Topošais kluba menedžeris, vicečempions un “dzīves koučs” – kā sezonu pavadījuši leģendārie Rēdlihi

26/04/2023 14:09
Nokopēts
Brāļi Rēdlihi - Krišjānis, Miķelis un Jēkabs

Jau kādu laiku galvenā brāļu ģimene Latvijas hokejā ir Bukarti – Roberts un Rihards pārstāv nacionālo izlasi, bet Rodžers spēlējis gan U18, gan U20 izlasi. Tomēr par šiem spēlētājiem mēs vēl kādu laiku dzirdēsim, kamēr citas hokeja ģimenes brāļi pakāpeniski tuvojas karjeras beigām. Šis nav biežs gadījums, kad trīs brāļi ir guvuši zināmus panākumus vienā sporta veidā, it īpaši tik mazā valstī kā Latvija.

Brāļus Rēdlihus – Krišjāni, Miķeli un Jēkabu bez pārspīlējuma varam saukt par Latvijas hokeja leģendām. Saskaitot visu trīs vecumu, sanāk visai iespaidīgs skaitlis – 121 gads, kas netraucē šiem vīriem turpināt darbu Latvijas hokejā. Lai arī katrs no brāļiem Rēdlihiem jau pieskaitāms pie veterāniem, šosezon visus trīs vēl joprojām varējām redzēt laukumā, pārstāvot dažādas komandas ar dažādām sekmēm.

Krišjānis Rēdlihs (“Mogo/LSPA”) – 42 gadi

42 gadus vecais aizsargs ar deviņu pasaules čempionātu pieredzi ir viens no “Optibet” hokeja līgas (OHL) zvaigžņotākajiem spēlētājiem un ir stabila pamatvērtība “Mogo/LSPA” sastāvā. Rēdliha pārstāvētā komanda pārliecinoši triumfēja OHL pamatturnīrā, pašam aizsargam nospēlējot 26 mačus un sakrājot 16 (4+12) punktus.

Izslēgšanas turnīrā Krišjānis bija krietni produktīvāks, 12 spēlēs sakrājot 13 (6+7) rezultativitātes punktus. Viņš arī guva vārtus vienīgajā uzvarētajā spēlē OHL finālā, kad otrajā mačā realizēja vairākumu un panāca 1:1 otrā perioda vidū. Kopā pieredzējušajam aizsargam četri (2+2) punkti finālā, kas parāda to, cik svarīgs elements viņš ir Ģirta Ankipāna vadītajā vienībā. Diemžēl tikt pie otrā Latvijas čempiontitula nesanāca, viņa pārstāvētajai komandai finālā zaudējot “Zemgale/LLU” ar 1-4. Taču aizsargam tagad ir pilns Virslīgas medaļu komplekts – zelts, sudrabs un bronza.

Paralēli spēlēšanai vecākais no brāļiem Rēdlihiem strādā par treneri hokeja skolā “Grīziņkalns”. Krišjānis paspējis gūt arī starptautisko pieredzi – novembrī viņš tika iekļauts U17 izlases treneru štābā kā Raimonda Vilkoita asistents, savukārt aprīlī 42 gadus vecais hokejists palīdzēja Ērikam Miļunam vadīt Latvijas klubu izlasi pārbaudes mačos pret Ukrainas izlasi. Tas viss liek domāt, ka arī pēc hokejista karjeras beigām Krišjānis no Latvijas hokeja kartes nepazudīs.

Krišjānis Rēdlihs

Krišjānis Rēdlihs | Foto: LHF

Miķelis Rēdlihs (“Dinamo Rīga”) – 38 gadi

Miķeļa karjeras ceļš pēdējos gados ir interesants ar to, ka pēc atlaišanas no Rīgas “Dinamo” viņš nonāca “Olimp” vienībā, ar kuru pirms šīs sezonas apvienojās “Dinamo”, spēles OHL jau aizvadot ar KHL kluba vārdu un logo. Uzbrucējs tika iecelts par komandas kapteini un, par spīti finansiālām problēmām, demonstrēja līdera cienīgu sniegumu – 27 pamatturnīra spēlēs viņam 32 (12+20) punkti, bet deviņās “play-off” cīņās vēl septiņi (1+6) punkti.

“Dinamo” vienība savas gaitas OHL noslēdza ar četrām sagrāvēm pēc kārtas pret “Zemgale/LLU”, taču pašam Miķelim sezonas līdz ar to nenoslēdzās, jo viņš, gluži kā Krišjānis, arī ir treneris. Miķelis gan bāzējas nedaudz ārpus Rīgas – Ozolniekos, kur viņa aktivitāte ir apskaužama – viņš trenē komandas ar mazām puikām, rīko dienas nometnes, palīdzot attīstīt hokeja tehniku un slidotprasmi, kā arī darbojas ar meitenēm, ik pa laikam palīgā paaicinot arī kādu no brāļiem.

Vēl viens Miķeļa ambiciozs projekts ir savs klubs OHL kaut kad nākotnē. “Jātaisa pašam sava komanda Jelgavas novadā Ozolniekos, lai derbijs pret Jelgavu būtu. Tas tāds nākotnes plāns un skatīsimies, kā tas viss sanāks,” atklāja hokejists, kurš sevi vairāk redz kā treneri vai menedžeri. “Domas ir, redzēsim, kā tas viss tiks realizēts. Vēl nākamajā sezonā tas nebūs, bet tuvākajā nākotnē,” teica Miķelis, kuram varam vien novēlēt veiksmi šajā darbā. Jo vairāk komandu Latvijas čempionātā, jo labāk!

Miķelis Rēdlihs vēlas izveidot savu OHL klubu

Jēkabs Rēdlihs (“Kurbads”) – 41 gads

Tikmēr Jēkaba stāsts ir interesants ar to, ka viņš vairākas reizes “atgriezies” hokejā. Pēc pandēmijas 2019./2020. gada sezonas, kurā aizsargs pārstāvēja “Kurbadu” un kura noslēdzās ar skandālu, OHL vairs neredzējām nedz vienu no Latvijas spēcīgākajiem klubiem, nedz arī pašu hokejistu, kurš uz laiku pielika punktu hokejista karjeras gaitām. Pagājušajā sezonā Jēkabs atgriezās un nospēlēja sešus mačus, savukārt pirms šīs sezonas viņš komandas pieteikumā vairs nebija.

Ar to gan galavārds vēl nebija pateikts, jo februāra sākumā “Kurbads” paziņoja par vairāku pieredzējušo spēlētāju pievienošanos, kuru starpā bija arī tobrīd vēl 40 gadus vecais Jēkabs. “Bija doma pabeigt hokejista karjeru vispār, bet velk jau spēlēt un jātur sevi līmenī. Prieks, ka atkal varu sadarboties ar “Kurbadu” – komandu ar kvalitātes zīmi,” pievienošanos Igaunijas čempionāta līderei komentēja pieredzējušais aizsargs. Izskatās gan, ka aizsargs vairāk tika piesaistīts kā cilvēks ar pieredzi, kurš var palīdzēt trenerim vajadzīgos brīžos. Laukumā viņš devās tikai pāris mačos pamatturnīrā, kuri pat nav atzīmēti hokeja statistikas datu bāzē “eliteprospects”, tomēr, kā norādījis kluba pārstāvis Denijs Romanovskis, Jēkabs allaž bijis blakus ar komandu.

Tāpat kā abi brāļi, arī Jēkabs ir hokeja treneris – “Kurbads” hokeja skolā. Bet ar to viņa aktivitātes nenoslēdzas, jo bijušais aizsargs ir arī “dzīves koučs” – speciālists, kas palīdz cilvēkiem atgūt ticību savos spēkos un sasniegt mērķus tiem, kuri kaut kāda iemesla dēļ netic savos spēkos. Tāpat Jēkabs ir izmēģinājis sevi žurnālistikā, jo kādu laiciņu viņu varējām redzēt kā vienu no vadītājiem podkāstā “Hokeja anatomija”. Kā varam redzēt, Jēkabam ārpus hokeja laukuma noteikti nav garlaicīgi, kas ir ļoti apsveicami.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jekabs Redlihs (@jekabs_redlihs)

TOP notikumi
1
X
2
5.5
3.9
1.63
2.85
3.5
2.37
1.29
6.25
8.75
2.8
4.12
2.38
2.85
3.6
2.3
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām