Tortorella: Korpisalo mūs izglāba, patīkami redzēt šādu sniegumu

17/10/2019 11:06

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorella uzskata,  ka vārtsargs Jonas Korpisalo nospēlēja lielu lomu komandas panākumā pār Dalasas “Stars”.

Jau ziņots, aizvadītajā naktī somu hokejists tika galā ar 30 no 32 metieniem, palīdzot “Blue Jackets” pieveikt “Stars” ar 3:2. “Pretiniekam bija 18 vārtu gūšanas iespējas,” pēcspēles preses konferencē sacīja Tortorella. “Astoņas no tām bija pirmā perioda pēdējās piecās minūtēs. Mēs vienkārši sēdējām un skatījāmies. Kolumbusas hokejisti domāja, ka tā būs viegla spēle. Korpisalo mūs izglāba vairākās epizodēs gan pirmajā trešdaļā, gan visā mačā. Patīkami redzēt šādu sniegumu,” vārtsarga spēli raksturoja treneris.

Šo sezonu komanda sāka ar vārtsargu brigādi Jonass Korpisalo un Elvis Merzļikins. Iepriekš tika paredzēts, ka abiem spēlētājiem tiks dota iespēja pierādīt sevi “Blue Jackets” vārtos, taču somu hokejists laukumā gājis jau piecas reizes, kamēr Merzļikins tikai vienu, savā debijas spēlē atvairot 33 metienus no 40 un piedzīvojot zaudējumu pret Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas “Penguins” ar 2:7.

Savukārt viņa kolēģim un konkurentam par vietu vārtos Korpisalo veicies labāk. Pēdējos četros mačos komanda izcīnījusi trīs panākumus un visās uzvarētajās spēlēs Kolumbusas cietoksni sargājis somu hokejists. Sezonas piecos mačos Korpisalo atvairījis 90,3% metienu un vidēji ielaidis 2,60 vārtus.

Nākamo spēli “Blue Jackets” aizvadīs naktī uz 19. oktobri plkst. 3:30 pēc Latvijas laika pret Čikāgas “Blackhawks”.

Irbe: Ja Merzļikins netiks galā ar NHL, viņš pats to sapratīs, jo ir profesionālis