Toto skandāls pie kaimiņiem – bijušo Dobrecova klubu izslēdz no Lietuvas virslīgas

FK Atlantas, sportazinas.com
FK Atlantas | Foto: FK Atlantas

Divi Lietuvas futbola klubi – Klaipēdas “Atlantas” un “Palanga” nākamajā sezonā nevarēs piedalīties nedz valsts elites līgā, nedz pirmajā divīzijā. Iemesls esot spēles rezultātu ietekmēšana, vēsta Lietuvas futbola komentētājs Pauliuss Jakelis.

Iepriekšējās sezonas pirmā posma pēdējā kārtā “Atlantas” savā laukumā uzņēma “Palanga”. Šai spēlei nebija nekādas nozīmes un tā nevarēja mainīt komandu pozīcijas turnīra tabulā. Klaipēdas vienība piedzīvoja zaudējumu ar 0:1, vienīgos vārtus gūstot Latvijas futbolistam Andrejam Kiriļinam. Pirms spēles koeficients uz “Palanga” uzvaru svārstījās ap 7,50, savukārt uz “Atlantas” panākumu piedāvāja 1,28.

Tiek ziņots, ka šī nav vienīgā aizdomīga spēle. Šogad Lietuvas futbola federācija saņēmusi 25 raportus par iespējami sarunātajām spēlēm, 17 no tiem ir par diviem klubiem – “Atlantas” un “Palanga”. Šobrīd ir zināms, ka diskvalifikācijas vai citas sankcijas piemērotas pret pieciem “Atlantas” spēlētājiem un desmit “Palanga” futbolistiem. Katram no lietā iesaistītām personām būs jāizlaiž vismas seši mēneši. Abi klubi nākamgad nevarēs piedalīties Lietuvas Virslīgas un pirmās līgas sacensībās un būs spiesti samaksāk naudas sodus vairāku desmitu tūkstošu apmērā.

Šobrīd notiek izmeklēšana, tiek uzsvērts, ka abu komandu treneri netiek turēti aizdomās par iespējamām manipulācijām. Līdz novembra sākumam “Atlantas” vadīja Latvijas speciālists , kurš pēc zaudējuma ar 1:9 pret Marijampoles “Sūduva” atkāpās no amata. Galvenais mērķis tika izpildīts – Klaipēdas klubs ieņēma vietu pirmajā sešiniekā.

Aizvadītajā sezonā “Atlantas” rindas pārstāvējuši Deivids Dobrecovs un Ņikita Juhņevičs, savukārt “Palanga” komandā spēlējuši Vladislavs Kuzmins un Andrejs Kirilins.

Pats Dobrecovs intervijā “liepajniekiem.lv” atklāja, ka komandai bija divas problēmas – pārāk daudz pieredzējušo spēlētāju un snieguma nestabilitāte. “Bija divu trīs labu spēļu nogrieznis. Pēc tam sekoja trīs spēles, kuras neatbilda loģikai. Komanda tā nevar mainīties. Tad atkal bija laba spēle, pēc tam atkal trīs sliktas,” atklāja speciālists.

“Atlantas” finišēja sestajā vietā ar 26 punktiem 33 spēlēs. Savukārt “Palanga” ieņēma septīto pozīciju un spēlēja par palikšanu Lietuvas virslīgā, divu spēļu summā zaudējot Gargždajas “Banga” ar 2:4.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par