Blogs: Paši bagātākie cilvēki sportā – no Berluskonī līdz Abramovičam

13/03/2017 17:25

Biznesa izdevums Bloomberg katru gadu skaita miljonāru un miljardieru aktīvu vērtību. Šajos aktīvos ir arī sporta klubi, sākot no NBA, beidzot ar futbola komandām Zviedrijā. Šajā topā apkopoti tie miljardieri kuri sevis pelnīto naudu iegulda sportā. Kurš tad ar sportu saistītais cilvēks ir pats bagātākais? Abramovičs? Nē, kāds cits kungs. Par to arī šajā topā.

P.S – Tops veidots pēc šo cilvēku kopējas bagātības, nevis investīciju apjoma viņiem piederošajās sporta komandās.

20.vieta, Sergejs Gaļickis, Krievija, futbols, FK “Krasnodar”

Miljardieris, kas savu bagātību sapelnījis Krievijā, izveidojot lielveikalu tīklus, savu naudu iegulda futbola klubā “Krasnodar”. Nesen ar Gaļicka svētību atvērts viens no modernākajiem stadioniem Eiropā. Krasnodarā strādā arī Latvijas izlases kādreizējais pussargs Juris Laizāns. Gaļickis neizceļas ar slavenu futbolistu pirkšanu, bet gan izvēlas naudu investēt futbola infrastruktūrā – treniņlaukumos un jauniešu bāzes.

Aktīvu vērtība: 7,02 miljardi ASV dolāru

19.vieta, Silvio Berluskonī, 80 gadi, Itālija, futbols, AC Milan

https://twitter.com/Milanello/status/627848953506201600

Bijušais Itālijas premjerministrs un mēdiju magnāts jau gadu desmitiem ir kādreizējā futbola smagsvara “AC Milan” prezidents un viņa vārds atrodams arī kluba īpašnieku struktūrās. Tomēr, ilgi šajā topā, skandalos iepītais, Berluskonī vairs neuzturēsies, jo tuvākajos mēnešos klubs tiks pārdots investoriem no Ķīnas. Darījums jau par 95 % ir noticis, bet ar Berluskonī nekad neko nevar paredzēt, un iespējams, topā viņš ir uz palikšanu.

Aktīvu vērtība: 7,22 miljardi ASV dolāru

18.vieta, Džordžio Armani, 82 gadi, Itālija, basketbols, “Olimpia Armani Jeans”

Slavenā itaļu modes namu īpašnieka Džordžio Armani investīcija sportā ir krietni niecīgāka, ja salīdzina ar tautieti Berluskonī, tomēr jau ilgus gadus vienu no Itālijas basketbola TOP klubiem saista ciešas saiknes tieši ar “Armani” modes zīmolu.

Aktīvu vērtība: 7,94 miljardi ASV dolāri

17.vieta, Patriks Sun-Šiong, 64 gadi, basketbols, Losandželosas “Lakers”

Kaut gan šobrīd ir dzirdams par skandāliem, kas saistīti ar “Lakers” galvenajiem īpašniekiem – Basu ģimeni, viens bagāts un ļoti gudrs vīrs (universitātes profesors) uz to visu noskatās no malas. Vairāk kā 7 miljardu apjomā novērtētais Patriks Sun-Šiongs, kurš neskatoties uz Ķīnas radurakstiem ir dzimis Dienvidafrikā, bet miljardus nopelnījis ar medikamentu biznesu ASV, ir mazākuma akcionārs (5%) vienā no vērtīgākajām sporta franšīzēm Amerikā. Viņu uzskata par Kalifornijas bagātāko vīru. Ar savu investīciju “Lakers” Sun-Šiongs neizrādās un dzīvo ļoti piezemētu dzīvesveidu.

16.vieta, Stīvens Ross, ASV, 76 gadi, amerikāņu futbols, Miami “Dolphins”

Aktīvu vērtība: 8,93 miljārdi ASV dolāru

15.vieta, Mikijs Arisons, ASV, 67 gadi, basketbols, Miami “Heat”

https://www.instagram.com/p/BKIkHqzDYnD/?taken-by=mickyarison

Pasaules lielākās kruīzkuģu kompānijas saimnieks Mikijs Arisons ir kaislīgs basketbola fans un viņam jau kopš 1995.gada pieder Miami “Heat” komanda, kas trīs reizes Arisona ēras laikā izcīnījusi NBA čempiontitulu – 2006., 2012., un 2013. gadā. Arisons ir ļoti iecienīts starp savas komandas spēlētājiem. Arī starp bijušajiem – kā redzams Instagram attēlā – Arisons draudzigi apskāvies ar Šakīlu O’nīlu.

Aktīvu vērtība: 9,46 miljardi ASV dolāru

14.vieta, Dmitrijs Ribobļevs, Krievija, 50 gadi, futbols, AS Monaco

Viens no jaunākajiem topa dalībniekiem. Krievu miljardieris, nīkuļojošo Monāko komandu iegādājās, kad tā bija nonākusi grūtībās gan finansiālā, gan futbola plānā (spēlēja vairs tikai Francijas 2.līgā). Pāris gadu laikā, pateicoties investīcijām futbolistu iegādē, komanda ir atgriezusies virsotnēs un šobrīd cīnās par Francijas čempionāta augstākajām godalgām.

