Tortorela: Līdz otrās trešdaļas beigām komanda vienkārši vēroja Elvja sniegumu

19/01/2020 15:50

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorela atzinīgi novērtēja komandas vārtsarga Elvja Merzļikina sniegumu mačā pret Ņūdžersijas “Devils” (5:0), kurā latvietis atvairīja 41 metienu.

“Otrās trešdaļas beigās varēja būt pavisam cits rezultāts [nevis 5:0 “Blue Jackets” labā]. Mums laukumā bija viens hokejists. Sešas minūtes spēlēja visa komanda, bet tad līdz otrās trešdaļas beigām mēs visi vērojām Merzļikina sniegumu. Mēs izskatījāmies slikti [treneris izmantoja izteicienu “we s*cked”], bet Elvis spēlēja fantastiski,” atzina 61 gadu vecais speciālists.

Latvieti slavēja arī “Blue Jackets” kapteinis Niks Folinjo. “Mums ir lielisks vārtsargs. Bija momenti, kad komanda nespēlēja tā, kā vajadzētu, bet Elvis bija kārtībā. Es lepojos ar viņu,” atzina 32 gadus vecais amerikānis.

Paredzams, ka arī gaidāmajā naktī Merzļikins stāsies komandas vārtos un viņam tā būs 11. spēle pēc kārtas. Trīs no iepriekšējiem četriem mačiem latvietis nosargājis vārtus neskartus, atvairot 134 no 136 metieniem.

Sezonas laikā Elvis Merzļikins laukumā gājis 20 reizes, atvairījis 92,8% metienu (trešais labākais rādītājs līgā), bet caurmērā ielaisti 2,36 vārti ir astotais labākais rezultāts starp visiem NHL vārtsargiem, kuri aizvadījuši vismaz 15 spēles. Trīs sausās spēles ir dalīti otrais labākas rādītājs NHL.

Ar 58 punktiem 49 mačos “Blue Jackets” ieņem ceturto vietu Metropolitēna divīzijā, šobrīd komandai ir četru uzvaru sērija. Nākamais mačs jau šonakt, plkst. 2:00 pēc Latvijas laika pret Ņujorkas “Rangers”.

Merzļikins: Cenšos palīdzēt komandas biedriem, viņi cenšas palīdzēt man