Tomass Dukurs: Siguldas trase kļūdas nepiedod

Tomass Dukurs Foto: IBSF

Pieļaujot kļūdas Siguldas trasē, skeletonistiem ir maz izredžu uz labu rezultātu, uzskata .

Jau ziņots, ka Martins Dukurs sestdien Siguldā ieņēma otro vietu Pasaules kausa pirmajā posmā, kamēr Tomass Dukurs bija sestais, bet Ivo Šteinbergs debijā ierindojās 11.vietā.

T.Dukurs trasē pieļāva kļūdas, kas traucēja pacīnīties par goda pjedestālu.

“Nedaudz ar savu braukšanu neesmu apmierināts. Lai par kaut ko pacīnītos, mājas trasē ir jābrauc labāk. Ar Ņikitu Tregubovu noteikti nevarētu cīnīties, jo viņam slīdēja krietni labāk, ar pārējiem – nu tā… Sigulda kļūdas nepiedod,” sarunā ar žurnālistiem vilšanos neslēpa T.Dukurs.

Latvijas posmā uzvaru svinēja Krievijas skeletonists Ņikita Tregubovs, kurš bija ātrākais abos braucienos. Tregubovs pirms nepilniem diviem gadiem Siguldā tika kronēts par pasaules junioru čempionu.

“Man ir pilnībā jauna tehnika, turpināšu ar to braukt. Vaina ir vairāk manī nekā tehnikā. Krieviem slīdēja nedaudz labāk nekā ierasts. Korejietis brauca labi. Martins aizvadīja solīdu otro braucienu ar mazām kļūdiņām, bet pacīnīties ar Tregubovu viņam lieli varianti nebija. Aleksandra Tretjakova starta rekords man nebija pārsteigums. Neoficiāli viņam tas ir vēl labāks – aptuveni par desmitdaļu,” stāstīja T.Dukurs.

Viņš arī atzīmēja, ka sezonas pirmajā posmā ir grūti ieiet sacensību režīmā.

“Nedaudz ir arī uztraukums, jo nezini, kā būs startēt savās mājās. Taču ar to ir jātiek galā,” teica T.Dukurs, kuram šovasar tika veikta operācija. “Ar veselību nav viss kārtībā. Ir problēmas ar gūžām, bet tās pavasarī jāsaremontē un būs labi.”

Šajā sezonā viņš koncentrēsies uz uz Vistlerā gaidāmo pasaules čempionātu.

“Pēc tam jau skatīsies – domāsim gadu no gada [vai turpināt karjeru]. Jāsaliek visi plusi un mīnusi un jāizlemj. Ja man šogad februārī būtu prasījuši, vai startēšu Pasaules kausa posmā Siguldā, atbildētu, ka nebrauktu. Kas mainījies? Bija idejas un dažādi varianti. Ja viss būtu pa vecam, es nemaz nemēģinātu. Šobrīd daudz ko uztveram mierīgāk un vairāk eksperimentējam. Nav tā, ka konkrētajā nedēļā vajag kaut ko baigi sasniegt. Ja ir kaut kas, ko gribam pamēģināt, to arī darām, lai nākotnē no tā būtu kāds ieguvums,” skaidroja T.Dukurs.

Pasaules kausa posms Siguldā norisinājās arī 2004.gada februārī, sacensībām notiekot bobslejā sievietēm un skeletonā. Vīru sacensībās uzvaru toreiz svinēja Tomass Dukurs, kuram tā arī palikusi vienīgā zelta medaļa Pasaules kausa posmos.

Pagājušajā sezonā 34 gadus vecais M.Dukurs Phjončhanas olimpiskajās spēlēs palika ceturtajā vietā, godalgu no rokām izlaižot pēdējā braucienā, turklāt pastāvēja varbūtība, ka viņš savai sportista karjerai liks punktu. Tomēr latvietis ir apņēmies turpināt startēt un varētu piedalīties 2022.gada Pekinas Olimpiādē. Viņš savā karjerā ir ieguvis astoņus Pasaules kausus, bet pagājušajā sezonā palika ceturtais.

Tikmēr 37 gadus vecais T.Dukurs šī gada Olimpiādē bija piektais, bet Pasaules kausa ieskaitē viņš pamanījās būs augstāk par savu brāli – trešais.

Savukārt Šteinbergs ir Pasaules kausa debitants.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par