“Top Gun” triumfē Lasmaņa pārstāvētā “Kudzhy/Anzāģe” 3×3 basketbola komanda

27/09/2021 11:51
“Top Gun” posms finālposms

Latvijas 3×3 basketbola līgas “Top Gun” čempioni otro sezonu pēc kārtas tika noteikti Rīgā, tirdzniecības un izklaides centrā “Akropole”, sadalot 5000 eiro lielo balvu fondu. “Open” grupā par uzvarētājiem kļuva Tokijas olimpisko spēļu čempiona Kārļa Paula Lasmaņa pārstāvētā “Kudzhy/Anzāģe”, U18 grupā labākie bija “East-Ball/Rīga” pārstāvji, tālmetienu konkursa finālā rezultatīvākais bija Mārtiņš Bumbieris, “Slam Dunk” konkursā uzvarēja Eduards Avotiņš, informē Latvijas basketbola savienība (LBS).

Sestdien, 25. septembrī “Akropolē” pasākumu zonā uz īpaši izveidotā profesionālā 3×3 basketbola laukuma “Open” grupā cīņā devās 16 vīriešu komandas, vispirms aizvadot apļa turnīra spēles apakšgrupu ietvaros. Saspringtākā cīņa par vietām ceturtdaļfinālā notika D apakšgrupā, kurā īpašo uzaicinājumu (“Wild Card”) saņēmušā “LU”, gan “Carnikava” apsteidza šajā turnīrā ar ceturto numuru izlikto “Evolution Brasa”.

Tieši “LU” 3×3 basketbolisti pusfinālā pievienojās “Top Gun” fināla favorītu trio – “Kudzhy/Anzāģei”, “3×3 Jelgavai” un “Mārupei/Bauerfeind”. Pusfinālos “Kudzhy/Anzāģe” ar 21:14 pārspēja “LU” un “3×3 Jelgava” ar 21:13 uzveica “Mārupi/Bauerfeind”. Spēlē par bronzas medaļām “LU” ar 21:17 uzvarēja “Mārupi/Bauerfeind”.

Aizraujošajā finālspēlē cīņa par “Top Gun” čempionu titulu notika līdz pat pēdējām sekundēm. Spēles sākumā ar diviem precīziem tālmetieniem izcēlās “Kudzhy/Anzāģe” pārstāvis Dāvis Kundrats, bet izšķirošo triecienu piecu pēc kārtas gūto punktu veidā izdarīja Lasmanis – 20:19. Jāpiebilst, ka par spēles varoņiem bija iespēja kļūt arī Jelgavas 3×3 basketbolistiem, taču ne Armanda Gintera, ne Roberta Pāžes tālmetieni nebija precīzi. Lasmanis finālā guva desmit punktus. Par “Top Gun” čempioniem un 1000 eiro naudas prēmijas ieguvējiem kļuva “Kudzhy/Anzāģe” – Kārlis Pauls Lasmanis, Dāvis Kundrats, Agris Stankevics un Māris Grenevics. Vērtīgākā spēlētāja balva tika pasniegta Lasmanim, kurš to nodeva komanda simbolam un nosaukuma vaininiekam Dāvim “Kudzhy” Kundratam.

U18 grupas (2003. g. dz. un jaunāki) finālā “East-Ball/Rīga” ar 21:15 pārspēja “3×3 Ādažu/Fastbreak”. Par čempioniem kļuva un 1000 eiro naudas prēmiju saņēma –  Ričards Barkovskis, Rolands Dižgalvis, Rūdolfs Kristapsons un Valters Mazburšs. Par vērtīgāko spēlētāju kļuva finālā desmit punktus guvušais Dižgalvis. Gan “Open”, gan U18 grupas otrās vietas ieguvējām būs iespēja izmēģināt spēkus arī Krievijas kausa izcīņā 3×3 basketbolā, kas pēc nepilna mēneša notiks Permā.

Tālmetienu konkursa kvalifikācijā bija iespēja piedalīties visu komandu pārstāvjiem, finālā iekļūstot trijiem trāpīgākajiem spēlētājiem. Edijs Skuja (“BK 3×3 Madona 2”) apsteidza Mārtiņu Bumbieri (“3×3 Ādaži/Fastbreak”) un Klāvu Gailīti (“3×3 Ādaži 2”). Finālā labākais bija Bumbieris, tikai par viena precīza metiena tiesu apsteidzot Skuju. Latvijas Universitātes divu 3×3 basketbolistu cīņā tika noteikts labākais “dankeris”. Eduards Avotiņš demonstrēja stabilāku sniegumu, pārspējot Rihardu Aleksandrovu.

2021. gada “Top Gun” fināla vietu sadalījums

“Open” grupa

1. “Kudzhy/Anzāģe”, 2. “3×3 Jelgava”, 3. “LU”, 4. “Mārupe/Bauerfeind”, 5. “BK 3×3 Madona”, 6. “Carnikava”, 7. “BK 3×3 Madona 2”, 8. “East-Ball/Rīga”, 9. “Evolution Brasa”, 10. “3×3 Ādaži/Fastbreak”, 11. “3×3 Ādaži 2”, 12. “Spēka kustība”, 13. “Krāslava”, 14. “Bauerfeind”, 15. “Vervo”, 16. “Bauska U18”.

U18 grupa

1. “East-Ball/Rīga”, 2. “3×3 Ādaži/Fastbreak”, 3. “3×3 Ādaži 2”, 4. “Bauska U18”.