Aktīvu vērtība: 9,51 miljards ASV dolāru

13.vieta, Deivids Tepers, ASV, 59 gadi, amerikāņu futbols, Pitsburgas “Steelers”

Aktīvu vērtība: 9,95 miljardi ASV dolāru

12.vieta, Romans Abramovičs, Krievija, 50 gadi, futbols, Londonas “Chelsea”

Noteikti pazīstamākais krievu oligarhs, kas savu naudu investē futbolā. Londonas “Chelsea” Abramovičs iegādājās 2003.gadā, būdams 37 gadus vecs, un uzreiz ieguldīja lielas naudas summas futbolistu piesaistē. Šo gadu laikā “Chelsea” ir vairākkārtīgi triumfējusi Anglijas premjerlīgā, kā arī, vienreiz, 2012. gadā, uzvarējusi UEFA Čempionu līgā, kas arī bija Abramoviča, kurš uzaudzis bērnunamā, dzīves sapnis!

Aktīvu vērtība: 10,6 miljardi ASV dolāru

11.vieta, Mihails Prohorovs, Krievija, 50 gadi, basketbols, Bruklinas “Nets”

Prohorovs, kura augums sniedzās pāri diviem metriem, savu bagātību nopelnījis strādājot finansu sektorā, tomēr allaž viņš bija sapņojis iegādāties lielu basketbola franšīzi. Tas viņam izdevās 2010.gadā, kad viņš iegādājas 80 % no NBA kluba Ņūdžersijas “Nets” akcijām. Miljardieris, kurš aktīvi iesaistās arī Krievijas politikā, kļuva par pirmo ne-ziemeļamerikāni, kura rokās nonāk kāda NBA kluba kontrolpakete. Prohorovs “Nets” vienībai sagādāja jaunas mājas – uzcēla arēnu Bruklinā, un tādējādi nomainījās arī kluba nosaukums. Vēlēdamies ātrus panākumus miljardieris savā komandā piesaistīja tādas līgas zvaigznes kā Pols Pīrss, Kevins Gārnets un Džo Džonsons, tomēr rezultāts izpalika un komanda cieta fiasko. Šobrīd Bruklinas “Nets” ir vājākā komanda līgā, bet Prohorovs vēlās klubu pārdot.

Aktīvu vērtība: 11,1 miljards ASV dolāru

10.vieta, Dītrihs Matešics, Austrija, 72 gadi, futbols un F-1, “RedBull” zīmola komandas

Milzīgas investīcijas dažādos sporta veidos veic enerģijas dzērienu zīmols “RedBull”, kura saimnieks ir austriešu miljardieris Dītrihs Matešics. Dzimtajā Austrijā par TOP futbola klubu kļuva “RedBull” no Zalcburgas, bet ar līdzīgu nosaukumu pretī zvaigznēm dodas arī “RB Leipcig” – Vācijas futbola klubs, kurš pagājis zem sarkaņo buļļu spārniem. Tāpat Matešics kaislīgi investē motoru sportos, visvairāk uzmanību pievēršot savai F-1 komandai.

Aktīvu vērtība: 12,4 miljardi ASV dolāru

9.vieta, Ališers Usmanovs, Krievija, 63 gadi, futbols, Londonas “Arsenal”

Uzbekistānā dzimušais Usmanovs savu bagātību nopelnīja Krievijas juku laikos, galvenokārt iesaistoties metālu un akmeņogļu biznesos. Savu dalību Londonas “Arsenal” Usmanovs uzsāka 2007.gadā, kad iegādājas vien padsmit procentu akciju. Gadu laikā viņš savas investīcijas klubā tikai palielināja un šodien viņam pieder 30 procentu akciju. Viņš pēdējos gados bieži ir izteicis neapmierinātību ar komandas rezultātiem, tādējādi norādot uz iespējamu trenera maiņu, bet tomēr ilgadnieks Arsēns Vegners vēljoprojam ir galvenā trenera lomā.

Aktīvu vērtība: 13,9 miljardi ASV dolāru

8.vieta, Lakšmi Mitals, Indija, 66 gadi, futbols, Londonas QPR

Aktīvu vērtība: 16,4 miljardi ASV dolāru

7.vieta, Pols Alens, ASV, 64 gadi, amerikāņu futbols un basketbols, Sietlas “Seahawks” un Portlendas “TrailBlazers”

Pols Alens kopā ar Bilu Geitsu izveidoja gigantisku datoru un programmatūras biznesu ar nosaukumu “Microsoft”. Daļu no nopelnītās bagātības Alens iegulda sportā. Jau 1988.gadā viņš iegādājas NBA vienību no Portlendas, bet 1996.gadā savam sporta portfolio pievienoja Sietlas “Seahawks”, amerikāņu futbola vienību. Abas Alena sporta frančīzes izceļas ar panākumiem – “TrailBlazers” 19 reizes ir iekļuvuši NBA playoff cīņās un spēlējuši divos finālos, bet “Seahawks” trīs reizes ir ņēmuši dalību “SuperBowl” izcīņā, uzvarot 2014.gadā.

