Tortorella: Kivlenieks izdarīja vairākus lieliskus seivus, bet tas mums nepalīdzēja

08/05/2021 16:20
Matīss Kivlenieks

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorella atzinīgi izteicies par latviešu vārtsarga Matīsa Kivlenieka aizvadītās nakts debiju šajā sezonā.

Jau ziņots, ka “Blue Jackets” ar 2:5 atzina “Red Wings” pārākumu, ciešot trešo zaudējumu pēdējās četrās spēlēs. Šajā spēlē laukumā pēc vairāk nekā viena gada pārtraukuma izgāja Kivlenieks, kurš aizvadīja savas karjeras septīto NHL maču. Viņš atvairīja 31 no 34 pretinieku metieniem (91,2%), visus trīs golus ielaižot otrajā periodā trīs minūšu un divu sekunžu intervālā.

“Kivlenieks nopelnīja savu iespēju un viņš spēlēs arī rītdien. Domāju, ka viņš izdarīja vairākus lieliskus “seivus”, bet tas mums nepalīdzēja. Gan tad, kad pretinieki panāca neizšķirtu, gan arī vēlāk Kivlenieks veica atvairījumus, kas saglabāja līdzīgu rezultātu, tāpēc viņš sargās vārtus arī nākamajā cīņā,” pēc mača pret “Red Wings” atzina Tortorella.

Nākamo spēli “Blue Jackets” aizvadīs jau gaidāmajā naktī, kad plkst. 2:00 pēc Latvijas laika atkārtoti savā laukumā tiksies ar “Red Wings”. Kivlenieks karjeras laikā septiņās NHL spēlēs atvairījis 90,1% metienu, ielaižot vidēji 2,97 ripas spēlē. Viņš šosezon ir trešā vārtsarga statusā un tagad pie iespējas ticis, jo traumas dēļ sezona beigusies Jonasam Korpisalo. Kolumbusas vārsargu duetu šobrīd sastāda divi latvieši – Kivlenieks un Merzļikins.