa finālam, Detroitas “Red Wings”, ar kuru viņš triumfēja vienā no diviem fināliem un “Maple Leafs”, ar kuru viņš četru gadu laikā trīs reizes iekļuva “play-off”, visos gadījumos izstājoties jau pirmajā kārtā.

2004.gadā speciālists kopā ar Kanādas izlasi triumfēja pasaules čempionātā, viņa kontā arī divi ziemas olimpisko spēļu zelti, kurus viņa vadītā valstsvienība izcīnīja 2010. un 2014. gadā.

Pirms 2015./2016. gada sezonas viņš parakstīja astoņu gadu līgumu ar Toronto par 50 miljoniem ASV dolāru (ap 45,4 miljoniem eiro), kļūstot par pasaules vislabāk apmaksāto hokeja treneri. Viņa sezonas alga “Maple Leafs” komandā bija 6,25 miljoni dolāru (ap 5,67 miljoniem eiro).

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām