“Top Gun” trešajā posmā labākie “3×3 Madona” un Latvijas sieviešu izlase

"Top Gun" posms Rēzeknē | Foto: 3x3 Latvija

“3×3 Madona” vīriešu komanda un Latvijas sieviešu izlase svētdien Rēzeknē izcīnīja uzvaru 3×3 basketbola profesionālās līgas “” atlases trešajā posmā.

“3×3 Madona” ar Miku Kalniņu, Ivaru Ikstenu, Jurģi Eglīti un Zigmāru Raimo ierindā uzvarēja visās septiņās spēlēs.

Sīvāko pretestību viņiem izrādīja RSU komanda, kuru madonieši vinnēja pirmajā (12:9) un pēdējā cīņā finālā – 18:13.

RSU uzvarēja savās pārējās cīņās, otro vietu ieņemot Edgaram Lācim, Albertam Putānam, Ginteram Ansim Blumbergam un Riihardam Ginteram.

Pusfinālā “3×3 Madona” ar 19:15 pieveica LU, bet RSU apspēlēja “Mārupi” (22:18).

Sieviešu turnīrā finālmačā Latvijas izlases komanda – Baiba Eglīte, Kristīne Petermane, Liene Stalidzāne un Rūta Stiprā – ar 21:9 pieveica Latvijas 3×3 basketbola U-18 izlasi, kuras rindās spēlēja Paula Mauriņa, Juta Harčenko, Kristiāna Kulačkovska un Paula Cirša.

Latvijas 3×3 Basketbola līgas turnīru seriāls notiks no jūlija līdz maijam. Paredzēti seši atlases posmi Ventspilī, Saldū, Rēzeknē, Liepājā, Ogrē un Jelgavā, kā arī astoņi pamatturnīra posmi un finālposms tirdzniecības centrā “Akropole”.

Finālturnīrā tiks izspēlēts Latvijas čempionu tituls, apmaksāts brauciens uz starptautisku FIBA 3×3 turnīru un tehniskā finansējuma balva, ko komanda varēs izmantot starptautiskajiem braucieniem. Finālturnīra laikā tiks noskaidrots labākais tālmetienu izpildītājs un izmanīgākais spēlētājs.

LBS jūnijā informēja, ka tā izstrādājusi 3×3 basketbola attīstības plānu “Parīze 2024”, kuras mērķis ir Latvijas basketbolistiem nodrošināt izaugsmes iespējas un pēctecību, sekmējot visaugstāko vietu sasniegšanu starptautiskajās sacensībās un olimpisko medaļu izcīnīšanu.

“Parīze 2024” ietvaros tiks īstenoti vairāki projekti. Viens no tiem – profesionālas 3×3 basketbola līgas izveide – uzsākta jau šajā vasarā. “Top Gun” uzdevumi ir veicināt spēlētāju iesaisti 3×3 basketbola turnīros, konkurenci un masveidību, sekmēt nacionālo izlašu kandidātu gatavošanos un nodrošināt nacionālo izlašu spēlētāju atlasi, kā arī nodrošināt FIBA 3X3 reitinga punktu akumulēšanu ziemas periodā.

Turnīra dalībnieki būs pašvaldību profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu, juridisku personu dibināto sporta klubu, biedrību un vispārējās izglītības iestāžu komandu spēlētāji, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu, treneri, oficiālie pārstāvji, tiesneši, kā arī 3×3 basketbola administrācija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par