Titulētais kanādiešu speciālists Bebkoks drīzumā plāno noslēgt trenera karjeru

27/08/2022 08:52
Nokopēts
Maiks Bebkoks

Titulētais kanādiešu treneris Maiks Bebkoks, kurš aizvadītajā sezonā strādāja par galveno treneri dzimtās provinces Saskačevanas Universitātes hokeja komandā, drīzumā plāno noslēgt trenera karjeru, podkāstā “Gormley on Demand” pavēstīja pats speciālists.

Bebkoks ceturtdien pēc vienas sezonas atkāpās no Saskačevanas Universitātes vīriešu hokeja komandas galvenā trenera amata. Viņa vadībā vienība uzvarēja 13 no 20 spēlēm, vienā no sezonas posmiem sasniedzot septiņu uzvaru sēriju. Tikmēr izslēgšanas spēļu posmā Saskačevanas Universitātes komanda ceturtdaļfinālā piekāpās Kalgari “Dinos”. Par vienības jauno pagaidu galveno treneri pēc Bebkoka atkāpšanās iecelts Brendins Kots, kurš pagājušajā sezonā pildīja Bebkoka asistenta pienākumus.

“Karjeras turpināšana noteikti neietilpst manos plānos. Mēs ar sievu daudzkārt esam to apsprieduši un vienmēr esam teikuši, ka vēlamies doties pensijā 60 gadu vecumā. Tagad man ir 59, līdz ar ko viss ir likumsakarīgi,” pauda Bebkoks. “Varbūt kaut kas mainīsies, bet tagad tas nav plānos. Man ir bijušas daudzas dažādas sarunas par turpmākās karjeras iespējām, taču galu galā mēs darām to, kas ir vislabākais mums un mūsu ģimenei. Pēc tam, kad mani atlaida no Toronto [“Maple Leafs”], mēs ar sievu ļoti izbaudījām dzīvi. Darbs Saskačevanā bija aizraujoša pieredze. Tagad ir pienācis laiks virzīties uz priekšu.”

Šosezon Bebkoks strādāja par Saskačevanas Universitātes hokeja komandas galveno treneri, bet 2020./2021.gada sezonā pildīja konsultanta pienākumus ASV koledžu (NCAA) čempionāta vienībā Vermontas “Catamounts”. Pēdējo reizi Bebkoks strādāja NHL 2018./2019.gada sezonā, trenējot Toronto “Maple Leafs”, bet pēc atlaišanas no galvenā trenera amata, viņš strādāja par hokeja ekspertu ASV televīzijas kanālā “NBC Sports”. Par iemeslu atlaišanai no NHL komandas kalpoja ne vien neapmierinošie sportiskie rezultāti, bet arī informācija par speciālista nepieņemamām darba metodēm un toksisko darba vidi.

Pieredzējušais Bebkoks ir pasaulē vienīgais treneris – “Triple Gold” kluba dalībnieks, kurš aizvedis savas komandas līdz pasaules čempionāta un olimpisko spēļu zeltam, ka arī līdz Stenlija kausam. NHL karjeras laikā viņš trenējis Anahaimas “Ducks”, ar kuru debijas gadā nonāca līdz Stenlija kausa finālam, Detroitas “Red Wings”, ar kuru viņš triumfēja vienā no diviem fināliem un “Maple Leafs”, ar kuru viņš četru gadu laikā trīs reizes iekļuva “play-off”, visos gadījumos izstājoties jau pirmajā kārtā.

2004.gadā speciālists kopā ar Kanādas izlasi triumfēja pasaules čempionātā, viņa kontā arī divi ziemas olimpisko spēļu zelti, kurus viņa vadītā valstsvienība izcīnīja 2010. un 2014. gadā.

Pirms 2015./2016. gada sezonas viņš parakstīja astoņu gadu līgumu ar Toronto par 50 miljoniem ASV dolāru (ap 45,4 miljoniem eiro), kļūstot par pasaules vislabāk apmaksāto hokeja treneri. Viņa sezonas alga “Maple Leafs” komandā bija 6,25 miljoni dolāru (ap 5,67 miljoniem eiro).

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
1.48
4.52
6.52
4.63
3.72
1.76
2.59
4.33
2.48
4.1
-
2.95
1.54
-
2.47
1.53
3.75
5
1.5
3.9
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām