Točs: Bija daudz kļūdu no manas puses, šo spēli ņemu uz sevi

Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs
Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs | Foto: Edijs Pālens/LETA

Sportisti Jūrmalā notiekošajā Eiropas čempionātā šonedēļ izbaudījuši pasaules klases pavasarīgo pludmales volejbolu, atzīst latviešu sportists Edgars Točs.

Jau ziņots, ka Latvijas duets sestdien Eiropas meistarsacīkstēs pludmales volejbolā Jūrmalā cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā piekāpās itāļiem Paolo Nikolai un Danielem Lupo un ieņēma devīto vietu Eiropas čempionātā.

Ar ceturto numuru turnīrā izliktie latvieši piekāpās trīskārtējiem Eiropas čempioniem Nikolai un Lupo, kuri Jūrmalā izsēti ar piekto numuru, ar 0-2 (17:21, 18:21).

“Bija daudz kļūdu no manas puses. Epizodēs, kad vajadzēja atspēlēties, sasteidzu lēmumu. Šo spēli ņemu uz sevi,” sarunā ar žurnālistiem teica Točs.

Kā Pļaviņš, tā arī Točs norādīja, ka jūtams lielo turnīru deficīts sezonā.

“Šajā divās nedēļās pabaudījām pasaules klases pavasarīgo volejbolu,” atzina Točs, kurš pagājušajā nedēļā kopā ar pārinieku piedalījās “King of the Court” sacensībās Nīderlandē. “Tagad paņemsim nelielu pauzīti. Cerēsim, ka pēc iespējas ātrāk tiks publicēts nākamās sezonas kalendārs. Jau klīst baumas, ka martā būs turnīrs Katarā, bet ceram, ka būs ātrāk, lai varam labi sagatavoties sezonai. Taču līdz tam brīdim nebūs tā, ka neko nedarīsim.”

Jau ziņots, ka ceturtdien spēles Eiropas čempionātā nenotika, jo spēcīgais vējš bija appludinājis spēļu laukumus. Piektdien mači notika Mārupē “”Ruukki”” pludmales stadiona” āra laukumos, bet sestdien sacensības atgriezušās Majoru pludmalē.

Mitro laikapstākļu dēļ laukumi ir cieti, un Točs atzīst, ka mača sākumā pat būtu noderējuši sporta apavi.

“Brīvprātīgie un turnīra personāls paveica milzu darbu, lai viss notiktu. Apstākļi visiem vienādi, tāpēc nevar sūkstēties. “Ruukki” centrā bija citādākas smiltis, taču arī bija ciets segums. Daudziem spēlētājiem tas maina spēles stilu. Mums patīk dziļākas smiltis – tad ir vairāk māņsitienu, Mārtiņam vieglāk pieslēgties uz “katu” salasīšanu, bet savukārt man tos bloķēt,” skaidroja Točs.

Tikmēr Pļaviņš secināja, ka latvieši gana labi nospēlēja aizsardzībā un blokā, bet pretiniekiem bija labāka serve.

“Īstajā brīdī viņi paņēma svarīgus punktus. Ir tāds pavasarīgs volejbols, jo nav bijis daudz sacensību. Katrā epizodē gribās izdarīt pēc iespējas labāk, bet tā kā nav bijusi spēļu prakse, tas neizdodas. Edgaram spēles vidū teicu, ka pēc katra punkta vajag izpūst gaisu. Nekur nav jāsteidzas, ir jānomierinās. Otro setu spēlējām mierīgi, un daudz kas izdevās,” komentēja Pļaviņš.

Itālijas volejbolistiem šajā turnīrā bijis daudz trīs setu spēļu. “Brīžiem šķiet, ka viņi, zaudējot vienu setu, baigi uz to neiespringst. Ja jūt, ka nevar vinnēt, tad atdod un trešo sāk no nulles. Tāpat kā vakar mačā pret vāciešiem, kuriem viņi otro setu zaudēja ar 13 gūtiem punktiem, bet pēc tam uzvarēja,” stāstīja Pļaviņš.

Viņš norāda, ka turnīrs Nīderlandē tikai palīdzējis, nevis traucējis sagatavoties čempionātam.

“Ja nebūtu aizbraukuši uz to turnīru, tad būtu vēl sliktāk. Tur varēja izbaudīt pasaules klases serves līmeni. Tā bija pozitīva pārmaiņa pēc Latvijas čempionāta un tas bija vajadzīgs. Taču spēlēšana “King of the Court” galīgi nav saistīta ar šo čempionātu, jo bija pietiekami daudz brīva laika, tāpēc noguruma nekāda nav,” pauda Pļaviņš.

Savukārt otrs Latvijas pludmales volejbola duets Samoilovs/Šmēdiņš sestdien Eiropas meistarsacīkstēs Jūrmalā cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā piekāpās Krievijas pārim Ņikita Ļamins/Tarass Miskivs un ieņēma devīto vietu Eiropas čempionātā.

Ar 16.numuru izliktais Latvijas duets Samoilovs/Šmēdiņš piekāpās Krievijas pārim Ņikita Ļamins/Tarass Miskivs (11.) ar 0-2 (18:21, 20:22).

“Bija ļoti daudz kļūdu – neprecīzi sitieni pa autiem un uzbrukumi rokās. Aizsardzībā nepaņēmām bumbas un nespēlējām stratēģiski tā, kā bija sarunāts pirms spēles. Paši vainīgi. Otrajā setā izlaidām lielu pārsvaru, tāpat arī galotnē pēc pietuvošanās visu palaidām garām,” sarunā ar žurnālistiem stāstīja Samoilovs.

“Dažās sacensībās ir tā, ka centrālais korts ir vienā vietā, bet pārējie – kāda puskilometra attālumā. Tas ir apmēram tas pats, tikai nevajag braukt ar transportu uz citu vietu. Apstākļi visiem bija vienādi. Organizatori darīja visu, lai sakārtotu un pludmales volejbols atgrieztos Jūrmalā. Ļoti žēl, ka nevarējām parādīt labāku rezultātu un tik agri izstājāmies no turnīra,” secināja Samoilovs.

Eiropas čempionāts vairākiem Latvijas duetiem bija sezonas pēdējie mači.

“Šogad nekādu sacensību vairs nav. Bija ilgs sagatavošanās posms, apmēram no aprīļa. Pēc tik ilga sagatavošanās perioda bez sacensībām gribās atpūsties kādu laiku no pludmales volejbola,” atzina Samoilovs.

Tikmēr Šmēdiņš uzsvēra, ka šajā spēlē bijis daudz neprecizitāšu pirmajos divos pieskārienos.

“Bija daudz sasteigtas bumbas, reizēm pieskrējām pa ātru, reizēm pārāk zemu uzcēlām. Pretinieki ar neko nepārsteidza, un visu zinājām. Jā, ieservēja 2-3 augstās serves, taču tas nebija izšķiroši. Iekritām nevis uz tām servēm, bet uz parasto planierservi, kad vairākas reizes pēc kārtas nevarējām atsist bumbas. Aizsardzībā un blokā nospēlējām tā, kā vajag nospēlēt, taču, lai uzvarētu šādus duetus, uzbrukumā tā nevar spēlēt,” uzsvēra Šmēdiņš.

Viņaprāt, no atlikušajiem duetiem favorīti uz uzvaru turnīrā ir norvēģi Annešs Mūls un Kristians Sērums.

“Grupā zaudējām norvēģiem, tāpēc laikam jāliek uz viņiem. Viņi labi izskatās, un, ja nospēlēs tā, kā viņiem vajag nospēlēt, tad vajadzētu uzvarēt,” teica Šmēdiņš.

Pēc Samoilova/Šmēdiņa izstāšanās čempionātu neturpina neviens pašmāju duets.

Astotdaļfināla un ceturtdaļfināla spēles vīriešiem notiks sestdien, bet dueļi par godalgotām vietām paredzēti svētdien. Sieviešu turnīrā sestdien tiks aizvadīti arī pusfināli.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā notiek no 15. līdz 20.septembrim. Turnīrs pa 32 pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē pulcē labākos Eiropas pludmales volejbola vīriešu duetus no 15 valstīm un sieviešu pārus no 13 valstīm.

Turnīrs Covid-19 pandēmijas dēļ pretendē uz viena no sezonas spēcīgākajiem turnīriem dalībnieku ziņā statusu pasaulē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par