Toms Skujiņš atzīts par gada labāko Latvijas riteņbraucēju

19/12/2015 20:06
Nokopēts

Rīga, 19.dec., LETA. Par šī gada labāko Latvijas riteņbraucēju sestdien nosaukts šosejas braucējs Toms Skujiņš.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) preses sekretārs Toms Markss, balsojumā Skujiņš uzvarējis pārliecinoši.

Labāko noteikšana tika rīkota pēc pieciem kritērijiem, kur pa vienai balsij piederēja līdzjutējiem, LRF padomei, LRF BMX klubu, kā arī šosejas un MTB treneru padomēm un mediju pārstāvjiem. Iepriekš publiski bija zināms, ka Skujiņš uzvarējis līdzjutēju balsojumā.

Uz labākā riteņbraucēja balvu šajā gadā pretendēja arī Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Sandra Aleksejeva (visi – BMX riteņbraukšana), Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins, Toms Skujiņš (šosejas riteņbraukšana), Mārtiņš Blūms, Arnis Pētersons (MTB riteņbraukšana) un Ainārs Ķiksis (treka riteņbraukšana).

Latvijas labākais riteņbraucējs tika nosaukts trešo reizi vēsturē – 2013.gadā balvu saņēma Skujiņš, bet gadu vēlāk titulu izpelnījās divkārtējais olimpiskais čempions Štrombergs.

Kā ziņots, šis gads Skujiņam bija ļoti veiksmīgs un tieši sestdien oficiāli kļuva zināms, ka viņš garantējis pirmo vietu Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) Amerikas tūres sezonas noslēguma kopvērtējumā.

Skujiņš šogad jau otro sezonu pārstāvēja ASV kontinentālo vienību “Hincapie”, izceļoties ar daudziem ļoti augstiem rezultātiem. Tā maijā latvietis uzvarēja vienā no prestižā Kalifornijas velobrauciena (UCI kat.2.HC) posmiem, turklāt vairākas dienas bija arī kopvērtējuma līderis, savukārt šī paša mēneša beigās Skujiņš bija labākais Vinstonas-Seilemas vienas dienas velobraucienā (UCI kat.1.2), bet vēl nedaudz vēlāk triumfēja arī Filadelfijā notikušajās “Philly Cycling Classic” sacensībās (UCI kat.1.2).

Tāpat viņš jūnijā guva otro vietu Kanādā notikušajā “Tour de Beauce” velobraucienā (UCI kat.2.2), kurā gadu pirms tam triumfēja, bet jūlija sākumā Latvijas izlases sastāvā Skujiņš guva ceturto vietu Polijā notikušajā velobraucienā “Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques” (UCI kat.2.2). Vēl latvietis izcīnīja augsto astoto vietu spēcīgā “USA Pro Challenge” daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.HC) kopvērtējumā, kā arī bija septītais Albertas daudzdienu velobraucienu (UCI kat.2.1).

Savukārt septembrī viņš izcīnīja otro vietu ASV notikušajās “The Reading 120” sacensībās (UCI kat.1.2).

Šis sekmīgais sniegums ļāvis Skujiņam noslēgt divu gadu līgumu ar ASV bāzēto Pasaules tūres vienību “Cannondale-Garmin”.

“Cannondale-Garmin” ir UCI Pasaules tūres vienība kopš 2009.gada. Šajā laikā tā divreiz sezonas kopvērtējumā izcīnījusi 11.vietu, bet pārējās reizes bijusi labāko desmitniekā.

Līdz ar to nākamajā sezonā Latvijai būs jau trīs pārstāvji UCI Pasaules tūrē. Kā zināms, Aleksejs Saramotins jau ceturto gadu pēc kārtas turpinās pārstāvēt Šveices komandu IAM, bet Gatis Smukulis pievienojies spēcīgajai Kazahstānas komandai “Astana”.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.45
4.65
1.54
1.61
4.58
5.47
4.4
3.9
1.75
1.26
6.5
10
3.51
3.82
2.11
1.27
5.75
11
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām