Titulētais Bebkoks pēc skandāla joprojām nespēj atrast darbu NHL un strādās televīzijā

12/01/2021 12:41
Nokopēts
Maiks Bebkoks

57 gadus vecais kanādietis Maiks Bebkoks gaidāmajā sezonā strādās ASV televīzijas kanālā “NBC Sports” par hokeja ekspertu, paziņojusi organizācija.

“Maiks mūs uzrunāja aizvadītās sezonas “play-off” laikā. Vēlējāmies uzaicināt viņu uzreiz, tomēr Covid-19 drošības protokolu dēļ mēs nolēmām pagaidīt līdz šīs sezonas sākumam,” teica kanāla producents Sems Fluds.

Jau vēstīts, ka 2019. gada novembrī kanādietis tika atlaists no Toronto “Maple Leafs”. Par iemeslu kļuva ne tikai sešu zaudējumu sērija, bet arī informācija par speciālista nepieņemamām darba metodēm un toksisko darba vidi, kas nāca no hokejistiem, kuri savulaik spēlējuši Bebkoka vadībā.

Jau pēc trenera atlaišanas atmiņās par viņu dalījās bijušais Detroitas “Red Wings” spēlētājs, zviedru hokejists Johans Franzens. “Man šermuļi skrien pār kauliem, domājot par viņu,” medijam “Expressen” sacīja Franzens, kurš regulāri saņēma verbālus uzbrukumus no Bebkoka. “Biju šokēts par viņa darbībām, bet tā bija tikai redzamā aisberga daļa.”

“Kā treneris viņš ir vienmēr ir ļoti labi sagatavojies, turklāt viņam vienmēr izdodas ļoti labi vienot komandu un likt visiem koncentrēties darbam,” turpināja Franzens. “Tā ir viņa stiprā puse, taču kā cilvēks viņš ir briesmīgs un nevienu tādu kā Bebkoku neesmu saticis. Viņš būtībā ir huligāns, kurš uzbrūk cilvēkiem bez iemesla – nav svarīgi, vai tas ir kāds arēnas darbinieks vai cits kluba cilvēks.”

“Viņš bija “uzēdies” uz dažiem spēlētājiem komandā, bet kad viņi pameta klubu, es kļuvu par viņa mērķi,” turpināja Franzens. “Bebkoks iepriekš verbāli uzbruka pāris sakarīgiem komandas spēlētājiem, kuri pēc dabas bija visai klusi un pēc tam ķērās pie manis, nemitīgi sakot briesmīgas lietas.”

Bebkoks spēlējis “prāta spēles” un iebiedējis hokejistus. “No 2011. gada man bija bail kāpt uz ledus,” turpināja Franzens. “Viņš vienkārši spēlējās ar manu prātu, un tas notika katru dienu. Bebkoks vienmēr tika galā ar medijiem un izveidoja komandas, kuras ir ļoti grūti apspēlēt, bet viņš lika spēlētājiem nervozēt. Hokejisti viņa vadībā bija iebiedēti līdz nāvei un visiem bija bail pieļaut kļūdas.”

Pieredzējušais Bebkoks ir pasaulē vienīgais treneris – “Triple Gold” kluba dalībnieks, kurš aizvedis savas komandas līdz pasaules čempionāta un olimpisko spēļu zeltam, ka arī līdz Stenlija kausam. NHL karjeras laikā viņš trenējis Anahaimas “Ducks”, ar kuru debijas gadā nonāca līdz Stenlija kausa finālam, Detroitas “Red Wings”, ar kuru viņš triumfēja vienā no diviem fināliem un “Maple Leafs”, ar kuru viņš četru gadu laikā trīs reizes iekļuva “play-off”, visos gadījumos izstājoties jau pirmajā kārtā.

2004. gadā speciālists kopā ar Kanādas izlasi triumfēja pasaules čempionātā, viņa kontā arī divi ziemas olimpisko spēļu zelti, kurus viņa vadītā valstsvienība izcīnīja 2010. un 2014. gadā.

Pirms 2015./2016. gada sezonas viņš parakstīja astoņu gadu līgumu ar Toronto par 50 miljoniem ASV dolāru (ap 45,4 miljoniem eiro), kļūstot par pasaules vislabāk apmaksāto hokeja treneri. Viņa sezonas alga “Maple Leafs” komandā bija 6,25 miljoni dolāru (ap 5,67 miljoniem eiro).

Jāatzīmē, ka Bebkoks pilda arī konsultanta pienākumus NCAA vienībā “Univ. of Vermont”

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām