Tokijas OS medaļu saraksta līdere joprojām Ķīna

31/07/2021 22:44

Ķīna pēc iegūto Tokijas olimpisko spēļu medaļu skaita panākusi līdzšinējās līderes ASV, un medaļu tabulā joprojām saglabā vadību.

Ķīnas sportisti Tokijā ieguvuši 46 medaļas – 21 zelta, 13 sudraba un 12 bronzas godalgas. Sestdien no Ķīnas komandas triumfēja Sjaodzjuņs Ļu svarcelšanā svara kategorijā līdz 81 kilogramam un Juņsju Lu vindsērfingā RS:X klasē, sudraba medaļas sestdien ieguva arī Duns Duns lēcienos uz batuta, badmintona vīriešu duets un komanda 4×100 metru kompleksā peldējuma jauktajā stafetē, bet bronzu vindsērfingā RS:X klasē vīriešiem ieguva Kuņs Bi.

Japāna ar 30 izcīnītām medaļām ieņem otro vietu. Mājinieki ieguvuši 17 zelta medaļas, piecas sudraba un astoņas zelta medaļas. Sestdien japāņi izcīnīja sudraba medaļu jaukto komandu džudo sacensībās, bet loka šāvējs Takaharu Furukava ieguva bronzu. ASV – tāpat kā Ķīnai – ir 46 medaļas, tomēr ar 16 zelta, 17 sudraba un 13 bronzas medaļām tā kopējā medaļu rangā ieņem 3.vietu. Sestdien Keilebs Dresels triumfēja 100 metru tauriņstila sacensībās un Ketlīna Ledeki uzvarēja 800 metru sprintā, sudrabu ieguva triatlona jauktā stafetes komanda, bet bronzas medaļas – 4×400 metru jauktajā stafetē un jaukto pāru sacensībās tranšejas stendā.

Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandai ir 37 medaļas – 11 zelta, 15 sudraba un 11 bronzas. Austrālijai ir 27 medaļas – desmit zelta, trīs sudraba un 14 bronzas, savukārt Lielbritānijai ir astoņas zelta, deviņas sudraba un 11 bronzas godalgas. Dienvidkorejai ir piecas zelta medaļas, četras sudraba medaļas un septiņas bronzas medaļas.

Francijai, Nīderlandei un Jaunzēlandei katrai ir četras zelta medaļas, bet Vācijai, Kanādai, Šveicei, Čehijai un Horvātijai ir pa trim zelta medaļām. Divas zelta medaļas ieguvusi Itālija, Taivāna, Ungārija, Slovēnijai un Kosova. Igaunija ar Fidži, Īriju un Uzbekistānu dala 36.-39.vietu. Visām trim valstīm ir viena zelta medaļa un viena bronzas medaļa. Zeltu Igaunijai 27.jūlijā izcīnīja paukotājas – Jūlija Beļajeva, Katrīna Lehisa, Ērika Kirpū un rezerviste Irina Embriha – komandu sacensībās ar špagu, bet bronzas medaļu 24.jūlijā ieguva Lehisa sacensībās paukošanā ar špagu.

Savukārt Latvija pēc 3×3 basketbolistu triumfa ar vienu zelta medaļu rangā dala 40.-49.vietu. Kopumā vismaz vienu medaļu šajās olimpiskajās spēlēs ieguvušas jau 76 izlases. Olimpiskās spēles norisinās no 23.jūlija līdz 8.augustam. Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Tokijā no 24.augusta līdz 5.septembrim norisināsies paralimpiskās spēles.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…