Tomass Dukurs: Medaļa ir medaļa, bet tas nav tas – saņemt to uzreiz…

Tomass Dukurs - Skeletons - Sportazinas.com

Jau vēstījām, ka līdz ar Soču olimpisko spēļu čempiona skeletonā Aleksandra Tretjakova diskvalifikāciju, par olimpisko čempionu kļuvis Martins Dukurs, bet par bronzas godalgas ieguvēju viņa brālis Tomass.

“Pārsteigums mazliet ir, arī prieks. Vispirms to uzzināju no Martina, kurš naktī pamodināja – esi izcīnījis medaļu guļot. Protams, medaļa ir medaļa, bet tas nav tas, ja saņem to uzreiz pēc mačiem. Bija jau skaidrs, ka šai ziņai agrāk vai vēlāk jānāk, tikai jautājums – pozitīvai vai negatīvai,” sarunā ar LA.lv atzina .

“Lielākā daļa citu valstu braucēju apsveica ar medaļu, bija daudz vēlējumu. Krievus arī redzējām, bet nekādu sarunu mums nebija. Viņiem tā bija bēdīga vēsts un to arī varēja nolasīt pēc ķermeņa valodas. Bet treniņš bija diezgan bezjēdzīgs. Vistlerā vajag kārtīgi nokononcentrēties, lai sakarīgi nobrauktu, bet šoreiz domas bija citur.”

Jau ziņots, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien atņēma Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu. Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga. Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF).

Tretjakovs, tāpat kā virkne citu Krievijas sportistu, tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskata speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām, SOK arī pieņēmusi lēmumu atņemt Tretjakovam medaļu. Līdzīgas sankcijas skārušas arī Krievijas skeletonisti Jeļenu Ņikitinu, kura Sočos tika pie bronzas dāmu sacensībās.

Izmantotie resursi:

LA.lv, Ilmārs Stūriška

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par