Aktīvu vērtība: 20,7 miljardi ASV dolāru

6.vieta, Fransuā Enrī Pino, Francija, 54 gadi, futbols, FC “Stade Rennais”

Aktīvu vērtība: 15 miljardi ASV dolāru

5.vieta, Stefans Pērsons, Zviedrija, 69 gadi, futbols, “Djurgadens”

Reti kurš sporta fans ir dzirdējis par kādu Stefanu Pērsonu no Zviedrijas, bet viņš ir viens no planētas bagātākajiem vīriem un arī viņš ir kaislīgs futbola mīļotājs. Viņam pieder futbola klubs “Djurgadens”, kas ir viens no Zviedrijas futbola flagmaņiem. Lai gan Pērsons noteikti varētu ieguldīt milzu līdzekļus un “Djurgadens” sastāvā sapulcināt zvaigznes, viņš izvēlējies iet konservatīvu ceļu un nedzīvot pāri saviem (kluba) līdzekļiem. Pērsons ir bagātākais Zviedrijas cilvēks un savu bagātību ir ieguvis no ģimenes uzņēmuma, drēbju veikalu tīkla – H&M.

Aktīvu vērtība: 22,2 miljardi ASV dolāru

4.vieta, Stīvs Balmers, ASV, 60 gadi, basketbols, Losandželosas “Clippers”

Pols Alens nav vienīgais ar “Microsoft” saistītais cilvēks, kas milzonīgu naudu ir investējis Ziemeļamerikas sporta frančīzes. Stīvs Balmers, kurš vadīja “Microsoft” gandrīz 15 gadus, ir NBA kluba Losandželosas “Clippers” galvenais akciju-paketes turētājs. 2014.gadā, neilgi pēc “Microsoft” pamešanas, viņš šo klubu iegādājās par diviem miljardiem ASV dolāru.

Aktīvu vērtība: 27 miljardi ASV dolāru

3.vieta, Vangs Jianlins, Ķīna, 62 gadi, futbols, Madrides “Atletico”

Arī Vanga Jianlina vārds reti kuram sporta fanam ko nozīmēs, bet šim kungam no Ķīnas pieder 20 procenti Madrides “Atletico”. Jianlins tos iegādājās 2015.gada janvārī par nepilniem 50 miljoniem eiro. Šāds darījums klubam, kuram ir ap 500 miljonu eiro parādi, pavēris jaunas biznesa iespējas, popularizējot “Atletico” brendu Ķīnas tirgū. Jianlins ir otrais bagātākais cilvēks Ķīnā. Viņš ir kaislīgs futbola līdzjutējs un atbalstījis arī vairākus Ķīnas futbola klubus.

Aktīvu vērtība: 31,6 miljardi ASV dolāru

2.vieta, Karloss Slims, Meksika, futbols, “Club Puchuca”, “Club Leon” un Ovjēdo “Real”

Neuzkrītoši topa otrajā vietā ierindojas sestais pasaules bagātākais kungs, telekomunikāciju magnāts no Meksikas, Karloss Slims. Neskatoties uz savu rocību, viņa investīcijas sportā nevar salīdzināt, piemēram, ar Abramoviča vai Stīva Balmera ieguldījumiem. Slimam daļēji pieder divi Meksikas futbola vidusmēra klubi – “Club de Fútbol Pachuca” un “Club Leon”. Tāpat Slimam pateicigi var būt Spānijas komandas Ovjēdo “Real” līdzjutēji. Slims 2012.gadā par nieka 2,5 miljoniem iegādājās šī, Spānijas 3.līgas, kluba kontrolpaketi, tādējādi izglābdams to no bankrota.

Aktīvu vērtība: 53 miljardi ASV dolāru

1.vieta, Omansio Ortega, 80 gadi, Spānija, futbols, Lakoruņas “Deportivo”

https://twitter.com/hankypanty/status/775572600776863744

“Inditex” biznesa grupas, kurā ietilpst tādi drēbju zīmoli kā “Zara”, “Massimo Dutti” un “Pull and Bear”, īpašnieks Omansio Ortega, neskatoties uz savu bagātību dzīvo pieticīgu dzīvi. Līdzigi sokas arī viņam piederošajai Lakoruņas “Deportivo” vienībai, kas ir izteikta Spānijas līgas vidusmēra komanda. Jāpiezīme, ka Ortega ir uzaudzis tieši Lakoruņā un “Deportivo” atbalstījis jau no jaunības gadiem.

Aktīvu vērtība: 72,8 miljardi ASV dolāri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

Zemgus Girgensons
05/10/2022 08:11

Girgensons negatīvs “Sabres” uzvarā pārbaudes spēlē (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” ar 4:2 pārspēja Karolīnas “Hurricanes”. Jau pirmajā periodā “Sabres” panāca trīs vārtu pārsvaru, atzīmējoties Vinijam Hinostrozam, Teidžam Tompsonam un…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām