Tokijas olimpisko spēļu medaļu tabulā pirmā joprojām Ķīna

02/08/2021 23:53
Veņveņa Li

Tokijas olimpisko medaļu tabulā joprojām līdere ir Ķīna, bet otro un trešo vietu saglabājušas attiecīgi ASV un Japāna. Ķīnas sportisti Tokijā pirmdien izcīnīja 11 medaļas, un tagad viņu rēķinā ir 62 medaļas – 29 zelta, 17 sudraba un 16 bronzas godalgas. Pirmdien olimpisko spēļu čempiona titulu izcīnīja divi valsts svarcēlāji – Džouju Vana un Veņveņa Li, šāvējs Čanhuns Džans, vingrotājs Jans Liu un Ķīnas treka riteņbraucējas komandu sprintā. Komandas pūrā ieripoja arī pa trim sudraba un bronzas medaļām.

Otro vietu medaļu tabulā saglabāja ASV. Šīs valsts sportisti Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnījuši 64 medaļas – 22 zelta, 25 sudraba un 17 bronzas. Pirmdiena gan ASV sportistiem dāvāja tikai divas uzvaras spēlēs. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Džeida Kerija brīvajās kustībās vingrošanā un Valērija Olmena diska mešanā.

Ar 33 izcīnītu medaļu – 17 zelta, sešām sudraba un desmit bronzas – trešajā vietā ir Japāna. Tomēr mājinieki ir piebremzējuši, pirmdien izcīnot tikai divas medaļas pēc vienas svētdien. Viņu kontā pirmdien sudrabs grieķu-romiešu cīņā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, kur finālā zaudēja Keničiro Fumita, un bronza vingrošanas brīvajās kustībās Mai Murakami.

Trešajā vietā medaļu tabulā Japānu pagaidām notur vien krietnā zelta raža, deviņas zelta medaļas izcīnot džudo. 33 medaļa ir arī Austrālijai, kuras sportisti ieguvuši 14 zelta medaļas, četras sudraba medaļas un 15 bronzas medaļas. Piektajā vietā esošajai Krievijas Olimpiskās komitejas komandai pūrā ir pat 50 medaļas – 12 zelta, 21 sudraba un 17 bronzas, bet Lielbritānijai – 35 medaļas, 11 zelta un pa 12 sudraba un bronzas medaļām.

Francijai ir sešas zelta medaļas, desmit sudraba medaļas un septiņas bronzas medaļas, Vācijai – pa sešām zelta un sudraba, kā arī 11 bronzas medaļas. Arī Dienvidkorejai ir sešas zelta medaļas, kā arī četras sudraba un deviņas bronzas medaļas. Piecas zelta medaļas ir Nīderlandei, kurai arī septiņas sudraba un sešas bronzas medaļas, bet pamatīgu medaļu ražu savākusi arī Itālija, kuras pūrā ir 28 medaļas. Tiesa, no tām tikai četras ir zelta. Deviņas medaļas ir sudraba vērtībā, 15 – bronzas.

Pa četrām zelta medaļām ir arī Jaunzēlandei un Čehijai, bet Kanādai, Šveicei un Horvātijai katrai ir pa trim zelta medaļām. Divas zelta medaļas ieguvusi Taivāna, Brazīlija, Kuba, kura abus cēlmetālus izcīnīja pirmdien cīkstoņu sacensībās, Ungārija, Dānija, Slovēnija, Ekvadora, Grieķija, Kosova un Katara.

Igaunija ar Baltkrieviju, Fidži un Uzbekistānu dala 47.-50.vietu. Visām trim valstīm ir viena zelta medaļa un viena bronzas medaļa. Zeltu Igaunijai 27.jūlijā izcīnīja paukotājas – Jūlija Beļajeva, Katrīna Lehisa, Ērika Kirpū un rezerviste Irina Embriha – komandu sacensībās ar špagu, bet bronzas medaļu 24.jūlijā ieguva Lehisa individuālajās sacensībās paukošanā ar špagu.

Latvija pēc 3×3 basketbolistu triumfa ar vienu zelta medaļu rangā dala 51.-57.vietu. Kopumā vismaz vienu medaļu šajās olimpiskajās spēlēs ieguvušas jau 80 izlases. Olimpiskās spēles norisinās no 23.jūlija līdz 8.augustam. Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Tokijā no 24.augusta līdz 5.septembrim norisināsies paralimpiskās spēles.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Adams Silvers un Paolo Bankero
24/06/2022 07:19

Bankero kļūst par pirmo izvēli NBA draftā, “Knicks” aizmaina Vokeru

Šonakt risinājās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafts, kurā ar pirmajiem trīs numuriem bez pārsteigumiem izvēlēti Paolo Bankero, Čets Holmgrens un Džabari Smits. Tāpat notikuši daži maiņas darījumi, bet kuros iesaistītas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām